Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 362
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skjønne vovva blei seks år gammel 4. november   Det har vært et veldig annderledes år for oss. Damien har alltid vært full av energi og tilsynelatende frisk som en fisk. Men i år har han hatt mye

Litt høstbilder av søtnosen. Har lagt på han litt, synes han var litt i tynneste laget på de forrige bildene. Han begynner også å få tilbake litt muskler, nå går vi jo vanlige turer hver dag 

Noen nye bilder av bebisen. Er så fornøyd med hvor godt han har tilpassa seg livet i byen kontra å vokse opp og å bo på landet. Her er det unger som skriker på andre siden av gjerdet, folk går forbi s

Posted Images

Skrevet

Fineste Damien :D Kjipt med helsa, men godt å høre at den er stabil nå iallefall.

Fineste :wub:

Kjekken!

Sent fra min SM-G850F via Tapatalk

Takk for det :ahappy::ahappy:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Idag har vi vært å tatt nytt bilde av hjertet, og det har ikke vokst noe synlig etter vi tok sist bilde i mai :):) Så det var gode nyheter! Hjertet hørtes fremdeles relativt greit ut også, så nå skal jeg øke turmengden litt når det ikke er alt for varme dager. Det er jo nesten ikke noe igjen av bikkja. :wacko: Så hadde vært greit å fått gått litt mer tur så han får litt mer muskler igjen..

Guancha begynner å få mye bedre matlyst og litt større patter, samt litt større mage. Så hvis ikke hun er veldig innbilt så er hun nok drektig! :bananas::D Fire uker siden parringa idag. Denne ventetia er skiiikkelig pyton altså.... Har allerede begynt å fundere fælt på når det passer best å hente valp osv. Når jeg skal ta meg fri fra jobben, planlegge sosialsiering og alt. :D

Har ingen nye bilder, så legger ut noen gamle :ahappy:

012-12.jpg

010-10.jpg

  • Like 5
  • 2 weeks later...
Skrevet

Idag har Dami hatt damebesøk, eller det vil si ei rottis tispe på 6 mnd, som heter Molly. Damien var veldig flink med henne men kjønnsdrifta tar litt fort overhånd, og hun var litt for mild mot han når hun sa ifra, så det ble mye kjefting og smelling fra meg :D Får håpe hun tørr å si ifra til han litt mer neste gang. Her har de allerede lekt ei stund og begynt å bli litt slitene :)

IMG_5630_zps9hvpewdh.jpg

IMG_5627_zpssnne2mso.jpg

IMG_5702_zpsrmjknpwe.jpg

IMG_5699_zpsi1fsgn7d.jpg

IMG_5693_zpsrjkyja3t.jpg

IMG_5676_zpslbpaosrn.jpg

IMG_5664_zpskrb1lycs.jpg

IMG_5646_zpswcqpb9jb.jpg

IMG_5645_zpser8d2fkj.jpg

IMG_5644_zpsjvm0ygbd.jpg

  • Like 5
  • 2 weeks later...
Skrevet

Aaaaaahhh, oppdretter i Madrid har vært å røngta Guancha idag fordi hun ikke hadde blitt noe større, og hun var innbilt... :icon_cry:

Men det viser ser at hannen har tjuvparra seg med den andre tispa han har, så nå lurer han på om jeg vil vente på at han skal parre Guancha igjen på neste løp, eller om jeg vil ha fra den andre tispa. Så nå aaner jeg ikke hva jeg skal gjøre. Hun andre tispa har en ganske god stamtavle, hun ser igrunn ganske bra ut, men hun mangler bredde i fronten (noe jeg er allergisk mot :wacko: ). Men jeg vet at broren hennes er kraftig og fin. Det er umulig å finne noe bilder av resten av kullet på nettet.. Åssen hun er i temperamentet vet jeg ikke enda.. Så nå kan jeg enten ta en valp etter henne, vente på neste parring på Guancha, eller spørre en annen oppdretter jeg kjenner på Tenerife om han har noe på gang som er leveringsklart på nyåret/våren.. Vet at "morfar" til denne andre tispa var en veldig bra hund som ble 16 år.. Uansett hvilke av de tre valga jeg tar, så får jeg en hund som er stort sett fra de samme linjene.

Dette er andre gangen Guancha ikke tar seg, så jeg begynner å bli litt skeptisk til om hun i det hele tatt kan bli drektig?

Hva hadde dere gjort a?

Skrevet

Aaaaaahhh, oppdretter i Madrid har vært å røngta Guancha idag fordi hun ikke hadde blitt noe større, og hun var innbilt... :icon_cry:

Men det viser ser at hannen har tjuvparra seg med den andre tispa han har, så nå lurer han på om jeg vil vente på at han skal parre Guancha igjen på neste løp, eller om jeg vil ha fra den andre tispa. Så nå aaner jeg ikke hva jeg skal gjøre. Hun andre tispa har en ganske god stamtavle, hun ser igrunn ganske bra ut, men hun mangler bredde i fronten (noe jeg er allergisk mot :wacko: ). Men jeg vet at broren hennes er kraftig og fin. Det er umulig å finne noe bilder av resten av kullet på nettet.. Åssen hun er i temperamentet vet jeg ikke enda.. Så nå kan jeg enten ta en valp etter henne, vente på neste parring på Guancha, eller spørre en annen oppdretter jeg kjenner på Tenerife om han har noe på gang som er leveringsklart på nyåret/våren.. Vet at "morfar" til denne andre tispa var en veldig bra hund som ble 16 år.. Uansett hvilke av de tre valga jeg tar, så får jeg en hund som er stort sett fra de samme linjene.

Dette er andre gangen Guancha ikke tar seg, så jeg begynner å bli litt skeptisk til om hun i det hele tatt kan bli drektig?

Hva hadde dere gjort a?

Æsj, så leit!

Nå kjenner jeg jo ikke noen av hundene du vurderer, men hvis dette er andre gangen Guancha (skrev jeg det riktig?) ikke tar seg, så tror jeg at jeg hadde satset kortene på en annen tispe. Takler du ikke dårlige fronter så er det kanskje greit å velge en annen enn den som er tyvparret? Det kommer jo litt an på hvordan frontene er på resten av slekta også da. Er de på generell basis ganske gode så kan det jo hende du får en fin en? :)

Hvis du har tid til å vente så ville nok jeg kanskje gått for en annen kombinasjon som du har like stor tro på som Guancha-valp :)

  • Like 1
Skrevet

Så kjedelig :( enig med @lunatic , hvis dette er bom nummer to ville jeg kanskje begynt å vurdere noe annet. .. det er ikke lett! Tok meg nesten 3 år å finne Twiggy!

Sent fra min SM-G850F via Tapatalk

Skrevet

Æsj, så kjedelige nyheter jma... Vanskelig å si hva du bør gjøre men sikkert ikke dumt å kikke litt rundt for andre muligheter :)

Skrevet

Takk for svar dere :) Sendte akkurat en melding til han ene på Tenerife. Har enda ikke fått svar på forrige melding jeg sendte han i mars, så håper han svarer på denne, haha... Det er en gruppe som samarbeider med oppdrett der nede, og han ene pleier å ha kull ganske gjevnlig tror jeg, så er jeg veldig heldig så har han kull på noen bra hunder som er noe i nærheten av den andre kombinasjonen.

Nei, men mindre hun andre tispa har et veldig godt gemytt og resten av kullet er fine eksteriørmessig, så blir det nok ikke etter henne. Har fått høre at hun var den minste/smaleste i kullet da, men har ikke fått noe svar på temperamentet.

3 år ja, det er lenge! Da hadde det klikka for meg tilslutt tror jeg, haha.. :frantics::ahappy:

Skrevet

Vi har vært på hyttetur i helga :) :) 

IMG_5939_zpssm1f0zkz.jpg

 

Det blåste litt ja :) 

IMG_5936_zpszgbbbb76.jpg

 

 

IMG_5930_zpsgxjdarnc.jpg

 

 

IMG_5929_zpshazrqdpb.jpg

 

Dami så noe VELDIG interessant (mennesker) :lol: 

IMG_5919_zpsssq4oehc.jpg

 

 

 

IMG_5900_zpsarfhqpvc.jpg

 

Og etter en uke fikk jeg endelig svar fra Teneriff, og det var det iaf en veldig interessant parring på gang. Men hannen er 10 år, så det spørs om det er noe krutt i tårnet :P  

 

 

 

 

 

  • Like 7
Skrevet

Åh, så nydelig han er! :wub:

Masse lykke til med valpeletingen, håper du finner riktig kombinasjon snart :ahappy:

Tusen takk! :) Jaa, jeg håper virkelig det er en valp her til neste år! :) 

  • Like 1
Skrevet

Åh, fiiiineste "ører-i-vinden"-bildet:wub:

:D:D 

Han er så flott! Og så ser han så snill og god ut :ahappy:

Takk :) Alle som blir kjent med han sier at han er veldig snill og veloppdragen. Men samtidig så er han en ordentlig vakthund med skepsis som har sine grenser. Han kan for eksempel finne på å brumme skikkelig hvis noen av kameratene til samboern blir litt for intime med han i kosinga. :D Men det går fort over da. Det er ikke langt mellom skeptisk og glad, og noen ganger er han begge deler samtidig, hahaha...  

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Litt høstbilder av søtnosen. Har lagt på han litt, synes han var litt i tynneste laget på de forrige bildene. Han begynner også å få tilbake litt muskler, nå går vi jo vanlige turer hver dag :ahappy:

IMG_5960.thumb.jpg.385778590de61a966cbffIMG_5962.thumb.jpg.095ce666cbb87e39f5536IMG_5971.thumb.jpg.fbdf5d027f69022edfae9IMG_5985.thumb.jpg.1130bda9610809b7db929IMG_6000.thumb.jpg.3488833da1ea8af99b384IMG_6024.thumb.jpg.2c8794bce772ff6f57e6bIMG_6020.thumb.jpg.c9c294d306f6c18f04568IMG_6013.thumb.jpg.be0b81a469a7b21257ff0

  • Like 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...