Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Bergen


Yodel

Recommended Posts

Vurderer å melde Rinalina på, men får se etter Manger. Det blir nok bare utstilling, i så fall, debut i klasse 1 på NKK utstilling er nok litt i meste laget for oss begge :lol:

Meeeen, skal dit og trene *krysser fingrene for at det blir i Nordhordlandshallen* Da kan jeg nemlig ta turen innom begge dager :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 186
  • Created
  • Siste svar

jeg kommer nåkk :)

Med Ivo som skal prøve seg på sitt 2 store cert :) Låv og håpe :) men må si jeg misunne ikke de som kun mangler det store certet er såååå glad han tok det først :)

Så kommer jeg med 2 andre hannhunder som står for championatet og 1 tispe som står for championatet. Alle sammen er flat :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hørt rykter om at utstillingen skal holdes i Arenum Bergen (eller noe sånt). Det skal visst være et messesenter i sentrum.

Åja. Det ligger ved Danmarksplass. Bedre parkeringsmuligheter enn på Bønes vil jeg tro. Liker at det i så fall ikke blir arrangert langt ute i gokk i år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hørt rykter om at utstillingen skal holdes i Arenum Bergen (eller noe sånt). Det skal visst være et messesenter i sentrum.

Ok, isåfall tror jeg at det skal være bra med plass innendørs.

Parkering derimot tror jeg det kan bli knapt med dessverre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok, isåfall tror jeg at det skal være bra med plass innendørs.

Parkering derimot tror jeg det kan bli knapt med dessverre.

Der er det jo asfalt inne og, GENIALT..

Håper de leier hall B til parkering da såfall.. Hall A er jo GIGANTISK, hall B er mindre men ok.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Asfalt inne? Over hele? Ikke så ideelt for lydigheten da :rolleyes2:

Total Asfaltert overalt.

håper de har noe dekke de kan legge over for dere da.

Det jeg mente med at det var så bra var jo at da var det ikke noe stress om hundene må på do osv, de spyler jo hele hallen dagen etterpå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi skal prøve oss på StorCertet.. Muligens gå ag, om det blir bra underlag :frantics:

Er det agility begge dagene?

Jeg håper også på å få stor certet i boks :P Veldig spent på hvor dette skal avholdes. Blir kanskje til at jeg hjelper og handler noen tibber også.

Om det er noe krasj med mops samtidig som Basenji så kan jeg hjelpe til med handling :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kommer også. :D Vi har NKK på lørdagen og nuffe/berner spesial på søndagen.

Det blir Fredrik sin første gang i junior, Eros sin første gang i åpen og Oliver sin første gang på valpeshow! Jeg skal også ha med meg ei halvsøster av Bella som stilles i åpen klasse.

Bella tror jeg kommer til å røyte ned innen da, så hun vet jeg ikke om blir med nedover.

Skal bo på Lone camping sammens med eierne til Eros og Fredrik. :D

Gleder meg masse!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det agility begge dagene?

Niks, bare søndagen.

Så i annonsen i Hundesport at utstillingen skal holdes på Bønes dessverre, trang plass og kaos på parkeringsplassen er vel å forvente :blink:

Om været er greit så tror jeg vi pakker sekken og går opp så slipper vi å kjøre Bønes rundt for å parkere.

Er veldig spent på hvor agilityen skal være da, det er vel neppe plass inne.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

vi får desverre ikke kommet :D er det noen som vil ta seg bryet å ta noen GD bilder for meg?? :blink:

Jeg kan nok gjøre det om jeg ikke er opptatt til den tiden de er. Jeg skal prøve å komme meg opp begge dagene :D

Edit: Æsj, det ser ut til at dommeren for papillon liker små papilloner utifra tidligere bedømminger. Litt kjipt. Vi som satset på storcertet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om det er noe krasj med mops samtidig som Basenji så kan jeg hjelpe til med handling :)

De går hver sin dag :D

Arenum har jo vært teppebelagt under messer tidligere, så vidt jeg vet i alle fall. Og er det plass til et helt tivoli der, så er det vel plass til litt hund der også :blink:

:D Ja.. det hadde nok gått fint. Men vi hadde nok ikke fått lånt teppene..

Men så ser det ut til å bli på bønes :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Jeg kommer også. :aww: Vi har NKK på lørdagen og nuffe/berner spesial på søndagen.

Det blir Fredrik sin første gang i junior, Eros sin første gang i åpen og Oliver sin første gang på valpeshow! Jeg skal også ha med meg ei halvsøster av Bella som stilles i åpen klasse.

Bella tror jeg kommer til å røyte ned innen da, så hun vet jeg ikke om blir med nedover.

Skal bo på Lone camping sammens med eierne til Eros og Fredrik. :lol:

Gleder meg masse!

Litt små forandringer i planene, jeg skal ha med meg en unghund hannhund istedet for åpen tispe. :D Veldig spent på akkurat det, gleder meg!

Og Bella blir ikke påmeldt uansett om hun skulle være fullpelset når fristen går ut.

Mamma og Jaru blir også med nedover, så da skal jeg stille både hannhund valp, junior hannhund, unghund hannhund, åpen hannhund og champion hannhund! Blir mye løping ut og inn av ringen..

Lone camping greide å gjøre en stor feil med bestillingen vår, så de har skaffet annen overnatting til oss, på et motell tror jeg det var.

6 uker igjen...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg lurer på om jeg skal tørre å melde Cita på i eliten der :) Men det er bare en ring, og det er en skikkelig bråkete hall. Dessuten er det så mange flinke å gå mot :)

Det kan hende jeg trenger hjelp til å stille hunder på søndag. Jeg skal stille både Memphis og Sting (vorstehhunder) og trenger hjelp i BHK hvis begge får CK. Dessuten skal jeg stille min egen Tia, en groenendael i junior og Skrulle (malinois), Tviler på at jeg rekker alt sammen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...