Gå til innhold
Hundesonen.no

Startnummer på Hamar=)


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Jippi, nå fikk jeg startnummer fra Hamar! I lydighet blir jeg nr 4 av 41!!! :-o Og i juniorhandling nummer 2 av 20! I JH var det jo "litt" bra da.. Siden jeg skal stille en ung newfoundlandshannhund på 1 år som ikke er verdens mest tålmodige :) Men samtidig er det litt drit å være blandt de første...

Skrevet
Nordisk vinner kanskje?!? en i hundeklubben som maser om det.:)

Norsk vinner er hvert år på Hamar(hvis jeg husker rett)

Men det Ronny maser om er vell Nordisk er det ikke det? :wink:

Skrevet
Jippi' date=' nå fikk jeg startnummer fra Hamar! I lydighet blir jeg nr 4 av 41!!! :-o Og i juniorhandling nummer 2 av 20! I JH var det jo "litt" bra da.. Siden jeg skal stille en ung newfoundlandshannhund på 1 år som ikke er verdens mest tålmodige :) Men samtidig er det litt drit å være blandt de første...[/quote']

Hvilken klasse stiller du?

Skrevet
Jippi, nå fikk jeg startnummer fra Hamar! I lydighet blir jeg nr 4 av 41!!! :-o  Og i juniorhandling nummer 2 av 20! I JH var det jo "litt" bra da.. Siden jeg skal stille en ung newfoundlandshannhund på 1 år som ikke er verdens mest tålmodige  :) Men samtidig er det litt drit å være blandt de første...

Vennina mi er nr 3 :(

Det er jo totalt krise må vite,hun har en Working Springer som må trenes ned sånn ca 3 dager på forhånd ellers så koker han over og gjør underlige atferder(-og piper)...Stakkars :(

Men dere havner sikkert i samme fellesdekk!

Morro,skal heie litt på begge to jeg :wink:

Skrevet

Arg, bussen går da så seint på både søndag og lørdag morgen... Spørs om viNår omtrent tror dere forresten det slutter i hallen på fredag? Lurer på om jeg bare skal droppe å dra ned dit på fredagskvelden/ettermiddagen.

Toget mitt kommer til Hamar i firetiden, jeg kommer til å være på hotellet når klokka er halv fem omtrent, og så må jeg jo sjekke inn og sånn. Så spørs om jeg rekker noe i det hele tatt. Kanskje de som vil bare skal dra opp til Olrud så kan vi gå tur med bikkjedyrene der omkring så slipper jeg å dra ned til sentrum på fredag ettermiddag/kveld? :D ikke må ta taxi da, hvis ikke naboen min tilfeldigvis bor sånn at det passer fint for henne å svinge innom og kjøre ned Tinka og meg.

Skrevet

Wesminster, vi kan sikkert møtes og gå tur eller noe :D Dyra trenger sikkert det etter lange turer i bil og tog. Vi skal kanskje dra litt tidligere hjemmefra da, så vi muligens rekker noe i skipet. Men vi får sikkert møtt deg også. ikke at jeg er så kjent at jeg veit hvor vi kan gå tur da. Hehe. Det er bare tusen ganger bedre å kunne ha dem løse :P :oops:

Skrevet

Ja. Har drevet og sett litt på kart osv (må jo se hvor det faktisk er jeg skal bo), og det ser ut som om det er et grøntareal med vann rett ved hotellet jeg skal bo på. Men nå veit jeg jo ikke helt hvor bra det arealet er da. Men du kan jo se selv: http://tinyurl.com/blydw

Men jeg har garantert mye mindre peiling på turområder i Hamar enn deg, bare så det er sagt. Har knapt vært på Hamar før. Bare kjørt forbi med bil og tog liksom.

Skrevet
Ja. Har drevet og sett litt på kart osv (må jo se hvor det faktisk er jeg skal bo)' date=' og det ser ut som om det er et grøntareal med vann rett ved hotellet jeg skal bo på. Men nå veit jeg jo ikke helt hvor bra det arealet er da. Men du kan jo se selv: http://tinyurl.com/blydw

Men jeg har garantert mye mindre peiling på turområder i Hamar enn deg, bare så det er sagt. Har knapt vært på Hamar før. Bare kjørt forbi med bil og tog liksom.

Du skulle bo på olrud? Oppe på Stavsberg er det jo ei slette vi kan gå inn på med bikkjene(spørs om jeg og Benedicte kommer oss dit da, men...). For å komme dit følger du fotgjenger feltet til du kommer til en innkjørsel hvor det står hamar avfallstasjon(e.l). Så går dere inn den veien og første til høyre :D Der trener vi agility og det er ganske fint å slippe bikkjene der :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...