Gå til innhold
Hundesonen.no

Venter whippetvalper


Kristinh

Recommended Posts

Åh nå er det lenge siden jeg har vært hær:)

Godt Nytt År alle sammen og koselig å være tilbake igjenn.

Og på det nye året gleder vi oss til nytt valpe kull whippets, så følg med.

Mor er Seregon Arwen og vår ny import Softouch Wild Eagle så følg med alle sammen, vi gleder oss stort og har kjemp tro på kombinasjonen.

Vil oppdattere etterhvert hva som skjer hær hos oss i kennel Courtborne.

Mange gode klemmer

Kristin

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 247
  • Created
  • Siste svar

Koselig og "se" deg her igjen :) Morro med valper da! blir spennde ;)

Doffen hilser så mye til sine slektninger i nord ;) og håper han får komme og hilse på i sommer ( regner med vi kjører den veien da) forhåpentligvis er alle valpene ut av hus da så det ikke finnes noen fristelser, ente jo sist gang med en lys whippet gutt ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fysj og fy! Jeg sier det igjen! Liker ikke slike tråder, og jeg har overhode ikke å titter på siden deres iblandt :)

Jeg skal ikke ha en maskot-jeg skal ikke ha en maskot-jeg skal ikke ha en maskot!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fysj og fy! Jeg sier det igjen! Liker ikke slike tråder, og jeg har overhode ikke å titter på siden deres iblandt :)

Jeg skal ikke ha en maskot-jeg skal ikke ha en maskot-jeg skal ikke ha en maskot!

Å, joda! Du må jo gi kelpiene dine en utfordring! Gjete en whippet, hva kan være mer utfordrende enn det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ååå, så spennende. Elsker mynder. :)

Forresten, gratulerer så mye med dagen. :P

Takk for gratulasjonen.. ja føler meg i grunnen ganske så gammal.. men d er vell sånn at man er ikke gamlere enn hva man føler seg som. Og da er jeg vel ikke mere enn 20;)

Ha en flott dag alle sammen og ja det vil bli oppdatert med både bilder og vi gleder oss veldig til dette:)

Koselig og "se" deg her igjen :P Morro med valper da! blir spennde :P

Doffen hilser så mye til sine slektninger i nord :P og håper han får komme og hilse på i sommer ( regner med vi kjører den veien da) forhåpentligvis er alle valpene ut av hus da så det ikke finnes noen fristelser, ente jo sist gang med en lys whippet gutt :P

Ja d hadde jo vært kjæmpe koselig å hilst på dere igjenn da:) Og Doffen også.. Lenge siden jeg har sett han nå og dere også.

Han er sikkert kjempe fin vil jeg tro.

Det er så fint å vite at han har det så flott hos dere og at dere tar så kjempe godt vare på godgutten tenk at de snart er 6 år da.. tiden flyr så fort avgårde.

Mange klemmer til dere.

Kristin

Aiaiai.. Liker ikke sånne myndevalpetråder... :lol:

*dunker meg selv i hodet og sier strengt "du skal IKKE(!) ha en til..!"

Nå er det jammen meg på tide med ei søster til Zoey pia :P

Whippeten elsker virkelig å være flere.

Nei da man skal føle at det er riktig og at man har tid til en till. Det er utrolig viktig for det er jo et veldig stort ansvar også.

Men uansett lykke til med din Zoey

Klem

Kristin

*Trippelpost. Bruk redigeringsfunksjonen. Mod. Marthe*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har vurdert en whippet maskot jeg også. Besøkt mange whippetsider det siste året. Tror BC gutta mine hadde fått noe å løpe med da! Venter til den perfekte whippetgutt dukker opp. Har liksom ikke helt og totalt forelsket meg i noen enda.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Duncan.jpg

Dette var bare en test for å å se om jeg fikk til å laste opp bilder igjenn..hihi

men da kan dere jo glede dere over ett vakkert whippet hode til jeg får lastet ned flere bilder av foreldrene til de ventede valpene:)

Dette er da INT NORD Courtborne Sir Duncan.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Topaz45mndhode.jpg

Softouch Wild Eagle "Toapz" som er far til de ventede valpene:)

Softouch_Wild_Eagle11.jpg

Her er fra en stor whippet utstilling i Sverige, hvor han ble Bir valp og Bis 5 totalt.

Dette er em liten start, skal legge ut bilder etterhvert som tråden går... slik at det ikke blir en død tråd til valpene kommer.. Kommer til å oppdatere med litt slektingner osv.

Kos dere:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

softouch_pinquana.jpg

Dette er mor av vår Softouch Wild Eagle "Topaz"

Int Nord Uch Softouch Pinqana. En av hennes flotte resultater er Best In Show på Tamsvik myndeutstillinger hvor bare av en av rasene var whippet og der deltok 300 Whippets. Hun er en av mine favoritt Whippets.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

softouch_pinquana.jpg

Dette er mor av vår Softouch Wild Eagle "Topaz"

Int Nord Uch Softouch Pinqana. En av hennes flotte resultater er Best In Show på Tamsvik myndeutstillinger hvor bare av en av rasene var whippet og der deltok 300 Whippets. Hun er en av mine favoritt Whippets.

Gosj.. Hun var bare utrolig vakker! blir helt bløt i hjertet jeg når jeg ser sånne vakre whippet's :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

post-1347-1231873772_thumb.jpgSpennende med valper! Jeg følger med, for Wilma (C She's Not You) er treningskompis til min Mazie (cocker). Jeg pleier å si at det er Wilmas fortjeneste at Mazie er så rask :ahappy:

Oi se der ja, en Courtborne hund .. vakkre Whilma jenta:) hun er utrolig flott og har jo gjort det sinnsykt bra også. Men så er jo Tone kjempe flink med henne også. Wilma blir jo ikke bare storesøster på papiret,, men om jeg ikke røper alt formye hær nå så tror jeg at hun skal bli storesøter i virkeligheten også.. Og de gleder seg sånn også.

Ha en super dag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

softouch_pinquana.jpg

Dette er mor av vår Softouch Wild Eagle "Topaz"

Int Nord Uch Softouch Pinqana. En av hennes flotte resultater er Best In Show på Tamsvik myndeutstillinger hvor bare av en av rasene var whippet og der deltok 300 Whippets. Hun er en av mine favoritt Whippets.

Utrolig vakker :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

koda.jpg

FIN CH Pipsqueak Kelju K Kojootti "Koda"

Dette er da far til Softouch Wild Eagle "Topaz"

Så nå har dere fått bilder av beste foreldrene til de ventede valpene på farsiden.

kanskje jeg fortsetter å legge ut bilder for at dere skal se hvor mange flotte whippets som ligger på stamtavla?

prøve å legge ut ett bilde hver dag og skrive litt om hver enkelt hund.

Ha en flott onsdag og snart er Arwen en uke på vei:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
    • Har gjensidige og de er hvertfall aldri noe tull med!
    • Wohoo, da har løpetiden endelig startet! 🥳  14 mnd gammel
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...