occurrence Skrevet 7. September 2009 Rapporter Share Skrevet 7. September 2009 Hvordan deler du opp? Er det mye arbeid å dele opp 20 kg blokker? Veldig kjapt og enkelt med elektrisk sag. Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Marthe Skrevet 7. September 2009 Rapporter Share Skrevet 7. September 2009 Hvor bestilte du det og hvor mye betaler du for det? Østlandsturer for å hente hundemat er ikke så aktuelt for en student uten spesielt stor fryseplass Du får det kjørt til deg Men du må selvsakt ha litt fryseplass om det skal lønne seg Evt. så må man slå seg sammen med andre Veldig kjapt og enkelt med elektrisk sag. Bilde/link? Jeg vil ha et eksempel Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
KarpeSkrotum Skrevet 7. September 2009 Rapporter Share Skrevet 7. September 2009 Fordi ikke alle bor på østlandet? Her koster v&h 25 kr/kg dvs 400 kr for 16 kg Midtnorge (altså ikke østlandet ^^) betaler man 250,- for 20kg blokk (230,- hvis man kjøper 5) Kjøper man pølser blir det nok dyrere - 23,- pr kg, men 21,- hvis man kjøper 10stk. Er det forresten noen som har veid tørrmaten de kjøper - har hørt om der de kjøper 14kg sekk og den er både 1 og 2 kilo mindre på vekta.... uåpnet. Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
jaroshund Skrevet 29. September 2009 Rapporter Share Skrevet 29. September 2009 Veldig kjapt og enkelt med elektrisk sag. Vi benytter ikke sag da... Synes ikke det er fair overfor kunden. Sagbladet gir "mye" skre - alt ettersom hvor bredt bladet er selvfølgelig. Men det er jo greit å bruke om en deler selv. Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
SiriEveline Skrevet 29. September 2009 Rapporter Share Skrevet 29. September 2009 Tidligere fóret jeg på RC, og lenge siden jeg kjøpte en sekk med det (før sommeren en gang). Nå går det i V&H, og da betaler jeg ca. 200kr i måneden. Beregnet på at hun spiser dobbelt så mye som det som anbefales da, har ikke funnet en mengde som er helt passe enda (begynte for en uke siden). Men regnet uansett på at med hund nr. 2 forutsatt at den ikke veier mer enn maksvekt og spiser normalmengde, så vil en Korthåret Collie spise for 500kr i måneden og det syntes ikke jeg er så ille. En sekk med 15kg ville vel gått på den tiden også, og koster da 700kr. PS. beregning på V&H var gjort med bruk av 500gs pølser, noe som selvfølgelig ikke lønner seg sånn kjempe. Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
sham Skrevet 8. Oktober 2009 Rapporter Share Skrevet 8. Oktober 2009 Vil bare tipse om Hills for 12 kg er det 399,- for denne uken på TAM i dikeveien (fredrikstad). Sikkert på andre TAM også Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Nina80 Skrevet 10. Oktober 2009 Rapporter Share Skrevet 10. Oktober 2009 Vi har brukt tørrforet fra Iams,da betaler vi under 4 hundre for en 15 kg sekk.Har vært veldig fornøyd med det foret,hundene har blank fin pels og jeg syns foret har en veldig grei pris nå har vi gått mer og mer over til V&h men de får enda litt tørrfor. Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Nowisclee Skrevet 12. Oktober 2009 Rapporter Share Skrevet 12. Oktober 2009 Ang ProPlan, så vet jeg at en dyrebutikk i nærheten her tar ca 700,- for en sekk med laks&ris, mens jobben min tar 550,- for sekken. Tidligere tok jobben min 490,- men innkjøpsprisen har gått opp pga prisen på laks har gått opp. Kylling&ris er derimot samme pris fortsatt, 450,- for sekken. (altså 15-kilos-sekker) Så det er stor forskjell fra butikk til butikk, hvor mye de legger på innkjøpsprisen. Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
dsg Skrevet 12. Oktober 2009 Rapporter Share Skrevet 12. Oktober 2009 Tror jeg betaler ca 600,- svenske for 15 kg Hills valpefor i Sverige Grovt regnet ca 500,- Norske kr. Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Cira Skrevet 19. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 19. Juli 2010 Brukt Cenaturio i 7 måneder nå til tispa mi, har betalt 429,- kr tilsendt i posten for 15 kg. Ser de har økt prisene nå, men med rabatten så er 450,- likevel MYE rimeligere enn mange av de andre sortene. Og minst like bra er det også! www.cenaturio.no Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Cathrine og Killja Skrevet 19. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 19. Juli 2010 betaler 150 kr for 20 kilo v&h. men om jeg kjøper 5 kilos pølsene,gir jeg 2 kr mer pr kilo. men det er det verdt for jeg slipper å posjonere. hogger bare pølsene i to. blir ikke enklere. men har en sekk labb i reserve,sånn hvis jeg går tom,eller skal bort en helg fks og ikke har kjølemuligheter. bet 420 kr for 20 kilo labb,og hver 10ende gratis. er like missfornøyd med alle typer tørrfor jeg. evt handler jeg pedigree stt i sverige. 180 kr for 12 kilo. Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Guest Dratini Skrevet 19. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 19. Juli 2010 brit hundeforet er jo veldig rimelig i pris, er visst flere som er fornøyd med det. 399 for 15 kilos sekk, også er det 3 sekker for prisen av 2.. Har ikke prøvd det på noen av hundene her, men fikk vite at det er flere som har testet det og de har vært fornøyd hvertfall. Prismessig er det jo veldig bra Brit hundefôr har blitt mye dyrere nå som de har fått ny importør. --- Vi kjøper forøvrig Frank's Pro Breeder Line fra importøren (som også har utsalg). Der koster 15 kg fra kr 305,- og opp til 320,-. For den andre serien, Frank's Pro Gold Super Premium ligger prisen på 450,- (uansett type fôr hunden trenger). De kjører også ut fôr i Trondheim og nærmeste omegn gratis . De sender også, da mot ett pristillegg, samt at de har forhandlere på forskjellige plasser i landet (litt dyrere enn direkte fra leverandøren, men fortsatt under 400,- for 15gk av Breeders Line). V&H betaler vi 250,- for 20 kg. Den deler vi opp selv med ei kjøttsag. Noen kommenterte at det da blir "mye" som ikke blir med i beregningen. For oss så fungerer det utmerket og blir veldig lite som går til spille. Man tar da veldig enkelt og samler sammen de 100 gr som sagbladet sager løs og har det oppi en pose og fryser det med resten. Vi kapper forøvrig blokken i biter på ca 250 gr. Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
armagnac Skrevet 19. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 19. Juli 2010 Vært i Sverige i dag og kjøpt for til lilletøtta. 12kg Hills kostet da 502,- NOK Ellers kjøper jeg 20kg blokker fra V&H i Trøgstad for 200,- Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Guest Peersen Skrevet 20. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 20. Juli 2010 Usj ! Stive priser på hundefor ! Jeg er på oppdretter avtale med Eukanuba, og betaler € 41.- for 20 kg Adult kjørt til døra. Når jeg bestiller 5 sekker, får jeg 1 sekk gratis. Gratis frakt. Det kaller jeg en god avtale fra Eukanuba :rolleyes2:)) Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Ricco Skrevet 20. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 20. Juli 2010 Vi bruker Happy Dog og betaler 385,- pr sekk (15 kg) Får det levert på døren. Har brukt det i 9 år og er fortsatt like fornøgd med det. Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Malamuten Skrevet 20. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 20. Juli 2010 Jeg har eukanubas oppdretteravtale og den sparer jeg mye penger på. Ved kjøp av 3stk 15kg sekker får jeg 2stk gratis, dvs 40% avslag. Får også rabatt om jeg vil kjøpe mindre kvantum, men da blir det mindre rabatt også, 20% tror jeg. Uten at jeg er helt sikkert så tror jeg også eukanuba har en storforbuker avtale som er lik odretteravtalen (med unntak av valpepakker) Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Betty Skrevet 20. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 20. Juli 2010 Brit hundefôr har blitt mye dyrere nå som de har fått ny importør. Når skjedde det? Vi handlet Brit for en mnds tid siden (troor jeg det var) og da var det enda 399 for en sekk, og tre sekker til prisen av 2. Eller mener du det var billigere enn det før? Fornøyd med både fôr og pris, så jeg håper virkelig ikke de har satt opp prisen betydelig. :rolleyes2: Fôrer delvis med vom og hundemat også, men husker ikke prisen. Tro om det ikke er en 250 kroner for 20 kg vi også betaler ... Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
SusanneL Skrevet 20. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 20. Juli 2010 Sist jeg kjøpte ProPlan (ca 1 mnd siden) betalte jeg 519,- for 18 kg-sekkene deres. Merk - prisene er jevne, men mengden fôr i sekken går nedover.. Det gjelder ikke bare ProPlan, visstnok. Kjøpte 6 sekker og har en avtale som storbruker. (Men den er nok litt endret nå, så jeg vet ikke om jeg må kjøpe 6 sekker på en gang, lengre...) Susanne Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Guest Dratini Skrevet 20. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 20. Juli 2010 Når skjedde det? Vi handlet Brit for en mnds tid siden (troor jeg det var) og da var det enda 399 for en sekk, og tre sekker til prisen av 2. Eller mener du det var billigere enn det før? Fornøyd med både fôr og pris, så jeg håper virkelig ikke de har satt opp prisen betydelig. :rolleyes2: Fôrer delvis med vom og hundemat også, men husker ikke prisen. Tro om det ikke er en 250 kroner for 20 kg vi også betaler ... Ny importør som tok over, slik at fôret ble tilgjengelig hos b.la. Tam-kjeden (jeg vet litt for mye om akkurat den saken, men jeg vil ikke skrive om det akkurat her :rolleyes2: ). Men den importøren som jobbet opp merket i landet solgte fôret mye rimeligere enn hva man nå må betale. Glad for at hundene her spiser det tørrfôret de nå får, om de ikke hadde gjort det, så hadde vi nok gått over til fullstendig V&H igjen (prinsippsak). Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Ingvild Skrevet 20. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 20. Juli 2010 Jeg betalte 639 kroner for 12 kilo RC labrador-fôr i går. Det vil si at Tinka spiser for ca. 17 kroner dagen. Det høres i og for seg ikke hårreisende ut, men produksjonskostnadene kan umulig være så høye, og jeg syns det er rått hvor mye de tar seg betalt for noen knusktørre kuler med mel, ris og kyllingkjøtt... Dessverre fungerer hun ikke ordentlig på noe annet fôr (i alle fall ikke av de seks typene vi har prøvd), og dessverre har vi ikke mulighet til å oppbevare V&H. På den andre siden - heldigvis (for meg) er det stort sett mine foreldre som betaler fôret og de ser ikke på det som noen enorm utgiftspost... Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Cira Skrevet 20. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 20. Juli 2010 Snakket om postprisene, men selvsagt får man Cenaturio billigere gjennom en forhandler. Brodern kjøper det i Trøndelag for 290,- for de billigste og 335,- for det dyreste. 10 % rabatt når han kjøper flere enn 6 sekker om gangen... Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Betty Skrevet 20. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 20. Juli 2010 Ny importør som tok over, slik at fôret ble tilgjengelig hos b.la. Tam-kjeden (jeg vet litt for mye om akkurat den saken, men jeg vil ikke skrive om det akkurat her :rolleyes2: ). Men den importøren som jobbet opp merket i landet solgte fôret mye rimeligere enn hva man nå må betale. Glad for at hundene her spiser det tørrfôret de nå får, om de ikke hadde gjort det, så hadde vi nok gått over til fullstendig V&H igjen (prinsippsak). Ah skjønner. Begynte ikke å bruke fôret før det ble tilgjengelig i TAM-kjedene, så vet ikke hva det kostet før den tid. :rolleyes2: Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Maria Skrevet 20. Juli 2010 Rapporter Share Skrevet 20. Juli 2010 Hundefôr ER dyrt, ja. Dyrebutikkene har ikke stor profitt på det heller. Det er svindyrt også i innkjøp. Og prisene går opp i hvertfall 1-2 ganger i året. Takke meg til å ha en hund som først og fremst spiser V&H... Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar