Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan du bidra med bilder til portalen?


Marthe

Recommended Posts

Skrevet

Vi trenger bilder som vi kan bruke i portalen. Jeg har laget en liten oversikt over hva vi trenger per i dag. Har du et eller flere bilder å bidra med?

Hunderaser:

Vi trenger et oppstillingsbilde av hver rase. Vi ønsker at dette skal være av en premiert representant av rasen (minst rødsløyfe). Ellers så ønsker vi bilder fra "hverdagen", trening, konkurrering, tur osv.

- Norsk buhund

- Hollandsk Gjeterhund

- Australian Kelpie

- Engelsk springer spaniel

- Briard

- Dalmatiner

- Portugisisk Vannhund

- Tibetansk Spaniel (kun oppstillingsbilde)

- Dvergpinscher (har oppstillingsbilde)

- Breton

- Gordon Setter (kun oppstillingsbilde)

- Japansk Spisshund

- Bullmastiff

- Dogo Canario

- Siberian Husky

- Grand Danois

- Leonberger

- Lapsk Vallhund

- Akita (har oppstillingsbilde)

- Mudi (har oppstillingsbilde)

- Presa Canario

- Boston Terrier (har oppstillingsbilde)

- Irsk Setter

- Irish Soft Coated Wheaten Terrier (kun oppstillingsbilde)

- Chihuahua

- Border collie

- Bearded collie

- Groenendael

- Malinois (kun oppstillingsbilde)

- Tervueren

- Laekenois

- Papillon

- Rottweiler

- Boxer

- Chinese crested powder puff

- Chinese crested

- Collie

- Dobermann

- Greyhound

- Mops

- Nova scotia duck tolling retriever

- Saluki (har oppstillingsbilde)

- Riesenschnauzer

Hund i trening:

- Lydighet

- Agility

- IPO

- Spor

- Rundering

- Utstilling

- Jakt

Alt innenfor hundetrening.

Sykdom/skade:

- Parasitter, eks lus, midd, lopper

- Tannstein

- Øyesykdommer

- HD/AA

- Allergi/kløe

- Daglig stell

Kosthold og ernæring:

- Råfòring (kjøtt, ben osv.)

- Hundefòr

- Hund som spiser ben/mat

Hundens språk:

- Bilder som viser hunder tydelig "hundespråk"

--

Bildene kan sendes til [email protected]. Skriv gjerne hvem som har tatt bildet. Da setter vi navnet deres på bildet, slik at dere slipper å gjøre det selv.

Skriv i mailen hva det er bilde av (rase, hvilken type trening osv.) :D

På forhånd, tusen takk! :D

Skrevet

Bare et lite spml. Det står hund i trening, kan det være fra f.eks lydighetskonkurranse, bruks stevner ovs, eller skal det være trening?? :D

Skrevet
Bare et lite spml. Det står hund i trening, kan det være fra f.eks lydighetskonkurranse, bruks stevner ovs, eller skal det være trening?? :D

Det kan være i konkurranse også :D

Skrevet
Må hverdagsbildene også være av premierte hunder? Min kan jo ikke stilles pga testikkelmangel, men det syns ikke på bilder. :D

Nei, det er kun oppstillingsbilde som trenger å være av en premiert hund :D

Skrevet

Hvorfor er det ikke flere raser på ønskelista - type portugisisk vannhund :D

EDIT. Beklager, jeg så nå at det stod der...

Skrevet
Hvorfor er det ikke flere raser på ønskelista - type portugisisk vannhund :D

Det er fordi jeg ikke har fått noen til å skrive om den rasen enda. Er det noen som kan skrive en raserepresentasjon, så trenger jeg bilder av portugisisk vannhund også :D

Skrevet
Hvorfor er det ikke flere raser på ønskelista - type portugisisk vannhund :D

EDIT. Beklager, jeg så nå at det stod der...

Jeg dobbelsjekket ikke før jeg svarte deg :D

Jeg har sendt inn noen hverdagsbilder for Wheaten Terrier :P Håper de kommer til nytte!

Kjempe flott! :P

Skrevet

Skal see om ikke jeg får til oppstillingsbilde av engelsk setter, tror de to utstillingshundene skulle hit igjen snart. :D Skal få navn på bikkja, om du trenger det. :D Men, lover ingenting, sier ifra når jeg evt har bildene.

Skrevet
Hvilken str er ønsket på bildene? Kan det være signatur på dem?

Det kan være signatur på de ja :D Hvis ikke så kan vi sette på for dere. Det er fint hvis bildene er over 500 px :D

Skrevet

Jeg kan godt skrive en rasereppresentasjon av Portugisisk vannhund, jeg. Kunne du sendt meg en PM om hva den skal inneholde, hvor omfattende den skal være osv, så gjør jeg det :D Har forresten sendt inn to oppstillingsbilder og et apporteringsbilde, om dere har bruk for det er det bare å låne i vei.

Skrevet
Skal see om ikke jeg får til oppstillingsbilde av engelsk setter, tror de to utstillingshundene skulle hit igjen snart. :) Skal få navn på bikkja, om du trenger det. :) Men, lover ingenting, sier ifra når jeg evt har bildene.

ES står ikke på lista .. :)

Visst ikke skulle jeg gjerne sendt inn"

Skrevet
ES står ikke på lista .. :)

Visst ikke skulle jeg gjerne sendt inn"

Hehe, jeg mente irsk. :) *sløv i dag* Jeg tenkte meg faktisk om to ganger før jeg svarte, for å være sikker på at det var rett setter, likevel skreiv jeg feil. :)

Skrevet

Valpebilder og? Eller bare voksenbilder?

Har valpebilder av riesen og presa av de som står på lista, og voksenbilder av collie, leonberger, dvergpinscher og riesen (alle hverdagssituasjoner).

Skrevet
Valpebilder og? Eller bare voksenbilder?

Har valpebilder av riesen og presa av de som står på lista, og voksenbilder av collie, leonberger, dvergpinscher og riesen (alle hverdagssituasjoner).

Jeg har noen fine av både en BC-valp og en Goldenvalp, så lurer på det samme. Skal også se om jeg finner noen språkbilder (har blandt annet et der en valp legger seg på rygg for en annen hund, altså veldig tydelig språk).

Skrevet

Send gjerne valpebilder også, det er jo koselig å se noe annet enn kun voksne, oppstilte hunder i f. eks en rasepresentasjon.

Vi tar vare på alt, men kan selvfølgelig ikke klare å bruke alt det som blir sendt inn.

PS: Om "din" rase mangler på listen og du har mulighet til å skrive en rasepresentasjon, send en PM til Marthe så kan hun gi deg litt info om hva den bør inneholde.

Skrevet
Det kan være signatur på de ja :) Hvis ikke så kan vi sette på for dere. Det er fint hvis bildene er over 500 px :)

Holder det med 500px? Så kan jeg ta de som har vært på hjemmesiden? Eller skal jeg finne orginalene og redigere på nytt?

Skrevet
Send gjerne valpebilder også, det er jo koselig å se noe annet enn kun voksne, oppstilte hunder i f. eks en rasepresentasjon.

Vi tar vare på alt, men kan selvfølgelig ikke klare å bruke alt det som blir sendt inn.

PS: Om "din" rase mangler på listen og du har mulighet til å skrive en rasepresentasjon, send en PM til Marthe så kan hun gi deg litt info om hva den bør inneholde.

Har dere kanskje nok om Flabbis Labbisen, eller skal man sende inn noe? :)

Skrevet
Holder det med 500px? Så kan jeg ta de som har vært på hjemmesiden? Eller skal jeg finne orginalene og redigere på nytt?

Det går fint med 500 px :rolleyes2:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...