Gå til innhold
Hundesonen.no

Øyebilder


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

For å ikke okkupere Akkurat Nå tråden med Øyebilder, så lager jeg en ny tråd jeg... .

Legg ut bilder av øynene dine. Redigert eller ikke, får være opp til deg :icon_redface:

Her er mitt...

Bloggbilder_002.jpg

Og Lars

Bloggbilder_001.jpg

:wub:

Skrevet

Mitt:

Uredigert og med liten pupill:

ye-1.jpg

Redigert og liten pupill:

Solar_Eclipse_by_AlmostIdefix.jpg

Uredigert og stor pupill (for å vise "bølgene" mine):

yne2.jpg

Skrevet
For å ikke okkupere Akkurat Nå tråden med Øyebilder, så lager jeg en ny tråd jeg... .

Legg ut bilder av øynene dine. Redigert eller ikke, får være opp til deg :)

Her er mitt...

Bloggbilder_002.jpg

Og Lars

Bloggbilder_001.jpg

:)

Uæææh! Sinnsykt fine farger på øynene til begge! :)

og kristin! :) hvilken farge er det du har da? :P så jo helt sinnsykt ut! :P

Skrevet
Uæææh! Sinnsykt fine farger på øynene til begge! :)

og kristin! :) hvilken farge er det du har da? :P så jo helt sinnsykt ut! :P

tæhæ, dyreøyer :)

Skal legge inn et annet bilde i morgen, men har gul, brune, blå - øyer med noen flekker på :) Hatt en del som har fasinert øynene mine. Ingen har noen gang kommet med et korrekt svar på min øyenfarge. Og jeg er ikke sikker selv, såå :closedeyes:

Skrevet

Kule bilder.. Får ikke brukt kamara mitt. .Finner ikke laderen <_< men prøvde å ta bilde med mobilen. .Drit dårlig bilde, men jeg vil også være med på moroa :)

cellphone_1238363497.jpg

Skrevet

Tøft å se øynene til folk! Og ser det er flere her som kan ha problemer med å gi kun et svar på spørsmål om hvilken øyefarge de har!

Skrevet

Så mange pene øyne her! Jeg har alltid ønsket meg sånne kjempefine øyne.

Skikkelig stilig! Ser ut som om et lite univers inni der :)

Hehe, har kalt bildet "Solar Eclipse" på DA i alle fall. :)

Skrevet
Så mange pene øyne her! Jeg har alltid ønsket meg sånne kjempefine øyne.

:) sier DU?!?! Som har blandt topp 10 - peneste øyne på doggis vil jeg tro.. :)

Skrevet
:) sier DU?!?! Som har blandt topp 10 - peneste øyne på doggis vil jeg tro.. :)

enig med deg

Helt nært, ja, så er de ganske fine. Men en meter eller to borte er de bare mørke og fargeløse.

Skrevet

mye pene øyer her ja:D

får prøve å ta et en dag jeg og, men blir nok ikke før til helga, for har ikke kamera her oppe:(

får være representant for grønne øyne jeg da:P hihi

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...