Gå til innhold
Hundesonen.no

Mer plass på home?


Basse

Recommended Posts

Skrevet

Hei, kan man få mer plass på home.no etterhvert?

Jeg driver å lager hjemmeside i home nå, og jeg skal ha en del på hjemmesiden min, tror 20MB kan bli lite i lengden....

Er det mulig å få mer plass etterhvert?

Ved f.eks mange hits eller at du har fylt den opp eller noe sånt?

Skrevet

Hva om du registrerer deg med to brukernavn, og så legger feks noen sider og tilhørende filer på det ene domenet, og så når du registrerer nr. 2 lager du et brukernavn/adresse som er nesten lik, og legger resten av sidene der? Så kan du bare linke mellom de to brukerne.

Sykt dårlig forklart, men skjønte du det?

Skrevet

Jeg skjønnte hva du mente :D , gjorde det på min andre hjemmeside. men man føler jo liksom at man "ta opp veldig mye plass" på nettet da, når man ved hver eneste home hjemmeside får 2 adresser, med 2 stk blir det 4adresser! Men det er kanskje bare jeg som føler det sånn? :?

Dessuten får du passordet tilsendt på e-post og du kan ikke ha mer enn en hjemmeside per e-post... Jeg har 2 eposter, men på den ene eposten så ligger allerede den første hjemmesiden min og på den andre ligger en hjemmeside som vi har holder på å gjøre på skolen.. Hmm.... Vil liksom ha den publisert også...(både fordi vi måtte og fordi jeg vil :wink: ) #-o

Men kan man få mer plass på home ved flere treff? Eller er 20 det du får (end of story)?

Skrevet

20Mb er vel det man får pr registerte bruker...

Selv har jeg 2stk home.no (40Mb)

Et webhotell ( 50Mb)

Plass som var med bredbånd abonemanget (40Mb)

130Mb totalt da.... Mere en nok for bilder å sider, men blir ingeting om man vil ha noen videoer på nett...

( Å en kamerat som har 200Gb til rådighet, men bruker ikke den noe videre... )

Så bare registrer deg en gang til på home, så har du plutselig det dobbelte... :D

Skrevet
Jeg skjønnte hva du mente :D , gjorde det på min andre hjemmeside. men man føler jo liksom at man "ta opp veldig mye plass" på nettet da, når man ved hver eneste home hjemmeside får 2 adresser, med 2 stk blir det 4adresser! Men det er kanskje bare jeg som føler det sånn? :?  

Dessuten får du passordet tilsendt på e-post og du kan ikke ha mer enn en hjemmeside per e-post... Jeg har 2 eposter, men på den ene eposten så ligger allerede den første hjemmesiden min og på den andre ligger en hjemmeside som vi har holder på å gjøre på skolen.. Hmm.... Vil liksom ha den publisert også...(både fordi vi måtte og fordi jeg vil :wink: )   #-o  

Men kan man  få mer plass på home ved flere treff? Eller er 20 det du får (end of story)?

lag deg en epost til da vel. det gjordet jeg!

Skrevet

Gmail var de store de.?

Husker jeg prøvde å finne for å registrere meg en gang, men fant ikke noe... :D

men jeg har jo 2,5Gb ++ fra før så trenger ikke...

Skrevet

Så bare registrer deg en gang til på home, så har du plutselig det dobbelte... :D

'Mener du med ett "nesten-likt" navn da eller?

Forresten: gmail invitasjon? Altså for å få en gmail? Elelr hjemmeside via gmail? Er ikke helt inni gmail jeg :D men om noen vil gi meg en invitasjon (først forklare litt da) så tar jeg Gjerne imot :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...