Gå til innhold
Hundesonen.no

Letohallen 7.-8. november


Siri

Recommended Posts

Skrevet

Ingen som har kommet hjem og lagt ut resultater altså ??? Vi får være førstepar ut, her da :whistle:.

Willersen greide i stor konkurranse med seg selv å vinne unghundklassen med CK, og siden det ikke var andre hannhunder påmeldt, fikk han også certet og ble beste hannhund. Han var ikke videre samarbeidsvillig i ringen må jeg si (annet enn når vi skulle løpe), så han stod som en sekk og var mer interessert i den deilige damen på utsiden av ringen enn å stå pent og vise seg fram :flowers:. Han ble da også slått i BIR og BIM - og ble dermed BIM :P. BIR-hunden var forøvrig fra samme oppdretter som Willy :ahappy:

Kritikken lød som følger:

Youngster. showing excellent breed type. Strong head with large teeth. Excellent forechest and bone. Correct bodylength. Double dewclaws present. Correct angulations, carries tail a little high, but he's happy so I can forgive this. Would prefer a "kink" on end of tail (betyr vel at hun ønsker bedre krok, noe som er korrekt ønsket :D).

Jeanette var så snill at hun "fant" kameraet mitt i sekken, og tok noen bilder av oss ;).

2009-11-07-Letohallen_0033.jpg

2009-11-07-Letohallen_0034.jpg

2009-11-07-Letohallen_0062.jpg

Her har han fått "los" på den deilige BIR-damen og står jo som en prest...

Ellers var det vel andre tilstede også - denne f eks :P. Caroline kan jo selv få fortelle hvordan det gikk!

2009-11-07-Letohallen_0001.jpg

2009-11-07-Letohallen_0002.jpg

2009-11-07-Letohallen_0003.jpg

2009-11-07-Letohallen_0004.jpg

2009-11-07-Letohallen_0010.jpg

EDIT: Lagt til kritikken.

  • Svar 104
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Da har vi kommet hjem også etter en lang dag. Men endelig, vi ble BIR idag :flowers: Var 5 valper totalt, så vi hadde jo faktisk litt konkurranse også.

Kritikken ble:

7,5 mnd. utmerkede proposjoner, prima hode, velansatte ører og korrekt bitt. Prima hals. Bra rygg, korrekt ansatt hale, velbåret. moderat vinklet. Livlige og frie bevegelser. Trivelig temperament. prima pels og farge. Velvist.

Så neste gang vi stiller er det junior, skummelt..

To bilder fra idag, litt dårlig kvalitet men:

minsket-15.jpg

minsket1-13.jpg

Skrevet

Jeg har skrevet i ring 13 i dag, med mye forviklinger... Til alle som har vært i "min" ring i dag; står det tipping noe sted på kritikken så skulle det visst være keeping :flowers: Engelsk med polsk aksent ble litt vanskelig, og han var ikke spesielt villig til å forklare hva han mente... Skal visstnok skrive for ham i morgen også, så vi får håpe at jeg har knekt koden på å skjønne hva han sier :whistle:

Skrevet

Gratulerer med Willy, han ser kjempefin ut på bildene :ahappy:

Forhåndsgratulerer til Tibra også, enda jeg ikke vet hvordan det har gått :rolleyes2:

Og dette:

Da har vi kommet hjem også etter en lang dag. Men endelig, vi ble BIR idag :P Var 5 valper totalt, så vi hadde jo faktisk litt konkurranse også.

Kritikken ble:

7,5 mnd. utmerkede proposjoner, prima hode, velansatte ører og korrekt bitt. Prima hals. Bra rygg, korrekt ansatt hale, velbåret. moderat vinklet. Livlige og frie bevegelser. Trivelig temperament. prima pels og farge. Velvist.

Så neste gang vi stiller er det junior, skummelt..

To bilder fra idag, litt dårlig kvalitet men:

minsket-15.jpg

minsket1-13.jpg

.. var moro å høre syntes jeg :) Heia!

Skrevet

Nå er jeg tilbake igjen!

Jada, lille Tíbrá slo til igjen hun, vant juniorklassen med CK og ble også beste tispe med Cert, og endte som BIM, slått av en champion hannhund. Er jo selvsagt kjempefornøyd med den lille håpefulle :rolleyes2:

I sheltieringen gikk det også bra, Stitch vant knepent en ganske stor juniorklasse med CK. Mokka på 8,5 år vant championklassen foran to yngre gutter. I beste hannhund ble Jeanette lånt inn som handler på en ganske gira Stitch, som da fikk halen litt i været mot slutten og endte som 3BHK bak en åpenhann som tok certet. Og beste hannhund, det ble Mokka :ahappy: I dag stilte jeg kun ei tispe, Saetas datter Sari, og hun fikk rldt og ble nr. 3 i klassen og ikke mer, da hun har heller mindre pels for tiden :) Men både jeg og eier er fornøyd med det, hun er hovedsaklig lydighetshund.

Vi er klare for ny dag i morgen!

Ellers MÅ jeg bare skryte av tantegutta mine som er i Danmark! Mac vant beste hannhund og BIR i Herning idag, og sikret seg dermed å bli DKK Rasevinner 2009! Og Rebus, jo han klarte jammen å bli 2BHK med Cert og Dansk championat :):P:) Helt fantastisk!

Skrevet
Gratulerer med Willy, han ser kjempefin ut på bildene :ahappy:

Forhåndsgratulerer til Tibra også, enda jeg ikke vet hvordan det har gått :rolleyes2:

Og dette:

.. var moro å høre syntes jeg :P Heia!

Takk :)

Skrevet
Ellers MÅ jeg bare skryte av tantegutta mine som er i Danmark! Mac vant beste hannhund og BIR i Herning idag, og sikret seg dermed å bli DKK Rasevinner 2009! Og Rebus, jo han klarte jammen å bli 2BHK med Cert og Dansk championat :):P:) Helt fantastisk!

Grattis med cert og BIM i debuten på litjveitja :rolleyes2:. Hun er jo bare for søt, hun der. Grattis også med sheltiene - også dem i Danmark.

Jeg glemte forøvrig å nevne at Willys pappa Boss også var i Herning i dag, og ble beste hannhund med CACIB og til slutt BIR :ahappy:. Han ble med det internasjonal champion :). Vakreste pappa'n det :).

Skrevet

Flinke Fredrikgutten ble BIM på sitt første valpeshow i dag. :rolleyes2: Slått av ei pen tispe som har blitt BIS hele 4 ganger før og som ble BIS2 i dag.

12154_217663585224_723220224_4484076_3990320_n.jpg

Bella fikk blått pga. bakparten sin. Selgfølgelig kjipt, men samtidig helt greit da det er en feil jeg er fullt klar over og er enig i at hun bør bli trekt for.

Begge fikk gode kritikker, legger de kanskje inn senere. Orker ikke akkurat nå, er sliiiiten etter en lang dag.

Gratulerer så mye til alle med gode resultater, spesielt til Yoden og Dennis. :ahappy:

Skrevet
Grattis med cert og BIM i debuten på litjveitja :ahappy:. Hun er jo bare for søt, hun der. Grattis også med sheltiene - også dem i Danmark.

Jeg glemte forøvrig å nevne at Willys pappa Boss også var i Herning i dag, og ble beste hannhund med CACIB og til slutt BIR :). Han ble med det internasjonal champion :). Vakreste pappa'n det :P.

Takk, og takk for at du tok bilder :) Grattis til Willypappaen også!

Flinke Fredrikgutten ble BIM på sitt første valpeshow i dag. :) Slått av ei pen tispe som har blitt BIS hele 4 ganger før og som ble BIS2 i dag.

12154_217663585224_723220224_4484076_3990320_n.jpg

Å guuuri så stor og fin han har blitt :rolleyes2:

Skrevet
I sheltieringen gikk det også bra, Stitch vant knepent en ganske stor juniorklasse med CK. Mokka på 8,5 år vant championklassen foran to yngre gutter. I beste hannhund ble Jeanette lånt inn som handler på en ganske gira Stitch, som da fikk halen litt i været mot slutten og endte som 3BHK bak en åpenhann som tok certet. Og beste hannhund, det ble Mokka :) I dag stilte jeg kun ei tispe, Saetas datter Sari, og hun fikk rldt og ble nr. 3 i klassen og ikke mer, da hun har heller mindre pels for tiden :) Men både jeg og eier er fornøyd med det, hun er hovedsaklig lydighetshund.

Kjente jeg ble litt svett når den halen kom opp ja :ahappy: Hadde jeg i det minste løpt sist så kunne man liksom stoppet og tatt en "prat". Bakdelen ved å løpe først enkelte ganger :rolleyes2: (ellers liker jeg det best med "speed" jentene)

Grattis med resultatene til alle sammen, eller lykke til i morgen. Jeg kommer nok til å henge rundt da også. Jentene mine har bare trent lydighet dem :P

Berner valpen ble vel også 2.BIG om jeg ikke husker helt feil her nå??!

Edit: 2 BIS mente jeg , og så nå at det er skrevet alt.

Skrevet
Kritikken lød som følger:

Youngster. showing excellent breed type. Strong head with large teeth. Excellent forechest and bone. Correct bodylength. Double dewclaws present. Correct angulations, carries tail a little high, but he's happy so I can forgive this. Would prefer a "kink" on end of tail (betyr vel at hun ønsker bedre krok, noe som er korrekt ønsket :ahappy:).

Jeanette var så snill at hun "fant" kameraet mitt i sekken, og tok noen bilder av oss :).

2009-11-07-Letohallen_0033.jpg

Det med store tenner vet vi, for det har Siri lagt ut maaaaange bilder av! Men han er happy, så da tilgir vi det også.

Og se, han har da en fot i bakken!

Gratulerer til alle med gode resultat! X'en ble den lykkelige vinner av gytjebad og skogstur i dag, men heier på lillebror Fredrik! Deres felles far og tante ble forresten BIR og BIM i Herning i dag, så her sitter stratosen løst! :rolleyes2:

Skrevet
Det med store tenner vet vi, for det har Siri lagt ut maaaaange bilder av! Men han er happy, så da tilgir vi det også. Og se, han har da en fot i bakken!

*Flirer...*. Willy blir alltid tilgitt, han *ler*.

Gratulerer med Tibra og Willy og andre fornøyde :ahappy:

:)

Forresten fikk jeg nå melding om at pappa'n til Willy også ble 3. BIG i Herning i dag :rolleyes2:.

Skrevet

Gratulerer til Willy, Tibra og Fredrik :rolleyes2: . Jeg skal en tur oppover i morgen å se.

Håper det er noen "kjente" der da også.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...