Gå til innhold
Hundesonen.no

Sandefjord Hundeklubb 20. -21.06


SoppenCamilla

Recommended Posts

Skrevet

Tror at jeg fikk til å melde på igår,men har ikke fått noen bekreftelse ennå :D Men det er nå meninga at vi skal dit.

Skrevet

Ja, jeg har meldt på lille Moses for noen få dager siden. Fikk også bekreftelsen umiddelbart... Så hvis jeg var deg Toril, ville jeg sjekket opp om påmeldingen faktisk gikk "igjennom".

Susanne

Skrevet

Jeg følte jeg "måtte" melde på da dommeren ga oss championatet for noen år siden og i tillegg en big 2, så får se om hun syns han er like vakker nå, hihi;)

Skrevet
Ja, jeg har meldt på lille Moses for noen få dager siden. Fikk også bekreftelsen umiddelbart... Så hvis jeg var deg Toril, ville jeg sjekket opp om påmeldingen faktisk gikk "igjennom".

Susanne

Jeg har helt sikkert gjort noe feil,for når jeg prøvde å melde på en gang til kom det opp å betale 730,-.Vet at utsatt er dyrere,men ikke så mye vel? De tar ikke tlf.nå så jeg ringer dem igjen i kveld.

Skrevet
Kult! Da sees vi! :) Jeg bor fem minutter unna der det skal være. :)

Ja det gjør vi da ;) Har litt lenger vei jeg da,men pytt pytt det er jo sommerveier.

Skrevet

Lurer på om jeg må melde på LP her jeg... Skulle egentlig gå ett annet sted men det ble avlyst pga for få påmeldte :)

Men det ser ut som det bare er LP en dag, kan det stemme? Det pleier vel å være både LP og agility begge dagene?

Skrevet
Ser ut til at det er lydighet på lørdag bare, og agility begge dager.

Æsj, hadde vært fint med to dager når man først sleper med seg vogna på tur :)

Skrevet
Æsj, hadde vært fint med to dager når man først sleper med seg vogna på tur :)

Det er stevne i Tønsberg søndag 21. juni da. :)

Skrevet
Det er stevne i Tønsberg søndag 21. juni da. :)

Ah, så det er i sandefjord lørdag og tønsberg søndag da? Men hva har skjedd med sommerstevnet som sandefjord og tønsberg arrangerte sammen? er ikke det lenger? Ikke rart man blir forvirra når de forandrer på ting man har vært med på i flere år :)

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...