Gå til innhold
Hundesonen.no

Dagens sitat fra sangtekster


starlight

Recommended Posts

Jeg er hekta på sangtekster med fine/betydningsfulle setninger/sitat i, og bruker ofte slike f.eks for å illustrere hvordan jeg føler meg /har det osv.

Tenkte vi kunne ha en tråd hvor man siterer en del av en sangtekst som beskriver hvordan du har det akkurat nå :)

Dagens sitat for meg må være;

"Wrong way on a one-way track, seems like I should be getting somewhere, somehow I'm neither here nor there".

Hentet fra Soul Asylum med Runaway Train.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

"Baby, I've been here before

I've seen this room and I've walked this floor

You know, I used to live alone before I knew ya

And I've seen your flag on the marble arch,

and love is not a victory march;

it's a cold and it's a broken hallelujah..

Hallelujah...."

Hallelujah - Jeff Buckley (Leonard Cohen)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

haha, snakk om og følge med du!

jeg fikk liksom bare med meg "Dagens sitat fra sangtekster" før jeg posta.

heh, DEN sangen fikk jeg høre idag og den har klistra seg oppi hodet mitt, men heh, kan ikke si jeg føler deg helt slik altså :) *Husk og leste heele innlegget før du poster :closedeyes: *

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Big trouble losing control.

Primary resistance at a critical low.

on the double gotta get a hold.

Point of no return one second to go.

No response on any level,

Red-alert this vessel's under seige.

Total overload all systems down they've got control.

There's no way out.

We are surrounded.

Give in, give in and relish every minute of it.

(Imogen Heap - The walk)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"There is no pain, you are receding

A distant ships smoke on the horizon

You are only coming through in waves

Your lips move, but I cant hear what you're saying

When I was a child I caught a fleeting glimpse,

Out of the corner of my eye

I turned to look but it was gone

I cannot put my finger on it now

The child is grown, the dream is gone

I have become comfortably numb.."

Comfortably Numb - Pink Floyd

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...