Gå til innhold
Hundesonen.no

Synnøve Svabø


Akita

Recommended Posts

Skrevet

Ja? hva syns dere egentlig om ho på lørdagen?

Satt å fniste og lo eg, men er visst en av få.

Ser jo at det ikkje passer helt sammen med barn, men hvorfor være så seriøse?

Skrevet

Hu irriterte vettet av meg, rett og slett. Og skjønte virkelig ikke når hu faktisk burde holdt kjeft. (og det har ingenting om HVA hu sa, bare NÅR hu sa ting :aww:) Nei, hu liker jeg ikke :whistle:

Skrevet

Jeg syntes dama var rimelig malplassert, men det verste var at hun skravlet non-stop.

Selv sambo`n brøla "hold kjeft !!!" mot tv`n...

Skrevet

Hun trenger ikke være komentator igjen for å si det sånn. Kommentarene passer ikke inn i MGP, og hun skravler altfor mye, og det blir fort slitsomt å høre på. Hun kunne holdt kjeft innimellom. Håper de kan finne en erstatter som Jostein, greit han kanskje er litt tørr, men han er hvertfall mer behagelig å høre på :whistle:

Skrevet

Jeg synes hun var morsom jeg. Hadde ikke noe imot at hun skravla om at hun hadde tennissokker i BH-en osv. Men nå tar jeg MGP veldig lite seriøst da.

Skrevet

Synes hun var morsom, MEN hun skulle ikke skravlet så fælt da det sto på som verst, ville gjerne høre hva folk sa og liksom.

Men stakkars, hun fortjener da ikke all den pepperen hun har fått nå. Artig dame, digger humoren hennes :whistle: Jeg ble mest irritert på at trond giske og stoltenberg absolutt skulle intervjues midt i.

Som PsycoLynx sier, var ikke hva hun sa,men når hun sa det. Jeg må innrømme jeg kjeftet på tven, casper trodde han hadde gjort noe galt :aww:

Skrevet

Jeg synest også hun var morsom, men kunne kanskje tie litt still til tider. Ville jo gjerne høre poengene og sånt. Når Norge hadde fått så mye poeng at ingen kunne slå oss, så snakket hun seg langt ut på jordet og kanksje si "Åh, nå fikk Norge enda en 12-er", så fortsatte hun videre om ett eller annet...

Skrevet

Likte godt det på radioen i går (?):

"Svabø ber om unnskyldning og sier hun er villig til å flytte til Sverige," (eller noe sånt). :whistle:

Skrevet
Likte godt det på radioen i går (?):

"Svabø ber om unnskyldning og sier hun er villig til å flytte til Sverige," (eller noe sånt). :whistle:

Uf da, stakkars. Men hvorfor til sverige egentlig?

Skrevet
Hun krydret jo hele Grand Prix, fantastisk bra :aww:

Enig! Jeg lo hele tiden fordi hun var så morsom. Har alltid likt henne jeg :whistle::P :P

Skrevet

Øh, når jeg hørte at hu skravla seg så bort at hu plutselig jublet for 8p til Norge, fra Norge (!) som egentlig var 8p til Danmark fra oss, da tenkte jeg mitt. Så 10min av reprisen, da hadde jeg fått nok. Så godt jeg var ute den 16. mai :whistle:

Skrevet

Aaaargh! Er det mulig å være SÅ irriterende som den damen der? Det var ikke så mye hva hun sa(eneste jeg reagerte på og synes var virkelig upassende var sammenligningen mellom Rybak og Hitler(!)), men det at hun bare ikke kunne holde kjeft! Det var utrolig irriterende da hun snakket mens programledere og andre snakket, i tillegg til å intervjue folk midt under stemmegivningen. Det har ingen ting med å ta Eurovision seriøst(for hvem er vel ikke enig om at vi stort sett ler av deltakerne, ikke med dem?), men hun gav meg gnagsår i ørene!

Guest Jonna
Skrevet

Det var vel kun en gang jeg tenkte *hysj* til damen, men det kan jeg leve med for da hadde vi vunnet alt liksom :whistle:

Ellers syns jeg hun var kul!

Skrevet
Uf da, stakkars. Men hvorfor til sverige egentlig?

Haha, det var nok ment som en spøk, som det meste annet hun sier. :whistle: 

Skrevet

Jeg har moderert meg litt. Jeg syntes hun maste veldig, men hun er jo egentlig litt gøyal. Jeg liker iallefall ikke hekseprosesser.

(Dessuten må jeg alltid opponere mot gubben, han synes hun er ei maskjerring, da kan ikke jeg mene det).

Skrevet

Jeg liker Synnøve Svabø veldig godt jeg men hun passer definitivt ikke som kommentator på Grand prix.

Dødsirriterende å ikke høre hva folk sa fordi hun måtte tulle og røre hele tiden.

Nei, hun får holde seg til morsomme ting :whistle:

Skrevet

Skravlet altfor mye, og jeg synes det rett og slett var en ufin og frekk oppførsel mot de siste landene som avga sin stemme at hun tjatret non stop mens de avga sin stemme.. Hadde jeg vært innvandrer fra et av disse landene, og programlederen hadde tjateret så mye at jeg overhode ikke fikk med meg noenting av hva landet mitt sa i sin avstemning så hadde jeg blitt rimelig forbanna :whistle:

Skrevet

Syntes hun var kjempe morsom jeg! Hun gir mgp et stort løft! Hun kommenterer på akkurat samme måte som familien min hjemme hadde sittet og kommentert uansett. Jeg synes hun har en "ond", og dermed GOD sans for humor.

Likte spesielt godt kommentaren om han fra Hellas; "Også var det jo fryktelig synd at skjorta krypa i vask, da" :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...