Gå til innhold
Hundesonen.no

Endelig er sola kommet til Geiranger også!


HildeM

Recommended Posts

Skrevet

Snøen er på fjellet, sånn at man kan gå tur tørrskodd i skogen, men er ti minutter unna en skitur i sola. :ermm:

Tusen takk :D

Skrevet

Ååå jeg er sååå lei av snø nå, du er heldig altså! Fine bilder, voffsen går nesten i ett med fargene han :ermm:

Nydelig i geiranger, har vært der endel, var der i fjor tror jeg.

Skrevet

Hehe, ja han går nesten i ett med gresset. :ermm: Jeg er også utrolig lei snø, så synes dette er så deilig! Det er ikke så værst her i Geiranger, nei. :D

Skrevet
Du tar så flotte bilder! :ermm: Hva slags innstillinger bruker du ?

Tusen takk!

Lukkertid: 650 og 800 (stilte litt frem og tilbake)

Blender: 4 - 5,2 (omtrent) Prøver å få opp denne litt så det blir lettere å få fokus riktig, men det kommer an på om lyset tillater det.

Bruker manuell fokus, og ISO stod på 100. 

:D

Skrevet

Hadde fått angst om snøen var borte allerede, men fiiint var det :ermm:

Morro at han er kamuflert :D

Skrevet
Hadde fått angst om snøen var borte allerede, men fiiint var det :lol:

Morro at han er kamuflert :icon_redface:

Hehe, jeg synes det er kjempedeilig jeg.

Kjempeflotte bilder! Søte pelshunden som løper. :)

Jeg vil også ha ikke snø. ;)

Takk. Ikke snø er best, men det kan gjerne være litt på fjellet. :icon_redface:

Skrevet

Kjempe flotte bilder! :icon_redface: Du er heldig som er i Geiranger. Har vært der en gang og det er jo helt usannsynlig idyllisk og vakkert der! :icon_redface:

Skrevet
Kjempe flotte bilder! :P Du er heldig som er i Geiranger. Har vært der en gang og det er jo helt usannsynlig idyllisk og vakkert der! :)

Tusen takk! :) (Kan ikke gjøre annet enn å si meg enig når det gjelder Geiranger  :P )

nydelige bilder av en nydelig wheaten :P

Ååh, jeg vil ha det snøfritt jeg og!

Tusen takk :P

Skrevet

Nydelige bilder og hund ja ! :whistle:

*også geirangerfan* Vakreste stedet jeg så da vi var på Norgestur en sommer..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...