Gå til innhold
Hundesonen.no

"Glemte levere datteren"


BDD Girl

Recommended Posts

Skrevet
:icon_redface: Utrolig tragisk! Og helt utrolig. Greit at man kan være stressa om mårran osv, men alikevel. :frantics:
Skrevet
:icon_redface: Utrolig tragisk! Og helt utrolig. Greit at man kan være stressa om mårran osv, men alikevel. :frantics:

Ikke sant.

Vi flirer nesten av reklamen for et reiseselskap elle rhva det er, hvor fyren ringer og får vite alt han skal og så finner han ut at datra sitter i bilen og han må levere henne. Men her er det faktisk tilfelle: Han glemte ungen i bilen!

Skrevet

Og jeg lurer på hvordan han kan huske å levere det ene barnet, men ikke det andre? Gikk de i forskjellige barnehager?..

Skrevet

Ikke lenge siden jeg så på tv ei Amerikansk dame som glemte at hun hadde babyn i bilen.

Dama var enten rektor eller inspektør på en stor barneskole.

Barnet døde etter å ha sittet MAAANGE timer i bilen i solsteiken. En lærerkolega fant ungen.

Dama ble interevjuet hos Ophera. Hun ønsket å sette fokus på +det værste som kan skje når en legger opp ett for stramt og ambesiøst og kanskje kariærerettet liv som småbarnsforeldre.

Historien var slik at det normalt sett var mannen som leverte ungene som gikk i to forskjellige barnehager.

Denne dagen tok han bare med seg en da han skulle til tannlegen. Hun skulle levere den andre.

Hun skulle fylle bla drivstoff.. Barnehagen var stengt da hn kom dit.. Så hn skulle fylle drivstoff først.

etter å fylt drivstoff glemte hun ungen som hadde sovnet og kjørte så på jobb.

Dette gjorde uslettelig inntrykk på meg! I grunnen helt utrolig at man kan glemme at man har ungen i bilen..

Heldigvis har jeg aldri vært spsielt ambesiøs med småbarn i huset.. Av bevist valg.

Ang å glemme.. Venninna mi glemte sine to Rottweilere utenfor den lokale matbutikken. Hun kom ikke på det før bekjente ringte henne hjem og lurte på om det var hennes to hunder som sto bunnet uten fir butikken.

Skrevet

Jeg syntes så utrolig synd på han, (Og moren!) skjønner ikke hvordan han skal klare å leve med seg selv etter noe sånt.

Skrevet

Det er helt ufattelig tragisk, og dessverre noe som har skjedd før (i fjor, i Frankrike og i Danmark såvidt jeg husker), og det kommer til å skje igjen. Jeg kan bare ikke forstå hvordan det er mulig, men foreldrene må ha det helt forferdelig nå.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...