Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn til labrador valpis


charlotte

Recommended Posts

Skrevet
*fnis* ja og..???

Det er vel litt erfaringen med navn og personlighet :rolleyes2:

Skrevet

Nano var min favoritt, hvis det er hannhund ihvertfall.

Ellers er noen forslag:

Ippo

Rifla

hmm.. mer kom jeg ikke på i farten.. men likte uansett Nano best.

Skrevet
Blir ikke det fort til Skrudd da *ler*

Haha, det er jo sant :rolleyes2:

Funker Nano kun til hannhund altså? Men jakthund tisper må jo uansett ha litt maskulint navn! Flere kule våpen merker som kan brukes om til navn?

Skrevet
Haha, det er jo sant :rolleyes2:

Funker Nano kun til hannhund altså? Men jakthund tisper må jo uansett ha litt maskulint navn! Flere kule våpen merker som kan brukes om til navn?

Nano er for meg et hannhundnavn. :whistle:

Andre våpenmerker (ikke nødvendigvis hagler/rifler):

Rossi

Tikka

Sabatti

Marlin

Laurona

Benelli

Savage

Diana

Perazzi

Rizzini

Edit: La til noen flere.

Edit2: Ellers er vel Artemis jaktgudinnen i gresk mytologi. :cry:

Skrevet
Haha, det er jo sant :rolleyes2:

Funker Nano kun til hannhund altså? Men jakthund tisper må jo uansett ha litt maskulint navn! Flere kule våpen merker som kan brukes om til navn?

Hvis Nano skulle vært til tispe, ville jeg kanskje gjort om til Nana.. men nå har jeg bodd noen år i Mexico og blitt helt opphengt i dette med jente ender med "a" og gutter med "o".

Men helt enig med deg at jakthund tisper også kan ha maskuline navn.

Skrevet

Syns du bør finne ett like kult som Lisa jeg! Når du står å roper Lisa og "blabla* kommende valp,

Høres det jo ikke ut som om to hunder :rolleyes2:

Skrevet
Nano er for meg et hannhundnavn. :rolleyes2:

Andre våpenmerker (ikke nødvendigvis hagler/rifler):

Rossi

Tikka

Sabatti

Marlin

Laurona

Benelli

Savage

Diana

Perazzi

Rizzini

Edit: La til noen flere.

Edit2: Ellers er vel Artemis jaktgudinnen i gresk mytologi. :whistle:

Vi har hatt en hannhund som het Nano :cry:

Diana var fint! :lol:

Skrevet

Mangen flotte navn, det er anskelig å velge!

Synes jo personlig at det er litt kult å kalle jakthunder etter våpen, Merethes mor heter jo Tikka, stilig navn synes jeg.

Ellers er det jo endel lyd i noen av disse jaktskrullene, hva med Tyst? :icon_clapping:

Er valpen etter Lisa?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...