Gå til innhold
Hundesonen.no

Fuglehunden og kyllingene


Artemis

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har hentet nye kyllinger til flokken vår, og hunden har fått seg nye pipeleker. Neida, han er så forsiktig så :D Her er litt bilder fra hund og kyllinger sammen inne. Kyllingene er ganske små, sover mye og liker seg godt der det er lunt og varmt, som i en varm hundepels...

P1000163a.jpg

P1000164a.jpg

Høyt og lavt og over alt...

P1000160b.jpg

Et lite gjemmested.

P1000176a.jpg

Søte små dunnøster :)

P1000172b.jpg

Den gule til venstre tok seg en høneblund her.

P1000174a.jpg

"Håper ingen av vennene mine ser meg nå", tenker nok Oscar...

P1000177a.jpg

*Sniff sniff*

P1000186a.jpg

Ah, perfekt sovestilling. Zzzzz.

P1000193a.jpg

Alternativ soveplass...

P1000191a.jpg

Zzzz. Roen har senket seg. :P:)

Skrevet

helt fantastiske bilder :) Jeg er så utrolig imponert over Oscar som bare ligger der helt rolig det er jo kyllinger!Hehe.Fuglegale frøkena mi har nok ikke vært særlig rolig for si det sånn.

Skrevet

Haha, ikke helt etter boken, han fuglehunden din :) Men vanvittig søt og grei hund virker det som! Jeg tror nok veldig mange ikke-fuglehunder også ville hatt lit trøbbel med den settingen der altså!

Skrevet

Fantastisk :) Dersom Oscar er borte en dag så er det nok bare jeg eller en annen sonis som har "lånt" ham litt :)

Skrevet

Åh så nusselige de er :) Jeg måtte le litt da jeg så disse bildene. Oscar som liksom er en fuglehund ligger der og ser veldig omsorgsfull ut rundt de små kyllingene. Helt herlig :)

Skrevet

Her snakker vi om en hund med full kontroll på sine indre instinkter, han må jo være en stabil herremann :icon_confused:

Tipper en del fuglehundeiere hadde likt hunder med såpass til selvkontroll ved fugl, da hadde man sluppet unna mye dressurterping :icon_redface:

Alltid artig med disse bildene:)

Skrevet

Han er virkelig ikke riktig skrudd sammen *ler* Herlige bilder av en fantastisk søt og god hund :icon_redface: Søte kyllinger også da :innocent:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...