Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvem kommer? NKK Bjerke!


Isabel

Recommended Posts

Det ligger informasjon om det på nkk.no, så du kan søke etter informasjon der. Utstillingen skal være på Bjerke Travbane i Oslo, og det er lett å komme seg dit fra Oslo S med buss (husker ikke hvilke busser det er som går dit, men tar jeg helt feil om jeg sier rute 31 og 32? Eller 34? hehe).

Aha, da skal jeg sjekke nkk litt bedre, fant ikke noe (ved første halvhjertede leting). :blink: Det hørtes greit ut å komme seg dit ja, kanskje jeg kan tvinge noen til å kjøre meg tilogmed :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 136
  • Created
  • Siste svar

Vi kommer! Det blir nest siste storcertsjanse for Symra i år.

Og så kommer mitt standardspørsmål: Får man bo i campingvogn på selve området?

Edit: Ser nå på NKK-sida at man kan bestille plass til campingvogn og bobil.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kommer,skal stille Gross og kommer antagelig til å ødelegge alt for ham med mine nerver.... Men øvelse gjør vel mester eller noe :blink:

Det går nok bra! Men jeg kjenner følelsen ja... :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
Guest Jonna

Da er vist Talli påmeldt også. Men jeg lurer på om jeg skal handle henne selv?

Blaze røyter enda og ser ikke ut som hun har noen planer om å stoppe :)

Jeg får vel "sjonglere" litt under individ bedømmelsen også får noen andre ta felles ettersom dem er i samme klasse.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da er vist Talli påmeldt også. Men jeg lurer på om jeg skal handle henne selv?

Blaze røyter enda og ser ikke ut som hun har noen planer om å stoppe :)

Jeg får vel "sjonglere" litt under individ bedømmelsen også får noen andre ta felles ettersom dem er i samme klasse.

Stiller du søndag? Da skal jeg nemlig inn uten å stille noe, om du er intr i hjelp :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna
Stiller du søndag? Da skal jeg nemlig inn uten å stille noe, om du er intr i hjelp :)

Nei lørdag, men det ordner seg nok på handler. Må bare finne noen som er "myndig" og vant med galen hund :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi er jo påmeldt, men jeg har særdeles lite lyst til å stille... Hun har røytet ekstremt i det siste og det lille som er igjen er matt, tørt og fælt. Jeg synes det er for tidlig og for ekstremt til å være løpetidsrøyting, men for all del, det er mulig det er verre denne gangen. Uansett så er hun særdeles lite pen om dagen, og jeg ser ikke helt poenget med å stille. Jeg får se an hva jeg klarer å redde av pels på to og en halv uke :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bor rett i nærheten, så jeg kommer for å titte begge dager. :icon_confused: Chili er kjempefin i pelsen nå, men jeg hadde selvsagt ikke mulighet til å melde på innen fristen(og 410 kr for å melde på innen forlenget frist ble for dyrt for min del)...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...