Gå til innhold
Hundesonen.no

Zaira, Grim, Obi, Babe og Doris


Bambi

Recommended Posts

Skrevet

For noen fantastiske bilder! Og søte hunder, Zaira er bare helt nydelig! Elsker border collier altså! :lol:

Takk ;)

Obiii ;) Og du tar utrolig vakre bilder, Bambi! Så klare og fargerike :) Og Zaira ligner råmye på BC-Knott'en til Aya!

Har ikke sett så mye bilder av knott, men det jeg har sett så er de like :P

Og ja Obiiii :P

Herlige og fine bilder :P Synes Grim var skikkelig fin :D Og de andre også da!

Takk :blink: Grim er en likandes kar han :P

Skrevet

Vill gjetting her, kanskje en aussie fra Vokterens kennel? :blink:

Ja, kanskje. Ikke noe som helst oversikt over valper derfra den siste tida jeg. Men kun sett svart tri derfra før :lol: hehe.

Skrevet

Flotte bilder av fine hunder, men...

:aww: Han har nydelige farger.

Sola er litt til hjelp da :ahappy: Men ja han ER nydelig ^^

*imponert*

Så diger Zaira har blitt! Hun som bare var en miniball med pels.. Nå ser hun jo ut som en ekte hund :D

Ja hun er blitt svær. bare vent hun vil elske å løpe med dyret ditt! :D

Hvem er Doris??

Og søte Obi da :lol:

Doris er vokterens.. Er Jorun sin :aww: Det er Vokterens Doris. Litt over året. Jorun tok henne over.

Vill gjetting her, kanskje en aussie fra Vokterens kennel? :whistle:

Jepp

Ja, kanskje. Ikke noe som helst oversikt over valper derfra den siste tida jeg. Men kun sett svart tri derfra før ;) hehe.

Det er Aussieligaen Shadow Honda OTDsd STDc og Vokterens Daisy kullet fra januar sist år. :D

Skrevet

Såååå fine bilder! :ahappy:

Totaly off topic, men hvordan klarer du å ta så skarpe bilder av hunder i fart, i tillegg til at bakgrunnen blir uskarp? Jeg vil også ta sånne bilder! :whistle:

Skrevet

Såååå fine bilder! :ahappy:

Totaly off topic, men hvordan klarer du å ta så skarpe bilder av hunder i fart, i tillegg til at bakgrunnen blir uskarp? Jeg vil også ta sånne bilder! :whistle:

Fordi jeg bruker punktfokusering og stilelr lukker og blender inn sånn at jeg får det :aww: og det stilles inn ihnt til lys.

Skrevet

Fordi jeg bruker punktfokusering og stilelr lukker og blender inn sånn at jeg får det :whistle: og det stilles inn ihnt til lys.

Kan du si akkurat hvordan du gjør akkurat det? :ahappy:

Skrevet

Ja hun er blitt svær. bare vent hun vil elske å løpe med dyret ditt! :aww:

Dyret mitt banker dyret ditt! :ahappy: Jeg tror du vil sitte igjen med en døv Zairamos. Bollehunden min er nemlig ikke veldig stille og forsiktig i sin lek.. I motsetning til han jeg hadde med sist. Men jeg er klar for like flotte biler av bøllefrøken :whistle::aww:

Skrevet

Kan du si akkurat hvordan du gjør akkurat det? :)

Les deg opp på foto.no og fotopia.no (meld deg inn og du får lese på fotoskolen) blant annet hvordan du justerer de for å få mere eller mindre dybde i bildet. Hvordan du stiller det inn ihnt til lyset. jeg klarer ikke å forklare den delen desverre. Jeg bare stiller inn automatisk jeg :P

Dyret mitt banker dyret ditt! :P Jeg tror du vil sitte igjen med en døv Zairamos. Bollehunden min er nemlig ikke veldig stille og forsiktig i sin lek.. I motsetning til han jeg hadde med sist. Men jeg er klar for like flotte biler av bøllefrøken :) :)

Ikke si det, dyret mitt er ganske rå og slem i leken sin hun å hvis hun vil. Hun adopterer andre hunders lek ganske bra :)

Ja til bøllelek. :)

Skrevet

Ikke si det, dyret mitt er ganske rå og slem i leken sin hun å hvis hun vil. Hun adopterer andre hunders lek ganske bra :)

Ja til bøllelek. :)

Sånt liker vi! Så skal bøllehunden min vise hva hun er laget av :)

Skrevet

Doris er vokterens.. Er Jorun sin :) Det er Vokterens Doris. Litt over året. Jorun tok henne over.

Det er Aussieligaen Shadow Honda OTDsd STDc og Vokterens Daisy kullet fra januar sist år. :)

Aha ja! NYDELIG er hun iallefall! :) Og vi vil hilse på en dag! Vi vil leke med dere, rett og slett :)

Skrevet

Jaaa! legg meg til på msn da så prater vi videre der? [email protected]

Ehem.. Har ikke msn på pcen (skolepc med masse sperrer), så det må nesten bli litt mindre avansert :) Eller, kanskje jeg har den aller eldste versjonen.. *sjekke* Jepp, det ser sånn ut :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...