Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpesosialisering?


Maja&Twinki

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Lille valpis på 9,5 uke trenger å møte snille voksne hunder eller valper for litt sosialisering. Noen som har lyst til å ofre litt tid til dette? :icon_redface:

Skrevet

Jaktcocker ja :thumbsup:

Ja, teite pinscherforumet har vært nede en hel evighet!

SD og Ingvild: Flott! Når passer det best for dere? Foreksempel søndagsformiddag?

Skrevet

Jeg har en setter på 9, som er rolig og snill med alle valper (men kan være litt hypp- på voksene dame-hunder :thumbsup: ) Men er fosterhjem for en (ehm) liten dame som har suuuperlyst til og leke med andre hunder/valper! Hun blir 7 måneder den 20 juni. Hun er en briardmix, tror hun er den lille søte valpen, i en stor kropp, hehe :ahappy:

Skrevet
SD og Ingvild: Flott! Når passer det best for dere? Foreksempel søndagsformiddag?

Jeg kan gjerne møtes i morgen formiddag. :getlost: Hvor? Helst noe som er i gangavstand fra Charlottenlund (bor rett ved barne- og ungdomsskolen). :whistle:

Skrevet

OT (håper dere tilgir meg) men Jaktcocker? Hvordan er den i forhold til en vanlig Cocker? Antar den har jaktlinjer, men utseendemessig og gemyttmesissig, er det noen forskjell?

Skrevet
OT (håper dere tilgir meg) men Jaktcocker? Hvordan er den i forhold til en vanlig Cocker? Antar den har jaktlinjer, men utseendemessig og gemyttmesissig, er det noen forskjell?

Avla på jaktlinjer ja. Nå har jeg ikke hatt min så lenge enda, kjenner heller ikke så mange vanlige cockere. Men jaktvarianten har mye mindre pels, kortere ører, mindre lepper. Gemytt, vet ikke forskjellen annet at det sies at jaktvarianten har mindre lyd enn utstillingsvarianten og at det er mer action i dem. Ellers er de kjempetrivelige med folk og dyr og med en hale som en propell. Vi får se :ahappy:

Det jeg merker på vesla mi er at hun er MYE mer aktiv enn dp'en min var som valp. Dp'en sov mye som valp og hadde noen raptuser, makulerte heller ikke så mye. Cockeren derimot, henger i gardiner, biter på sofaen, kjøkkeninnredning, har stadig vekk raptuser, biter på alt av ledninger og biter og bærer på alt. Heldigvis sover hun hele natta :getlost: Men så herlig da, knallfornøyd med lillepiraya :whistle:

www.pagus.nu, mammaen til Circus.

Skrevet

Hun var pen. Minnet meg litt om en blanding av cocker og setter. Ser litt lengre ut i snuta enn hva cockerene jeg er vant med å se er. Var jo kjempe fin. Er de større også enn vanlig cocker? Lengre ben?

Skal du jakte med pirayaen din eller blir det andre bruksområder?

Å hellendussen da. Er det Dajm som er pirayaen din Circus? De valpene var til å spise opp, ikke rart de har sjokoladenavn. Japp var bare skjønn da.

Skrevet
Hun var pen. Minnet meg litt om en blanding av cocker og setter. Ser litt lengre ut i snuta enn hva cockerene jeg er vant med å se er. Var jo kjempe fin. Er de større også enn vanlig cocker? Lengre ben?

Skal du jakte med pirayaen din eller blir det andre bruksområder?

Å hellendussen da. Er det Dajm som er pirayaen din Circus? De valpene var til å spise opp, ikke rart de har sjokoladenavn. Japp var bare skjønn da.

Tusen takk, jeg er selvfølgelig helt enig :whistle:

Jeg har tenkt meg på jaktkurs, selv om jeg ikke er noen jeger sånn egentlig :ahappy: Må jo teste spanieljakt! Ellers blir det vel mest agility og spor tenker jeg.

Jaktvarianten kommer i litt ulike størrelser, finnes både mindre og større, men det ser ut som de har lengre bein siden de ikke har det spanielhårhenget under magen.

Pågus Dajm som er min Circus ja. Klarte ikke velge en favoritt da jeg skulle velge valp siden de alle var helt nydelige og ganske så like i lynne (ettersom det lille jeg så av dem) Heldigvis var det oppdretter som fordelte valper!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...