Gå til innhold
Hundesonen.no

Feltsøk


ElinT

Recommended Posts

Skrevet

I går var visst Argyros flinkest til å ta bilder for det ble flest brukelige av Supra *flir*

Men her kommer først Garm, som har skjønt nå hva feltsøk går ut på,flinke gutten :)

160409007.jpg

160409010.jpg

160409012.jpg

160409015.jpg

160409018.jpg

160409020.jpg

Garm er en herlig gutt,gleder oss til å trene mer sammen med dere!

Desverre ble det ikke flere bra bilder av han...

Supra kommer her...

160409056.jpg

160409030.jpg

160409046.jpg

160409047.jpg

160409048.jpg

160409050.jpg

160409054.jpg

160409070.jpg

160409064.jpg

Kong er det kuleste i verden!

160409072.jpg

160409085.jpg

Hvor ble kongen av??

160409081.jpg

160409083.jpg

160409073.jpg

Ikke alltid bare vakker *ler*

160409094.jpg

160409098.jpg

Skrevet
Fineste vofsene, det. :)

Ja, bare synd det ikke ble flere av Garm, men jeg skal være flinkere neste gang :)

Fiiiine, flinke hundene! :)

Tusen takk :lol:

Fine bilder.. Og jeg tror Supra var varm, hehe...

Det ble ganske varmt ja, og hun ble helt utkjørt av terrenget der lille tøtta :asmile:

Fineste, flinkeste bissevovvene det! :) Supra klarer ikke å være stygg om hun prøver engang. :)

Jeg synes også hun er fiiin uansett, men ikke alltid hun ser like smart ut likevel *ler*

Skrevet
Ja, bare synd det ikke ble flere av Garm, men jeg skal være flinkere neste gang :lol:

Du som har så god plass kan jo bare bruke det som fotokanon. Det var det jeg gjorde. :):)

Da får man alltids noe man kan bruke etterpå, hehe.

Skrevet
Du som har så god plass kan jo bare bruke det som fotokanon. Det var det jeg gjorde. :lol::)

Da får man alltids noe man kan bruke etterpå, hehe.

Altså, jeg tok lassevis med bilder, jeg var bare skrekkelig uheldig med dem. Mye buskas, halv Garm og nærbilde av nese/hale og endel uklare :)

Skrevet
Altså, jeg tok lassevis med bilder, jeg var bare skrekkelig uheldig med dem. Mye buskas, halv Garm og nærbilde av nese/hale og endel uklare :)

Hehe, da så. Er jeg en bedre fotograf enn deg, mener du? Eller kanskje jeg bare fant den knollen før deg.. *flir*

Flotte bilder! :asmile: Nå vil jeg også ha barmark, vil trene spor og felt og rundering og sykle.. her snør det :)

Hvor er Garm fra?

Det ligger fortsatt snø her hos meg, men det er nok av barmark andre steder. :lol:

Garm er fra kennel Ängsbacken i Sverige (Eskilstuna).

Skrevet
Hehe, da så. Er jeg en bedre fotograf enn deg, mener du? Eller kanskje jeg bare fant den knollen før deg.. *flir*

Mja, ihvertfall akkurat i går *ler* og knollen hadde nok også mye med det å gjøre :)

Skrevet
Mja, ihvertfall akkurat i går *ler* og knollen hadde nok også mye med det å gjøre :)

Jeg tror vi ganske trygt kan skylde på flaks, jeg er ikke akkurat noe fotogeni. :)

Skrevet
Jeg synes også hun er fiiin uansett, men ikke alltid hun ser like smart ut likevel *ler*

Du, du har belger.. Det er ytterst sjeldent de ser smarte ut, og klarer du å få fanga det på film, har du flaks *ler*

Men pen, det er hun :) Garm er ikke så værst han heller, til schäfer å være :lol::)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...