Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpekong-innmat


Recommended Posts

Skrevet

Kjøpte valpe kong til Lucas i dag med sånn innmat man skal ha inni. Men jeg synes denne innmaten er så veldig tynn i konsestensen, hadde innbilt meg at det var litt mer tykkflytende eller at det i det minste stivna litt. Men så så jeg på datoen på boksen, og der står det:

JUL 17 08 BC

6704 01-45

Vet ikke helt om dette betyr at den gikk ut på dato den 17 juli i 08..? Men skal kong-innmat være såpass tynn i konsistensen? Hadde forestilt meg tannkrem konistens, men dette er mer lite feit body lotion konsistens om dere skjønner.. :icon_confused:

Hva tror dere?

Skrevet

JUL 17 08 BC

6704 01-45

BC= Before Christ!

Tror trygt du kan kaste den ja!

:icon_confused:

Nei, men seriøst, har du ristet flasken? Den skal ristes iallefall. Og den skal være litt tannkrem-konsistens etter du har ristet. Før det er en bare flytende. (er ganske sikker på at den må ristes iallefall...)

Skrevet

Lucas fikk nå, og han ser i hvert fall ut til å elske det :icon_confused: så det blir mer kong innmat her i huset :)

men må spørre igjen, before christ, nå er jeg kanksje en smule dårlig i engelsk, men hva mener du? Før Kristus! nei... eller før jul? nei... Skjønte den ikke helt jeg :)

Har ikke ristet flasken, det står det ikke noe om, og dessuten så går det ikke ann å riste det, den er liksom helt steinhard og kjenens helstappa ut. Så når jeg rister så flytter det seg ikke inni der liksom :)

Skrevet

hehe :icon_confused: Jada, trykker den tuppen til siden mens flaska står opp ned, men tuppen ned altså. Men fremdeles så er det en slags litt tynn greie. Men burde jeg kaste den fordi den er gammel synes du?

Skrevet
hehe :) Jada, trykker den tuppen til siden mens flaska står opp ned, men tuppen ned altså. Men fremdeles så er det en slags litt tynn greie. Men burde jeg kaste den fordi den er gammel synes du?

Prøv og rist den godt likevel - syns å huske jeg måtte det på min. Men jeg syns fremdeles det var for flytende og for lite for penga, så konvertere kjapt til tubeoster og sånt. :icon_confused:

Skrevet

Tror ikke det er noe farlig å gi hunden det, selv om det skulle være litt gammelt :icon_confused: Det du kan gjøre hvis det er for flytende synes du, er å stappe litt godtbiter/tørrfor inn i kongen, og sprute inn den greia, forså å legge det i fryseren. Da har hunden noe å gjøre en stund :)

Skrevet

Tubeoster var jo kjempe smart, og å putte det i fryseren var enda smartere :):icon_confused: Det skal prøves! Tusen takk for tips :)

Skrevet

:icon_confused:

Jeg pleier også noen ganger å ta cultura i en skål, og bløte opp tørrfor i det. Når det er blitt litt grøtete, stapper jeg det inn i kong. Mye man kan fylle med :) *man tager hva man haver*

Skrevet

SUPER smart Lola Pagola, det var jo en fin ide :) Lucas er veldig "fisi'n" om dagen, så jeg prøver å gi han biola med blåbær, men han er ikke så altfor glad i det, så jeg skal prøve ditt forslag :) Da får jeg det som jeg vil samt at han har det gøy :lol: Smart! :D

Skrevet

Og boksemat som man putter i om kvelden og fryser ned over natta. Det ligger min og gumler på nå. Bare fantasien og smaken til hunden som setter grensene. :lol:

Guest Christine
Skrevet

Hvordan får dere kongen helt ren igjen da? :lol:

Oppvaskmaskina?!

Skrevet

Litt OT, Men jeg kan ikke fryse den jeg, for da prøver bare bikkjedyret å tygge seg igjennom kongen.. :lol: Og da ender vi opp med en ødelagt kong.. Bikkja er ikke så veldig tolmodig her, nemlig.. *ler*

Skrevet
Hvordan får dere kongen helt ren igjen da? :)

Oppvaskmaskina?!

Spyler den godt i varmt vann, henger det fast å så får den ligge i zalovann til ting løsner - gjenta så spylingen.

Litt OT, Men jeg kan ikke fryse den jeg, for da prøver bare bikkjedyret å tygge seg igjennom kongen.. :lol: Og da ender vi opp med en ødelagt kong.. Bikkja er ikke så veldig tolmodig her, nemlig.. *ler*

*flire* Kahlo forteller at det er mye enklere å bare vente til det tiner - en god unskyldning for å ta seg en blund det.

Guest Christine
Skrevet
Spyler den godt i varmt vann, henger det fast å så får den ligge i zalovann til ting løsner - gjenta så spylingen.

Okei, da får vi se om vi ikke prøver å fryse ned kong m/innmat en dag her da. :lol:

Skrevet

Hvis den er gått ut på dato, så kaster du den ikke; du tar den med tilbake til butikken du kjøpte den i, og krever pengene tilbake eller to nye flasker - såpass med service bør de gi deg! Kanskje fjerner de de andre fra hyllen også? :lol:

Skrevet

De flaskene er jo svindyre. Som andre her så bruker jeg alternativer som varer lengre og er billigere. Her blander jeg oppbløtt tørrfòr og vom (vom og hundemat pølse) + noen ganger litt biola og legger i fryseren.

Da holder bikkjene på i 30 - 60 minutter med hver sin kong og de får frokosten sin samtidig.

Skrevet

Den innmaten dere kjøper til kongen, kan den brukes til valper fra de er små eller er det no "aldersgrense" ?

Jeg kjøpte en sånn valpekong til valpen min (henter han 20.mai) forrie uke :lol:

Skrevet

Den innmaten jeg kjøpte er beregnet for valper, det står noe sånt som "puppy stuff'n" på boksen :lol: Han elsker kongen sin og han elsker innmaten, men tror nok jeg kommer til å bruke mange av de forslagene folk her har kommet med :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...