Gå til innhold
Hundesonen.no

Vil dere bytte navn? Tilbake til Hundesonen?


Bytte navn?  

175 stemmer

  1. 1. Vil du beholde Doggis.no eller bytte tilbake til Hundesonen.no

    • Hundesonen.no tilbake!
      130
    • Beholde Doggis.no!
      29
    • Bryr meg ikke hva det heter her!
      15


Recommended Posts

Hei alle sammen,

Det har blitt slik at Hundesonen.no igjen tilhører undertegnede. Så derfor lurer jeg rett og slett på om dere vil bytte tilbake eller beholde Doggis?

PS: Designet byttes ikke. Det blir bare navnebytte, ikke noe annet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 94
  • Created
  • Siste svar

Nå vet ikke jeg hvorfor det ble endret tidligere, men håper det denne gangen er 100% ditt hundesonen.no slik at hvis det skiftes tilbake, så må det endres igjen.

Syns doggis er like greit å beholde jeg da, for det er kort og enkelt. Samtidig blir ikke det navnet hundefiksert som hundesonen syns jeg - med tanke på at det ikke bare er hund forumet er for. (ja, doggis er jo hund, men hundesonen syns jeg er en "sone" for kun hund.

De gamle traverne her vil vel ha sonen regner jeg med - noe med vane muligens logik.png

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hundesonen stemmer jeg for. Det var det det var før, og det ble vel egentlig bare byttet til doggis pga litt problemer :lol: Folk kjenner forumet mest som hundesonen, og det er bedre å si enn doggis føler jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det blir kun ett navnbytte :P Fortsatt bare hund.

Generelt og andre dyr er jo ikke akkurat bare hund da :lol:

Men som en sa her, hva høres mest seriøst ut, så må jeg medgi det er hundesonen.no

(går ikke å endre stemmen på avstemmingen med innstillinger som er satt, så det er en stemme på doggis som skulle gått til sonen her nå :P )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...