Gå til innhold
Hundesonen.no

Snart bli det valp...:D


TonjeRA

Recommended Posts

Skrevet

Egentlig så var planen å vente med å lage egen valpetråd til valpis ble født, men nå har oppdretter tatt røntgen på tispa og det ble sett 8, kanskje 9 valper!! :) så da tør jeg å prøve meg likevel... :rolleyes:

Jeg skal ha en staffordshire bull terrier valp fra den svenske kennelen Evanescence's. Forhåpentligvis blir det en hanne på meg, men har sagt jeg kan ta tispe også da... :) blir spennende å se åssen fordeling det blir av kjønnene! :) Valpefødsel er forventet i løpet av neste uke og jeg har ikke ord for hvor mye jeg gleder meg! :D Blir så utrolig spennende å se!!

Legger ved bilde av foreldrene her...(tatt fra oppdretters hjemmeside)

parningsbild.JPG

  • Svar 95
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Damn, det er de første staffene jeg faktisk har syntes er pen! :) Lykke til med valpekjøp!

Skrevet

Takk, takk...:)

kan nesten ikke vente jeg nå...har allerede vært på valpeshopping, og har masse småtteri liggende...:) "Litt" tidlig ute, men guri så gøy å handle da!! :)

Skrevet

ja nå tipper jeg du er spent ja :) unner deg den valpen skikkelig! kan nesten ikke vente til vi skal dra å besøke dem :)

Hilse på mamma'n og alle barna;) nå er det bare å vente spent på bilder :)

Skrevet
ja nå tipper jeg du er spent ja :) unner deg den valpen skikkelig! kan nesten ikke vente til vi skal dra å besøke dem :D

Hilse på mamma'n og alle barna;) nå er det bare å vente spent på bilder :)

Takk, søs...:D

Blir nok enda en svensk roadtrip på oss da! :D hihi...genialt moro da! :D vi skal betale depositum og velge valp når vi besøker dem i påska.... :)

Nathalie (oppdretteren) sa at Isolde fødte på dag 61 sist, og regnet med ca det samme denne gangen...det vil si at vi kan forvente valper rundt torsdag 5. mars...Isolde er på dag 55 i dag.... :rolleyes:

Skrevet

Ja det blir skikkelig bra=D er koselig å kjøre bil når man har et bra formål :)

Spennnende å se hvordan de blir seenes ut da=D tenker de er noen små pirrayaer :)

Er søren ikke lenge til nei! tenkt snart har du en liten valpis i hus=D

Skrevet

Ja, gleder meg masse til å se åssen tegninger de får og greier...fint med hvite tegninger! :)

tipper det blir en 4-5kg krokodille den første tia ja...sånn ca på størrelse med Sivert... :) "litt" mindre enn Yakita, men en blir nok en ordentlig leikekompis likevel! :)

Skrevet

tenker den sier ifra hvis lille nurken min blir for hardhendt ja :wub:

ja må si meg enig i at hvite tegninger er fint :yes:

tenk fy søren til uka blir det valpiser og du blir "mamma" :drool: har det gått opp for deg??! :closedeyes:

Skrevet

Gått opp for meg, nei!?!? :wub: har vel egentlig ikke det...:yes:

men er ikke lenge til vi å slenger oss med på hundetreff altså...:drool:

Skrevet

Så gøy da !

Ja, ikke rart at du allerede har begynt å handle. Sann var det med meg også.

Greier du å vente så lenge da. Det blir jo noen uker med venting.

Skrevet

Man må vel bare smøre seg med tålmodighet, titte på valpebilder og dra på valpeshopping mens man venter...:wub: må jo bare gå bra det...den som venter på no godt osv...vettu... :rolleyes: kan kose meg med valpisen til lillesøs så lenge da... :drool:

Skrevet

Takk, ja de er nydelige... :drool:

planene er å prøve seg litt på utstilling og ellers ha en koselig familiehund og turkamerat... puppeh.gif

Skrevet

det gleder jeg meg til også!! :drool: ser ut som dere kosa dere skikkelig i særp i dag da!! *misunnelig* frista ikke akkurat å være inne på jobb i dag når det var såå fint vær og alt!!

Skrevet

Så flotte! ;) Gratulerer ;) Skjønner forresten godt at du gleder deg, valpen min (om jeg kjøper fra den oppdretteren) blir ikke født før i april.. :yes::) Jeg har mest lyst til og begynne og pakke til vi skal hente henne :)

Skrevet

takk, takk...:yes: har ventet på dette siden i fjor sommer, så nå er det ikke lenge igjen for min del...:)

går fort til april og da, forsåvidt...:) tenker du og gleder deg...hvordan hund skal du ha?

Skrevet

UFF!!! En kan bli gal av å bare gå rundt å vente på valpefødsel altså!!! :):ahappy: Blir jo så ekstremt rastløs...er inne å sjekker hjemmesiden til oppdretter flere ganger om dagen og greier.... :)

Skrevet

Valpene er født! :) 8 røde små staffevidundere! ;)

ble 3 hanner og 5 tisper...;)

ååå...dette har jeg ventet lenge på! blir kjempe spennende framover! ;) hvis alt klaffer når vi møter oppdretter i april har vi andrevalg på hanhund! ;)

Isolde_og_valpene1.JPG

Valpene_til_Isolde.JPG

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...