Gå til innhold
Hundesonen.no

Collie rough


Iago
 Share

Recommended Posts

  • Svar 207
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Så fin langhår du har Taz  Han klarer seg vel fint med den pelsen? Her er min Langhårede Collie Kensington Gate Tokyo By Night. Til vanlig kalles han bare Mikke. Han fyller 1 år 24. november 2015

Nei, man er ikke det. Ofte hjelper ikke tygde så mye, om ørene er veldig vanskelige, da hjelper det som regel å lime men man må jobbe kontinuerlig hele tiden til de er nærmere året.  Nei, det har m

@QUEST bare for deg 

Posted Images

Oh man kan jo ikke la en sjanse til å vise frem den vakreste og beste collien som noengang har eksistert (helt klart subjektiv).

Min Aro:

385357515_b58ff5c48c.jpg

Uregistrert - så aner ikke hvilke linjer han kom fra, men skal man dømme på hodet (hvertfall stoppen) og høyden så var det noe amerikansk baki der:

384818315_1a037b996c.jpg

384577801_737eec7ea6.jpg

Full av fart og f*enskap:

384911933_29e5c9d18b.jpg

430202098_1c1dda0fd6.jpg

Aro var drømmecollien for meg *ønske seg en frisk Arocloning* - skal jeg ha collie igjen så går jeg helt klart etter mer amerikanske linjer utseendemessig og linjer som har bevist at de kan brukes til noe på resten. Den britiske utstillingsvarianten syns jeg ikke er spesielt tiltalende. Men, smaken er som baken - osv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så pen Aro var Raksha :icon_redface: Hva skjedde med han om jeg kan spørre?

Takk. :) Han var pen både utenpå og inni seg han...

Han ble syk, vet ikke helt hva han fikk - men i ettertid mistenker jeg borrelia - selv om prøvene på det var negative. Han bare visnet vekk - gikk ned nesten 5kg på 4 mnd i bare muskelmasse og hadde vondt i hele seg. Prøvde alt fra antibiotika til kortison - og da kortisonen slutta å virke (den hadde en veldig kortvarig god effekt) så lot jeg han få slippe. :aww: To år siden nå, og går fremdeles ikke en dag uten at jeg savner han.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk. :) Han var pen både utenpå og inni seg han...

Han ble syk, vet ikke helt hva han fikk - men i ettertid mistenker jeg borrelia - selv om prøvene på det var negative. Han bare visnet vekk - gikk ned nesten 5kg på 4 mnd i bare muskelmasse og hadde vondt i hele seg. Prøvde alt fra antibiotika til kortison - og da kortisonen slutta å virke (den hadde en veldig kortvarig god effekt) så lot jeg han få slippe. :aww: To år siden nå, og går fremdeles ikke en dag uten at jeg savner han.

Huff, så trist :icon_redface: Du har virkelig vært uheldig med hundene dine du... :)

Krysser fingrene for ar Kahlo blir steingammel og superfrisk hele livet.. Jernhelse hund :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Huff, så trist :) Du har virkelig vært uheldig med hundene dine du... :icon_redface:

Krysser fingrene for ar Kahlo blir steingammel og superfrisk hele livet.. Jernhelse hund :)

Jaa... Jeg har bestilt at Kahlo skal bli 30 - men runder hun 15 så er jeg vel fornøyd.

En vakker dag, når jeg har kommet over pelsfobien min, så skal jeg ha collie igjen. :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jaa... Jeg har bestilt at Kahlo skal bli 30 - men runder hun 15 så er jeg vel fornøyd.

En vakker dag, når jeg har kommet over pelsfobien min, så skal jeg ha collie igjen. :)

Eller glem pelsfobi, og ta en korthåret :icon_redface: Bare tuller!

Aro var nydelig forresten, veldig vakker ansikt. Og jeg skjønner hva du mener med det amerikanske!

Dessverre er det vel jeg som har pelsfobi, så ja takk til collie, men uten pels!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den siste hunden var vel, mindre pen for å si det pent :wub:, i mine øyne. Liker ikke den overdimensjonerte pelsmanken. Godt mulig den har blitt fønet i timesvis, men likevel. Den første var ikke så verst.

Min drømmecollie har langt mindre pels enn de fleste colliene jeg ser om dagen, og er større. Jeg synes ikke at de skal være gigantiske, men jeg synes det blir feil når man lurer på om det er en stor sheltie eller en liten collie man ser. All den pelsen ser ikke så veldig funksjonell ut heller.

Det er morsomt å se typeforskjeller, så det er bare å legge ut flere bilder :cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er min Collie :wub: Synes egentlig hun er ganske perfekt i både kropp og hodet (heeelt objektivt altså), men kunne kanskje vært en smule høyere/lengre ben. Hun er forresten 50/50 Amerikans/Britisk.

Jeg personlig foretrekker den Amerikanske typen, men mer det britiske hodet. :wub:

Nala1.jpg

Nala3.jpg

Nala4.jpg

Edit: Hun har forresten feil ører (uten vipp på toppen)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er min Collie :wub: Synes egentlig hun er ganske perfekt i både kropp og hodet (heeelt objektivt altså), men kunne kanskje vært en smule høyere/lengre ben. Hun er forresten 50/50 Amerikans/Britisk.

Jeg personlig foretrekker den Amerikanske typen, men mer det britiske hodet. :banana:

Edit: Hun har forresten feil ører (uten vipp på toppen)

Søt hund :wub:

Synes at det britiske hodet blir for sheltieaktig og sukkersøtt, mens det amerikanske kan bli for grovt. Skal ikke være lett å finne en drømmecollie til meg :yawn:

...og er det lov til å synes at ørene var finere uten vipp? :wub::yawn:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...