Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei!


Cynthia Myrnes

Recommended Posts

Skrevet

Hei hei alle sammen,

Jeg heter Cynthia og kommer fra Singapore. Jeg flyttet til Stavanger i fjor fordi mannen min er norsk. Jeg trives her and liker Stavanger veldig godt!

Mannen min og jeg har veldig lyst til å kjøpe en valp men vi kan ikke bestemme hva salgs breed vi vil ha. Jeg liker Shitzu og han liker Jack Russell.

I mellomtiden, har jeg begynt å passe hunder for folk når de er på ferie eller gå på tur med hunder som er travelt eiere. Jeg føler at Stavanger er en veldig hund-vennlig plass og jeg gleder meg til å få min valp!

Skrevet

Må bare begynne med å si at du er utrolig flink til å skrive norsk etter å ha bodd her i bare ett år!!! :lol:

Velkommen hit til forumet, håper du finner masse spennende å lese...og lykke til med valpeplanene!! :ahappy:

Skrevet

Velkommen!

Shitzu og Jack russel er to ganske så forskjellige raser, men uansett hva valget faller på så får dere ha lykke til. Ellers er det masse gode råd å få her inne:)

Skrevet

Velkommen! Og lykke til med valget av rase. Så bra at du passer andres hunder fram til dere får bestemt dere, det er jo en kjempegod måte å lære enda mer på. :icon_redface:

Skrevet

Tusen takk! :hmm:

Vi har begynt å kikke på valper men de fleste av valper er store raser. Er det ikke populære å ha små/medium raser her i Stavanger?

Hvor i Stavanger er det dog breeders??

Takk for hjelpen!

:)

Cynthia

Skrevet

Det er nok masse små hunder i Stavanger også. Det enkleste er å bestemme seg for en rase først, og så kontakte raseklubben for den rasen.

Når dere velger rase bør dere tenke på hva dere vil ha hunden til (kos, tur, jakt, trene lydighet eller agility?) og hva dere ønsker fra den. En jack russel terrier krever mer aktivitet og hodearbeid (trening) enn en shih tzu, mens shish tzu krever nok mer pelsstell.

Lykke til!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...