Gå til innhold
Hundesonen.no

Potesokker i fleece vs potesokker med såle


Wilma

  

15 stemmer

  1. 1.

    • Potesokker i fleece
      13
    • Potesokker med såle
      2


Recommended Posts

Skrevet

Nå er jeg litt uenig med mamma. :icon_redface: Jeg tenkte jeg skulle kjøpe potesokkene til Com her på sonen, og de er røde i fleece. Mens mamma nå mener at hundene kommer jo til og skli når vi er ute på tur! Hun vil gå for potesokker med såler. Så nå må jeg vite hva dere mener, hva er best? Hvilke erfaringer har dere? :devilbanana:

Skrevet

Min erfaring er at potesokker med såle er håpløst. Bikkjene får ikke tak og viser tydelig at de syns det er ubehagelig.

Skrevet

Jeg kjøpte fleece sokker til senior, nettopp fordi han skled med bakbena på isen - det hjalp :icon_redface: Det er mulig det finnes såler som har godt feste, men det fant jeg iallefall ikke der vi var...

Skrevet

Bikkja mi sklir som bare det med fleecesokkene, hun gikk på ræv 4-5 gang da vi gikk langs ei elv som har runnet over sine bredder. Poenget med fleecesokker er ikke i mine øyne å tusle langs glatte veier/stier - men å beskytte hunden fra skarete og/eller hard snø med skarpe iskanter :icon_redface: Så da er det jo bare å tenke gjennom hvorfor du vil ha potesokker - hvor du vil bruke de?

Skrevet

Jeg har fleece og de fungerer bra. Han kan skli på hard snø/skare i bakker, men på flat mark og i snø går det bra. Litt ekkelt når de tråkker i vann og sånn, for de blir helt gjennomvåte og det ser litt ekkelt ut for hundens del.

Skrevet

Jeg har de fleecesokkene du mener (Eller C har da). Han sklir ikke i dem. Har ikke prøvd dem til snørekjøring da, men regner med at det ikke er så aktuelt for deg uansett. Har også kun prøvd dem på knusk-kald snø, og jeg er iallefall veldig fornøyd. Altså, hvis han rykker plutselig til i båndet, så får han ikke så lett tak som uten potesokker, og mister ballansen litt, men når han oppfører seg bra så er de supre :icon_redface:

Jeg har kjøpt dem for å beskytte ham mot kulden når det er veldig kaldt ute, ikke for å ha på ved null grader og sørpeis liksom. :devilbanana:

Skrevet

Hundene mine sklir mer med potesokker (uansett type sokk) i forhold til når de ikke har sokker på. Men fleece er bedre enn de med såle (med mindre du kjøper Ruffwear, de tror jeg har rimelig bra grep altså). De med glatt såle som liksom skal være "vanntett" er bare rent tullball spør du meg, og det er ikke måte på hvor de sklir med slike. :lol: De siste parene jeg har kjøpt, har vært fleece, og nå tror jeg ikke jeg kommer til å bruke noe annet! De er varme, de sklir minimalt, og de klabber ikke. :)

Skal du bruke sokkene på snø, blir såle-sokker glatt. Skal du bruke det på asfalt vil de slites fort. Jeg har brukt mine kun på snø/glatt gulv, og de er slitt allerede.. :lol:

Skrevet

Tenkte og bruke dem når det er snø, spessielt kramsnø. Det kladder sinnsykt i Wilma sin pels, og i tillegg får hun det mellom tærne, så det blir ekkelt og gå. :lol: Litt kjipt og stoppe hele tiden for og pelle det bort... Hun bruker dress for at det ikke skal kladde over hele henne, men nederst/under labbene blir det jo..

Men jeg har tenkt litt, og er det ikke to forskjellige typer "såle"? Jeg må bare høre, for tenkte litt på at det finnes med tykke såler (som i nesten som en sko), og noen med kun et annet type stoff under? Det blir vel kanskje glatt i snø, som Huldra sa da... Vet ikke jeg. :)

Tusen takk for alle svar uansett, høres ut som fleece er bra. :lol:

Skrevet

Det er vel antageligvis forskjellige såler ut i fra hvilken produsent som har laget, og hvilken modell sokken er. Kan hende noen er mindre glatte enn andre, og noen er lagd for å være mindre glatte enn andre (slik som Ruffwear).

Skrevet

Jeg har begge deler. Fleecesokker er det beste til vinterbruk har jeg erfart, men skal man ut og gå i fjellet sommerstid, så er det elgskinnforsterkede sokker som gjelder her (hund med dårlige labber...). Et par jeg kjøpte for en rimelig penge på XXL sport (slike grønne) har holdt i hvert fall tre vintersesonger for Nirm.

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg har fleecesokker med såle til Tinka de sitter godt på foten hennes og hun får perfekt feste på parketten inne. Ute har jeg ikke merket så mye mer forskjell enn med vanlige fleecesokker og vanlige poter :icon_cry:

Men vil ikke tro at det er så stor forskjell egentlig.. sokkene er jo ikke for feste, men mot kulde og slitasje føler jeg :whistle:

Guest Jonna
Skrevet

Har folket noen formening om cordurasokker, da?

Jeg er mest fornøyd med Cordurasokker. Syns det funker bra sommer så vinter.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...