Gå til innhold
Hundesonen.no

Kokos, Kenya og Siri på stranda


Mirai

Recommended Posts

I går var Martine, Kokos, Kenya, Siri og jeg både i skogen og på stranda! På stranda ble det tatt en del bilder, og her er noen av dem (jeg har fler, men er litt likt, så prøver å skåne dere her nå) :

IMG_6946.jpg

Lykken er en pinne, vann og å få løpe etter pinnen, hilsen Kokos

IMG_6954.jpg

IMG_6966.jpg

IMG_6968.jpg

IMG_6994.jpg

Fugl fant de også

IMG_7038.jpg

Ørn-ørn på pipestilkben

IMG_7048.jpg

IMG_7051.jpg

Kenya får pølse og Siri syns det er urettferdig

IMG_7072.jpg

Ikke se for lenge, da får du valpesyken!

IMG_7089.jpg

IMG_7098.jpg

IMG_7148.jpg

Sjekke telefonen mens to hunder leker på deg er en utfordring

IMG_7150.jpg

Disse tennene glemmer man liksom at hunden har hatt

IMG_7170.jpg

IMG_7191.jpg

Disse to kom godt over ens

IMG_7194.jpg

Så godt at Siri prøvde å føde sin egen golden!

IMG_7219.jpg

Come to me, you sexy stick, you are belong to me

IMG_7236.jpg

IMG_7242.jpg

IMG_7237.jpg

Så blir man sliten av slike lange skogs- og strandturer

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
    • Har han en teppebit fra oppdretter, og et teppe/pledd å krype inn i? Ja, det blir nok tygget i stykker, men er greit om han har et lunt sted å lage seg et "rede". Husk at han antageligvis er vant til å sove i en varm haug av valper. Utviklingen går fort i denne alderen, og jeg ville gitt ham noen netter til med selskap i valpebingen.  Går dere ut med ham om natten? En mulighet er å ta ham med ut når han våkner, la ham tisse, og så gå inn igjen og legge ham i valpebingen og dere utenfor.
    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...