Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn til labrador valpis


charlotte

Recommended Posts

Skrevet
*fnis* ja og..???

Det er vel litt erfaringen med navn og personlighet :rolleyes2:

Skrevet

Nano var min favoritt, hvis det er hannhund ihvertfall.

Ellers er noen forslag:

Ippo

Rifla

hmm.. mer kom jeg ikke på i farten.. men likte uansett Nano best.

Skrevet
Blir ikke det fort til Skrudd da *ler*

Haha, det er jo sant :rolleyes2:

Funker Nano kun til hannhund altså? Men jakthund tisper må jo uansett ha litt maskulint navn! Flere kule våpen merker som kan brukes om til navn?

Skrevet
Haha, det er jo sant :rolleyes2:

Funker Nano kun til hannhund altså? Men jakthund tisper må jo uansett ha litt maskulint navn! Flere kule våpen merker som kan brukes om til navn?

Nano er for meg et hannhundnavn. :whistle:

Andre våpenmerker (ikke nødvendigvis hagler/rifler):

Rossi

Tikka

Sabatti

Marlin

Laurona

Benelli

Savage

Diana

Perazzi

Rizzini

Edit: La til noen flere.

Edit2: Ellers er vel Artemis jaktgudinnen i gresk mytologi. :cry:

Skrevet
Haha, det er jo sant :rolleyes2:

Funker Nano kun til hannhund altså? Men jakthund tisper må jo uansett ha litt maskulint navn! Flere kule våpen merker som kan brukes om til navn?

Hvis Nano skulle vært til tispe, ville jeg kanskje gjort om til Nana.. men nå har jeg bodd noen år i Mexico og blitt helt opphengt i dette med jente ender med "a" og gutter med "o".

Men helt enig med deg at jakthund tisper også kan ha maskuline navn.

Skrevet

Syns du bør finne ett like kult som Lisa jeg! Når du står å roper Lisa og "blabla* kommende valp,

Høres det jo ikke ut som om to hunder :rolleyes2:

Skrevet
Nano er for meg et hannhundnavn. :rolleyes2:

Andre våpenmerker (ikke nødvendigvis hagler/rifler):

Rossi

Tikka

Sabatti

Marlin

Laurona

Benelli

Savage

Diana

Perazzi

Rizzini

Edit: La til noen flere.

Edit2: Ellers er vel Artemis jaktgudinnen i gresk mytologi. :whistle:

Vi har hatt en hannhund som het Nano :cry:

Diana var fint! :lol:

Skrevet

Mangen flotte navn, det er anskelig å velge!

Synes jo personlig at det er litt kult å kalle jakthunder etter våpen, Merethes mor heter jo Tikka, stilig navn synes jeg.

Ellers er det jo endel lyd i noen av disse jaktskrullene, hva med Tyst? :icon_clapping:

Er valpen etter Lisa?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...