Gå til innhold
Hundesonen.no

Tulla fire år!


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Tulla er fyller hele fire år i dag, og i den anledning sømmer det seg med en skikkelig bildespam!! :rolleyes2:

joomla.jpg

joomla%204.jpg

joomla%2061.jpg

joomla%2062.jpg

0002.jpg

0014.jpg

0001.jpg

0018.jpg

0012.jpg

*dele opp*

Skrevet

0034.jpg

0011.jpg

Tulla leker med en av bestekompisene sine; Fenris til Fenrisgutten

0014.jpg

0019.jpg

Yikes!!

0021.jpg

0024.jpg

0038.jpg

0023.jpg

0004.jpg

0012.jpg

Søstersen har GODIS!!

0053.jpg

Så kom det en liten kråkebolle i hus, men Tulla syns det bare var stas.

0006.jpg

*dele opp*

Skrevet

0009.jpg

0038.jpg

0002.jpg

Pinne!

0009.jpg

Må ikke glemme agilitybilder..

0004.jpg

0007.jpg

0006.jpg

En fryktelig kald vinterdag

0007.jpg

Tulla går elgspor.. :rolleyes2:

0009.jpg

Tulla tryner..

0029.jpg

Pinne er gøy altså!

0035.jpg

Og så får man svingt litt rundt på den plagsomme kråkebollen..

*dele opp*

Skrevet

0011.jpg

Stor og liten hund kan fint leke sammen.

0013.jpg

Blindpassasjer

0016.jpg

0019.jpg

0026.jpg

Snuser inn deilige lukter fra skogen..

0006.jpg

0008.jpg

Angrep er det beste forsvar..

0011.jpg

0015.jpg

0017.jpg

To VELDIG gode venner :rolleyes2:

0023.jpg

0024.jpg

0027.jpg

Knøvle!

*dele opp, gir meg ikke enda!*

Skrevet

0029.jpg

0031.jpg

Oi, shit! Aynï løper for livet, Tulla løper for middag.. :whistle:

0033.jpg

0037.jpg

0038.jpg

0004.jpg

0009.jpg

Som vanlig; Tulla i fokus, Aynï som linselus..

0013.jpg

0016.jpg

0002.jpg

Avslutter med noen agilitybilder fra i fjor.

0005.jpg

Gratulerer med dagen, godeste snuppa mi!! :rolleyes2:

0005.jpg

Skrevet

Gratulerer med dagen til Tulla! :rolleyes2: Tinka hilser og sier at Tulla kunne få hengt litt i nakkeskinnet hennes som bursdagsgave, men siden det er vanskelig å få til i dag får de heller ha det til gode. :whistle:

Skrevet

Gratulerer så mye med dagen, Tulla! :ahappy: Mange fine bilder her!

Jeg visste forresten ikke at Tulla og Orry hadde bursdagene sine så tett, Orry ble nemlig 7 år i går :wub:

Guest LeenaM
Skrevet

Det var et par bilder der, ja :ahappy: Gratulerer med dagen til fine hunden!

Skrevet

Oooi, det var SÅ mange bilder jeg ville kopiere og kommentere, men det er for mange, det går bare ikke!

Tulla har jo tusen forskjellige uttrykk! Jeg blir lei meg, glad, jeg ler, jeg griner, jeg humrer, jeg fniser, jeg rødmer, kuleste hunden! :ahappy: Gratulerer med dagen, Tulla! Du kler navnet ditt!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...