Gå til innhold
Hundesonen.no

gratis engelsk bulldog


fly

Recommended Posts

Nå har jeg fått svar av Gina Seet:)

Kan du ta veldig godt vare på valpene. Jeg vil at du skal fortelle meg litt om deg selv. Har du barn, og hvor gammel du er. Kan du ta godt vare på dem.

Takk

Her må jeg vel bare svare så sant som er, at jeg er den helt perfekte person til å ta vare på valpene hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg fått svar av Gina Seet:)

Kan du ta veldig godt vare på valpene. Jeg vil at du skal fortelle meg litt om deg selv. Har du barn, og hvor gammel du er. Kan du ta godt vare på dem.

Takk

Her må jeg vel bare svare så sant som er, at jeg er den helt perfekte person til å ta vare på valpene hehe

Selvsagt er du det. Du må nok ut med 10 000,- i frakt eneste. Det er nok ikke mulig å hente valpene selv :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Selvsagt er du det. Du må nok ut med 10 000,- i frakt eneste. Det er nok ikke mulig å hente valpene selv :)

Ikke alltid det er så dyrt i frakt da! Varierer litt fra 1500,- til 4000,- de jeg har "sett meg ut"... ;) Merkelig også, ja, at det er så vanskelig å få hentet selv, for de er jo bare ute etter å få tak i et godt hjem til sine elskede hunder! Jeg har tom sagt jeg har ei venninne i England som kan komme og hente med en gang, jeg, da ble det jammen stille... Pussig asså! *skjønneringenting* ;)

Edit: Åhneeei! Annonsen er fjernet! Søren altså, jeg hadde jo så lyst på gratis valp... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tydligvis er jeg en perfekt person, så da kan jeg få valpene som er i Alicante, for her er svaret hehe Nå lurere jeg på om jeg kanskje må ta meg en ferie for å hente disse to gratisvalpene, skal bli spennede å se hva de svarer da:)

Ok jeg vil tilby deg 2 hunder. Jeg er i Alicante og må sendes til deg de to hundene. så jeg trenger følgende informasjon fra deg

-ditt fulle navn

-din hjemmeadresse

-telefonnummer

-city

-postnummer.

Du vil være ansvarlig for transport kostnader.

Takk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg foreslår at du sier at du har sjekket billetter, og at du kan komme og hente de neste helg :)

Ellers så oppfordrer jeg å klage slike annonser inn til stedet det annonseres på, slik at de kan slette dem...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er hva jeg svarte damen hehe

Hei Gina

Dette er jo helt fantastisk. Alicante i spania. Jeg drar på vinterferie til El Campello i morgen og dette er jo bare en liten kjøretur i fra Alicante så da kan jeg ta med meg begge valpene hjem selv. Men det jeg trenger av deg da, er:

- alder på valpene

- fødselsdato på valpene

- vaksinedato

- og dato for mark kur

- dato for rabies vaksine

Jeg er så heldig at bror min har en fiskebåt i El Campello, så vi skal reise hjem til Norge i den. Jeg gleder med så utrolig mye til å få hilse på dere og valpene. Hvordan er været Spania nå, bror min sier det er litt kaldt om kvelden der og at jeg bør ta med en varm jakke.

- Tonje Hansen

- Åsenhagen 20 D

- 0047-747955

- Oslo city

- 2020 Skedsmokorset

Hilsen Tonje Hansen

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Artig, da jeg fikk hund fra Alicante, måtte jeg fylle ut lang liste med hvordan jeg bodde og at jeg faktisk hadde råd til å ha hund. Om jeg var vant til hund før osv. Men den hunden var ikke gratis, så det har kanskje noe med det å gjøre, jo mer gratis desto mindre viktig ;( *logisk*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er svaret i fra Gina, må si jeg ble forundret over at hun ikke jublet av lykke da jeg fortalte at jeg kom til Alicante for å hente dem selv. Rare damen hmmmmm

De har sine helse-poster og har alle sine papirer vaksinasjon. Jeg var i Alic-ante for en tur og jeg fikk denne valper der. Jeg reiser til Navarra til natt i dag. slik at du ikke kan møte meg i Alicante. Den eneste tror jeg kan gjøre er å fly deg valpene morgen i morgen. Det tar kun 2-3 timer for å få valper i Norge. Jeg fikk adressen din og jeg ringer deg snart. Valpene er 12 uker gamle, og har alle sine helse-vaksine

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så da sendte jeg denne mailen til Gina

Heisan Gina

Det går ikke å fly valpene til Norge på den måten. Vi må søke tillatelse til det, så da er det nok best du setter valpene hos noen venner av deg i Alicante fram til søndag så jeg kan hente dem der. Ellers så finnes det kennel i Alicante som du kan sette valpene på fram til Søndag. For om valpene flyr til Norge nå uten tillatelse så blir de drept av den norske politi med en gang de kommer ut av flyet. Alle papirer må ha riktig stempel fra mattilsynet i Norge. Jeg skjønner at du ikke har exportert hund til norge før, vi har mange lover og regler for det. Bare det at valpene allerede er 12 uker gjør, dette fryktelig vanskelig. Nå må de ha rabiesvaksine to ganger, og så må vi vente på blodprøve som først kan taes 120 dager etter rabiesvaksine nr to. Så valpene vil være rundt 8 måneder før de kan komme til Norge. Spørs vel på om dette går i det hele tatt Gina. Men vi får prøve i alle fall, jeg har jo familie i spania som kan ha valpene hos seg, jeg skal snakke med dem, så sender jeg deg mail i morgen kveld, for da er jeg også kommet til landet. Han en fin reise til Navarra Gina, så snakkes vi

Hilsen Tonje Hansen

Og nå har jeg ikke hørt noe mer, rare greier gitt hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun er nok sikkert bare litt opptatt fordi hun driver og reiser til Navarra, vettu! *trøste* Du får helt sikkert valpene dine snart! Eller kanskje hun er opptatt med å diskutere med det norske regelmonsteret sånn at alt skal gå glatt for deg...? Mange troverdige og gode grunner til at hun ikke har svart! Gina er ei åkei dame, helt sikkert! :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

det er jo ikke lange kjøreturen fra alicante til navarra heller. jeg mener. med familien, tur og muligheten for kennel burde jo dette passe kjempe fint for valpeeiern? håper du får svar. knallbra underholdning ivartfall!

Er ikke noen som skal til sørfrankriket da? det er jo ved grensa=) men skal vell til usa om par dager kanaskje?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...