Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpesosialisering?


Maja&Twinki

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Lille valpis på 9,5 uke trenger å møte snille voksne hunder eller valper for litt sosialisering. Noen som har lyst til å ofre litt tid til dette? :icon_redface:

Skrevet

Jaktcocker ja :thumbsup:

Ja, teite pinscherforumet har vært nede en hel evighet!

SD og Ingvild: Flott! Når passer det best for dere? Foreksempel søndagsformiddag?

Skrevet

Jeg har en setter på 9, som er rolig og snill med alle valper (men kan være litt hypp- på voksene dame-hunder :thumbsup: ) Men er fosterhjem for en (ehm) liten dame som har suuuperlyst til og leke med andre hunder/valper! Hun blir 7 måneder den 20 juni. Hun er en briardmix, tror hun er den lille søte valpen, i en stor kropp, hehe :ahappy:

Skrevet
SD og Ingvild: Flott! Når passer det best for dere? Foreksempel søndagsformiddag?

Jeg kan gjerne møtes i morgen formiddag. :getlost: Hvor? Helst noe som er i gangavstand fra Charlottenlund (bor rett ved barne- og ungdomsskolen). :whistle:

Skrevet

OT (håper dere tilgir meg) men Jaktcocker? Hvordan er den i forhold til en vanlig Cocker? Antar den har jaktlinjer, men utseendemessig og gemyttmesissig, er det noen forskjell?

Skrevet
OT (håper dere tilgir meg) men Jaktcocker? Hvordan er den i forhold til en vanlig Cocker? Antar den har jaktlinjer, men utseendemessig og gemyttmesissig, er det noen forskjell?

Avla på jaktlinjer ja. Nå har jeg ikke hatt min så lenge enda, kjenner heller ikke så mange vanlige cockere. Men jaktvarianten har mye mindre pels, kortere ører, mindre lepper. Gemytt, vet ikke forskjellen annet at det sies at jaktvarianten har mindre lyd enn utstillingsvarianten og at det er mer action i dem. Ellers er de kjempetrivelige med folk og dyr og med en hale som en propell. Vi får se :ahappy:

Det jeg merker på vesla mi er at hun er MYE mer aktiv enn dp'en min var som valp. Dp'en sov mye som valp og hadde noen raptuser, makulerte heller ikke så mye. Cockeren derimot, henger i gardiner, biter på sofaen, kjøkkeninnredning, har stadig vekk raptuser, biter på alt av ledninger og biter og bærer på alt. Heldigvis sover hun hele natta :getlost: Men så herlig da, knallfornøyd med lillepiraya :whistle:

www.pagus.nu, mammaen til Circus.

Skrevet

Hun var pen. Minnet meg litt om en blanding av cocker og setter. Ser litt lengre ut i snuta enn hva cockerene jeg er vant med å se er. Var jo kjempe fin. Er de større også enn vanlig cocker? Lengre ben?

Skal du jakte med pirayaen din eller blir det andre bruksområder?

Å hellendussen da. Er det Dajm som er pirayaen din Circus? De valpene var til å spise opp, ikke rart de har sjokoladenavn. Japp var bare skjønn da.

Skrevet
Hun var pen. Minnet meg litt om en blanding av cocker og setter. Ser litt lengre ut i snuta enn hva cockerene jeg er vant med å se er. Var jo kjempe fin. Er de større også enn vanlig cocker? Lengre ben?

Skal du jakte med pirayaen din eller blir det andre bruksområder?

Å hellendussen da. Er det Dajm som er pirayaen din Circus? De valpene var til å spise opp, ikke rart de har sjokoladenavn. Japp var bare skjønn da.

Tusen takk, jeg er selvfølgelig helt enig :whistle:

Jeg har tenkt meg på jaktkurs, selv om jeg ikke er noen jeger sånn egentlig :ahappy: Må jo teste spanieljakt! Ellers blir det vel mest agility og spor tenker jeg.

Jaktvarianten kommer i litt ulike størrelser, finnes både mindre og større, men det ser ut som de har lengre bein siden de ikke har det spanielhårhenget under magen.

Pågus Dajm som er min Circus ja. Klarte ikke velge en favoritt da jeg skulle velge valp siden de alle var helt nydelige og ganske så like i lynne (ettersom det lille jeg så av dem) Heldigvis var det oppdretter som fordelte valper!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...