Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bilder fra dagens lydighetstrening... som gikk så som så, fordi Damien var litt understimulert og litt vel ivrig, haha :D godt det går den veien da, og at han ikke er for treig. :)

Belløning i farta, haha..

wTLBP8t6eNmeDiUyAC8spbRtIpQCLgoxseeYAK4o

W0j-kLv8MxLKL7v9NFx9QdmVBnEAIRXKXuVnuOIV

JOHFUGRH3pk-EEvTKKnm2amZwH59S40wlax6hJK9

Fellesdekk med søster Dina.

ET3etJM5L9vakBLxEIA36akx_H5KQx_vg0b1iBAu

  • Like 3
  • Svar 362
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skjønne vovva blei seks år gammel 4. november   Det har vært et veldig annderledes år for oss. Damien har alltid vært full av energi og tilsynelatende frisk som en fisk. Men i år har han hatt mye

Litt høstbilder av søtnosen. Har lagt på han litt, synes han var litt i tynneste laget på de forrige bildene. Han begynner også å få tilbake litt muskler, nå går vi jo vanlige turer hver dag 

Noen nye bilder av bebisen. Er så fornøyd med hvor godt han har tilpassa seg livet i byen kontra å vokse opp og å bo på landet. Her er det unger som skriker på andre siden av gjerdet, folk går forbi s

Posted Images

Skrevet

Takk :D Jeg føler jeg har vært sløv med lydigheten det siste året, det blir veldig lite trening utenom de fellestreningene vi har på Solum. Men jeg skal prøve å skjerpe meg fremover.

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg bor hos oppdretter en uke, for å passe hunder mens han henter en ny valp på Tenerife. Så her er noen bilder av pappaen til Dami, Obi. Det er ganske morsomt å gå tur med han i byen, han får myyye oppmerksomhet :P:ahappy:

152_zps5e39632f.jpg

146_zpsa58dd8a8.jpg

139_zps3b7c0ea3.jpg

Åsså noen av Dami da...

203_zps0c295885.jpg

196_zpsb656249f.jpg

193_zps9021f45f.jpg

178_zps3eb0ea2e.jpg

  • Like 3
Skrevet

Jeg bor hos oppdretter en uke, for å passe hunder mens han henter en ny valp på Tenerife. Så her er noen bilder av pappaen til Dami, Obi. Det er ganske morsomt å gå tur med han i byen, han får myyye oppmerksomhet :P:ahappy:

152_zps5e39632f.jpg

146_zpsa58dd8a8.jpg

139_zps3b7c0ea3.jpg

Åsså noen av Dami da...

203_zps0c295885.jpg

196_zpsb656249f.jpg

193_zps9021f45f.jpg

178_zps3eb0ea2e.jpg

Nydelige hunder begge to :wub: Men Obi må jeg si var rålekker! :wub::thumbs:

Skrevet

Wow nydelig. ser hvor han har arvet det nydelige utsende fra :)

Takk :) Ja, jeg synes Damien er en fin mellomting mellom foreldrene. Han er ganske mye mer atletisk enn Obi, og det er jeg gla for :D

Slenger med et bilde av mammaen og. Hun er ikke fult så imponerende og pen som Obi, men hun er veldig aktiv, glad og atletisk. :)

angel1.jpg

  • Like 2
Skrevet

yup :D han har utseende med seg, men det stopper litt der, hahaha :D Han lager bra valper da, det skal han ha. ;)

  • Like 1
Skrevet

I know! Damien er jo beviset for det :wub:

Har alltid hatt lyst på en Obi-valp. Og nå er jo muligheten der...

Skrevet

I know! Damien er jo beviset for det :wub:

Har alltid hatt lyst på en Obi-valp. Og nå er jo muligheten der...

Jeg tror ikke det er planlagt noe parring på Obi med det første, men Dina, søstra til Damien er akkurat parra med en hanne på Teneriffe :)

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...