Gå til innhold
Hundesonen.no

Navnetråd igjen


Midas

Recommended Posts

Vi får valpen vår siste helgen i Mai. Det er en tollergutt fra kennel tollerricc i Trondheim. Jeg synes det med navn er veldig vanskelig og vil ha et navn som er fint, kult, enkelt og passer til rasen/hunden.

Jeg vil gjerne ha et navn med to stavelser. De vi har tenkt på er:

Noah

Oliver

Birk

Trym

Varg

Peik

Og flere, jeg liker Noah ekstremt godt, men jeg frykter at jeg vil kalle en eventuell sønn det en gang, og da kan ikke bikkja hete det samme som ungen liksom. Kom med forslag. Vil gjerne ha et navn som passer litt til Dina, men som ikke er likt det navnet når det uttales.

Rist løs kreativiteten! :icon_confused:

PS hvis noen er nysgjerrig kan dere se på Denne hjemmesiden

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis med valp! Har stor tro på den kombinasjonen, så blir spennende å følge med fremover :icon_confused:

Av disse navnene likte jeg Noah best. Føler både Oliver, Varg, Birk og Peik er vanlige, kjedelige navn :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg liker også Casper godt. Collien jeg hadde het Casper :icon_confused: Ja, jeg elsker Noah, det passer godt til Dina og har to stavelser.

Jeg har veldig tro på dette kullet. Har truffet foreldrene til kullet og det er virkelig flotte hunder begge to. Blir spennende :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dina og ... Donald (Duck), vel?

Donald er jo faktisk et genialt navn! Godt forslag :icon_confused:

..og dermed ble jeg brått sittende og tenke over hvorfor ikke flere hunder heter Donald, sånn med tanke på at han er såpass kjent.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oliver har 3 stavelser da :hmm:

Nå bare leiter jeg gjennom Canis grunnet mangel på fantasi

Tino

Disco

Dyret

Neo

Niko

Banto

Bror

Brimi

Bo

Baron

Bacon :hmm:

Bacon er ett av de kuleste navnene jeg vet av, og jeg har sagt lenge at jeg skal ha en hund som heter det... Da kan jeg si "Her kommer eg(g) og Bacon".. men nå kjenner jeg en hund som heter Bacon, hvis ikke hadde helt klart Fasit blitt en Bacon :hmm:

Men Donald er kult da, sånn tatt i betraktning. Eller Mandarin? Eller en annen anderaseom så er..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er du rasist? :hmm:

Hihi, naai, tollere er blant mine favorittretrievere, og jeg er fortsatt seriøst betatt av retrievere...

Menneh..tolleren er så pitteliten? :hmm:

Tollere er veldig :) , men for at jeg skal kunne ha en slik en, må jeg først venne meg til tanken at det går an å ha en hund som ikke kan trekke hele meg på skitur. Man er da litt lat, må vite :hmm: Dessuten må jeg klare å holde følge med kjærsten på tur, og da trengs seriøs drahjelp :)

...kanskje jeg kunne hatt 3-4 tollere? :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hihi, naai, tollere er blant mine favorittretrievere, og jeg er fortsatt seriøst betatt av retrievere...

Menneh..tolleren er så pitteliten? :hmm:

Tollere er veldig :hmm: , men for at jeg skal kunne ha en slik en, må jeg først venne meg til tanken at det går an å ha en hund som ikke kan trekke hele meg på skitur. Man er da litt lat, må vite :hmm: Dessuten må jeg klare å holde følge med kjærsten på tur, og da trengs seriøs drahjelp :)

...kanskje jeg kunne hatt 3-4 tollere? :hmm:

Welshen er da mindre enn tollere, og de brukes iallefall til trekk på ski :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ikke welshen større en toller?? Den som bor her er på størrelse med en irsk setter ca den, og det er tispe.

Dette blir jo fryktelig ot, men min erfaring er at welshen er omtrentlig samme høyde som tolleren, men ofte større.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ikke welshen større en toller?? Den som bor her er på størrelse med en irsk setter ca den, og det er tispe.

Dette blir jo fryktelig ot, men min erfaring er at welshen er omtrentlig samme høyde som tolleren, men ofte større.

:hmm:

Altså Ellie er en cm over rasestandard og er større enn mange Welsh hannhunder.

Og jeg trodde at feks Chilli (som er den eneste tollertispen jeg kjenner, håper det går greit at jeg drar inn henne) var sånn passe mot litt liten for rasen? Og Ellie er da like stor som henne tror jeg, eller litt mindre? Og alle tollerhannhunder jeg kjenner er en god del større enn Ellie igjen, selv om hun altså er større enn mange Welsh hanner..

Men så stor som en irsk setter skal welshen iallefall ikke være, er du sikker på at det ikke er en rød/hvit setter og ikke en Welsh?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jack

Chase

Real

Leo

Quick/Kvikk

Nero

Jin el Gin

Don

Connor

Lucius

Zen

Toby

Kjappe, ikke helt gjennomtenkte, forslag herfra. :hmm:

:hmm:

Altså Ellie er en cm over rasestandard og er større enn mange Welsh hannhunder.

Og jeg trodde at feks Chilli (som er den eneste tollertispen jeg kjenner, håper det går greit at jeg drar inn henne) var sånn passe mot litt liten for rasen? Og Ellie er da like stor som henne tror jeg, eller litt mindre? Og alle tollerhannhunder jeg kjenner er en god del større enn Ellie igjen, selv om hun altså er større enn mange Welsh hanner..

Men så stor som en irsk setter skal welshen iallefall ikke være, er du sikker på at det ikke er en rød/hvit setter og ikke en Welsh?

Chilli tror jeg er rundt samme høyde som Vixen, og de er ikke av de største tispene nei. Standarden tilsier 45-48 cm for tispe, og 48-51 cm. Og så er det tillatt med + - 2,5 cm. Det er gjerne de midt på treet ang størrelse som jevnt over gjør det best på utstillinger.

Decoyen min er 49-50 cm, og 21-22 kg og han trekker som en helt i løypa. Faktisk så mye at jeg ikke tør å kjøre med han i oppkjørte løyper, det går for fort. :) Og jeg er temmelig tung. Han trekker bedre enn flat/dobermann blandingen min som er mye større. Men klart, går man fra en typisk trekkhundrase til toller kan man bli litt skuffet, men det vil ikke si at tolleren ikke kan være drahjelp på ski. :hmm:

Og rasetypiske welsher er ofte litt mindre til like stor som tollerne. Tollerne er tillatt høyere enn dem i følge standarden i alle fall. Nå er det jo ikke alle individer som har lest standarden da, men det er vel de rasetypiske man skal gå ut fra. Og en welsh på størrelse med en irsk setter er jo en god del større enn standarden tilsier. :hmm: Men tollerne er fra like store, til større enn welshene såvidt meg bekjent.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg skal ha valp fra Geir! Jeg er så utrolig spent at jeg er helt :) Skal opp å hilse på de første eller andre uken i Mai. Gleder meg helt villt!!

Kom gjerne med flere navneforslag. Jeg tror jeg heller mer og mer mot Noah...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, jeg har brukt silver shade-dekken til hest om sommeren, og min erfaring er positiv. Materialet reflekterer sollys godt og bidrar til å holde hesten kjøligere, spesielt på veldig varme dager. Det gir også en viss beskyttelse mot insekter, selv om det ikke erstatter et eget fluedekken. Det er viktig å velge riktig størrelse og sikre at det sitter godt, slik at det ikke gnager. Jeg opplevde at hesten virket mer komfortabel, særlig under opphold på beite i solsteiken.
    • Lyden av ordet diary..  Vurderte i går å oppdatere om suksessen med ris, havregrøt, gulrot og brokkoli mos, ren kyllingfilet og egg, med en gradvis reintrodusering av tørrfor. Etter 2x kakao kunstverk av perfekt konsistens, som bare var å plukke fra gresset uten any smear, så det ut som en suksess, og Ede fikk V&H blandet med litt gulrotmos til kvelds. I morges viste det seg at jeg var litt snar med å trekke konklusjoner i går, og min vurderingsevne før morgenkaffe er heller ikke noe å skryte av. Det første som kom ut var fint, så jeg avfeide den siste klatten med softis som ingenting. ..og jeg glemte å tenke på at Ede ikke har fått intimbarbering på en stund. Rævskjegget hadde rukket gro nok til å kunne forveksles med ansiktet på en nykonvertert islamist, noe jeg smertelig ble gjort oppmerksom på da jeg noen timer senere måtte tørke stumpen hans fra en ladning med viskositet lik brun kjøttkakesaus ved 278°K. Det som først så ut som en grei tørkejobb viste seg å være det verste tilfellet av danglebær jeg ikke har hørt om før. Ord kan vanskelig beskrive den følgende halvtimen.  Det ble tørket og vasket og lugget i det nyanlagte talibanskjegget uten antydning til å nærme seg måloppnåelse. Ede begynte bli sår i stumpen og protesterte mot behandlingen, men forstod alvoret i situasjonen og samarbeidet tålmodig for å la meg prøve fikse problemet med dobbel effileringssaks, noe som heller ikke var noen quick fix. Vurderer begynne kalle ham Harald nå, etter Harald Hårfagre. Etter at effileringssaksen hadde gjort hva den kunne, så var det fortsatt en absurd mengde småsmuler av brun sement stuck i fløyelen rundt kaviarstjerna på den heltemodige pompen. Å finne frem sjampoen hadde liknende effekt på Ede som på røverne i Kardemommeby. Den heltemodige roen og tålmodigheten slo over i engstelse og han ville ikke samarbeide mer. Fordi han er hjernevasket fra barnsben til å forbinde dusjen med mat, så gikk han allikevel med på å la meg lukke døren bak ham, i håp om lysere tider, men forstod han var fanget i en felle øyeblikket etter, da jeg skrudde på dusjen uten at det luktet mat der inne. Ikke tale om at han ville gå med på det der. Han er for stor til å kunne tvinges nå, så å få den stumpen der inn over kantene på dusjsonen var det bare å glemme. Løsningen ble å massere inn sjampoen midt på gulvet og omstendelig vaske den ut igjen med vaskekluter og håndklær i flertall, mens han benyttet anledningen til å styrketrene muskulaturen rundt halefestet for å være bedre rustet til fremtidige konflikter av samme art.  Da det begynte vibrere truende i halsbåndet var jobben heldigvis gjort.  Nå som veslefjeset er rent og pent og utenfor PSTs søkelys, så er neste oppgave på tapetet å overbevise Harald om at det å stå stille med halen hevet mens jeg romsterer rundt analåpningen hans med en oppladbar, vibrerende, rosa plastdings er nødvendig for å gjøre neste tømming av belgen til en mindre traumatisk opplevelse for oss begge. ..med gulrot- og havregrøt som "lokkemiddel". Godt han ikke kan skrive Finn-annonser for omplassering eller ringe Dyrebeskyttelsen selv. 
    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...