Gå til innhold
Hundesonen.no

Shoppedilla på hundeutstyr


Olsenbanden

Recommended Posts

Jeg har en tendens at når jeg "bare" ska innom en dyrebutikk å kjøpe 1 viktig ting jeg trenger eller egentlig ser en dyrebutikk så må jeg bare innom å "se" litt. Men ender opp med å kjøpe nytt halsbånd, kobbel, matskål, hundseng, ny sele og masse mer :lol:

Så kommer jeg hjem til gubben å der må jeg bare gjemme sakene fort som Fy så ikke han skal se at jeg har kjøpt mer av det vi allerede har til Ally :lol:

Men han kjenner meg for godt til å bli lurt trill rundt på den måten, så han spørr likegjerne om kviteringen noen ganger de andre gangene spørr han bare om jeg har tenkt å vise han alt det unødvendige jeg klarte å kjøpe til den lille dotten som han kaller Ally noen ganger :banana:

Så får jeg kjeeeeft! vi blir stående å argumentere mot hverandre om saker å ting.. :banana:

Flere?? enyone??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis dere har felles økonomi så har han medbestemmelsesrett for hvor mye penger du skal kunne bruke på slikt - det går jo tross alt ut over han også. Har dere adskilt økonomi så skjønner jeg ikke hvorfor du gjemmer unna det du kjøper. Hva er forresten vitsen med å kjøpe det om du ikke kan bruke det åpent?

Selv har jeg et meget nøkternt forhold til utstyr. Jeg har hele to matskåler, to vannskåler, tre kobbel, fem halsbånd, et dekken og to seler til mine to tilsammen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også heeelt shoppe mani når det gjelder hundeutstyr. Jeg har ikke tall lenger på antall halsbånd, lenker, seler, hundeleker osv jeg har. Men- jeg og mannen min har ikke felles økonomi, så jeg velger selv hva jeg bruker mine penger på. Han har hund selv også, så det er jo greit for han å få utstyr som jeg ikke bruker :banana:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har bare shoppedilla, jeg. Enten det er hundeutstyr, mat, klær eller dill. :banana: Hadde jeg ennå klart å begrense meg til hundeutstyr. Heldig vis jobber jeg i dyrebutikk og er rimelig lei av alt utstyret man fikler med her. Derfor har den hundeshoppedillaen roet seg betraktelig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

HIhi jeg har også hundeutstyrshoppemani! Noen ganger kjenner jeg bare at trangen kommer over meg, nå MÅ jeg kjøpe noe til Casper. Han har alt... bortsett fra kløv og redningsvest, og WP sele... men det kommer, det kommer!

Kjenner igjen det med å gjemme unødvendige ting fra mannfolka ja! :banana: (Og det har ikke noe med felles/delt økonomi å gjøre)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg ser så sykt mye nyttig og tull som jeg vil kjøpe til hunden min men siden jeg betaler alt selv har jeg ikke råd. så akuratt nå har e bare kjøpt det mest nødvendige. (naboen tar seg av å kjøpe litt tull til både min å hennes hund av og til :banana:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er i grunnen ganske så flink på dette området. Tok litt av i begynnelsen med Sofus, men kom raskt frem til at jeg ikke har økonomi til å skeie ut. Det jeg mest er på jakt etter er leksaker som trigger dem (eller nå, bare Flipsen) og børste. Alt annet kjøper jeg inn når jeg trenger det i all hovedsak.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er i grunnen ganske så flink på dette området. Tok litt av i begynnelsen med Sofus, men kom raskt frem til at jeg ikke har økonomi til å skeie ut. Det jeg mest er på jakt etter er leksaker som trigger dem (eller nå, bare Flipsen) og børste. Alt annet kjøper jeg inn når jeg trenger det i all hovedsak.

Samme her. Tok litt av i begynnelsen når Emma kom til oss, ble kjøpt "noen" ting over nett kan man si, og halvparten passet jo ikke engang... :getlost:

Nå kjøper jeg veldig sjeldent dall og ting til hundene, det eneste er vel leker som må kjøpes inn en gang iblant siden jeg er så kronisk til å kaste konger og baller bort i skogen eller opp i et tre.

Nå i det siste har det vært stramt igjen, men hundene lider ikke - My virker nesten heller storfornøyd siden jeg fant en ny leke til henne her om dagen, i grøfta... En sykkel-slange! De som skal ligge inni dekkene på hjulene. Er bare å slå en knute på en bit på 30cm så har vi en super drakamp-leke for en dag. De varer ikke så lenge, men de er supre å kampe med siden de er såppass elastiske. Jeg har aldri sett My ta så hardt i under en drakamp som hun gjør med en bit sykkelslange :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Casper blir dritglad når han finner colaflasker han, storkoser seg. På tur plukker han gjerne opp en flaske og går og tygger på den, til korken faller av. Da legger han den fra seg igjen. Og han velger av en eller annen grunn nesten alltid colaflaskene...

Så om jeg hadde gått inn for det, hadde han vært billig i drift lekemessig... men er jo så gøøy å shoppe :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...