Gå til innhold
Hundesonen.no

Redqliff's First Choice "Loppa"


ElinT

Recommended Posts

Skrevet

På fredag hentet vi endelig hjem lille Loppa :wub: Hun er en australsk kelpie, født 01.04.09. Hun kommer fra kennel Redqliff.

Loppa er mannen min sin nye hund og de skal i hovedsak drive med agility. De blir nok å se på noen LP konkurranser også og i utstillingsringen en gang eller ti :whistle:

Hun og Supra har virkelig funnet tonen og Loppa er en ordentlig trygg og hengiven valp :wub:

n546696050_2363727_7365189.jpg

4682_92247631050_546696050_2363728_5568961_n.jpg

4682_92247636050_546696050_2363729_7263386_n.jpg

4682_92247646050_546696050_2363731_1003490_n.jpg

n546696050_2363732_2834180.jpg

n546696050_2363733_939515.jpg

4682_92247681050_546696050_2363737_4446567_n.jpg

4682_92247691050_546696050_2363739_6239418_n.jpg

n546696050_2363740_3030739.jpg

4682_92247576050_546696050_2363720_6006832_n.jpg

n546696050_2363725_2793492.jpg

Loppa og Guttorm har også egen blogg

Skrevet
Ånei så søt! En sort kelpie joooo... *veldig svak for sorte kelpies* Gleder meg til å se flere bilder :)

Det blir helt sikkert masse bilder etterhvert som hun vokser til :whistle:

Nyyydelig :wub:

Åh, så herlig :lol:

Næh, så utrolig søt :wub:

Nommeeen! :lol:

Tusen takk :lol:

Skrevet

:wub:

Hun er bare heeelt nydelig. Og det er herlig å se bildene av henne og Supra sammen!

Masse lykke til med lille Loppa! Gleder meg til billedspam, og som sagt, utspørring senere

om forskjeller/likehter mellom kelpie og belger :whistle:

Skrevet

Altså, jeg synes hun ser ufordragelig fornuftig ut for å være ni uker. Har hun ikke lest at valper skal være bøllefrø?

Men SØT er hun, den biten har hun definitivt lest. :ahappy:

Skrevet

Nå har jeg forsøkt å holde meg unna denne tråden, men det gikk ikke lenger... enda et lite nurk som er til å spise opp. Nå vil jeg gjerne høre om alle ulempene, hvor skrekkelig det er med valp, så deilig det hadde vært å slippe osv etc!

Guest Belgerpia
Skrevet

Himmel for et sjarmtroll - og så grenseløst skjønn sammen med fineste Supraen *sukk*

Skrevet
Nå har jeg forsøkt å holde meg unna denne tråden, men det gikk ikke lenger... enda et lite nurk som er til å spise opp. Nå vil jeg gjerne høre om alle ulempene, hvor skrekkelig det er med valp, så deilig det hadde vært å slippe osv etc!

Desverre, det er bare herlig å ha valp :P Og det er skikkelig idyll her med henne og Supra, de er så fine sammen :)

Noe så fantastisk søtt! :P Hjalp ikke akkurat på "Jeg-skal-ikke-ha-kelpie" planen... :P

Smeeeelt! Så nydelig hun er! :P

Utrolig søt altså :ahappy: Hun ser ut til å bli en morsom liten frøken!

Hun er så vakker! Virkelig til å spise opp altså! ;)

Nydelig! :P

Tusen takk, hun er en morsom liten sak, en skikkelig kruttlapp med masse lyd *ler*

Himmel for et sjarmtroll - og så grenseløst skjønn sammen med fineste Supraen *sukk*

Ja, de er nydelige sammen, herlig når valpen blir mottat på den måten :wub:

Hun var vakker hun! Kose deg masse i valpetiden da!

Vi koser oss! Thomas koser seg også med valpen :P Dårlige bilder, men her ser de på barnetv :P

n546696050_2385641_5759477.jpg

*ler* Ser ikke ut som om han koser seg akkurat her, men han holdt på å fortelle noe :P

4442_93619161050_546696050_2385642_492268_n.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...