Gå til innhold
Hundesonen.no

Analkjertler som lekker


Klementin

Recommended Posts

Skrevet

Er så lei analkjertlene til den ene tispa mi :lol: Var akkurat og sjekka de hos dyrlegen igjen. Det er ikke noe galt, men hu lekker så fælt. Stinker i hele huset ;)

Koser jeg med den andre hunden, lukter det analkjertler av henne. Venter hun i bilen, lukter det analkjertler, ligger hun og koser seg i sofaen, lukter det plutselig analkjertler. Orker ikke mer! :,(

Finnes det noe råd mot dette?

Skrevet

Men altså, det er jo ikke noe poeng i å operere dem bort med mindre hun får betennelse i dem??! Sørg bare for å få dem tømt. Frøkna di har nok bare funnet ut hvordan hun kan tømme dem selv- det gjør Sofus her HVIS jeg ikke er ham i forkant. Og da lukter det hy og helv*** i sofaen og ja-- over alt. Gå utendørs, hunden mellom bena og tøm dem. Få en veterinær til å forklare deg hvordan du kan gjøre det selv. Easypeasy!

Skrevet

De er ikke fylte skjønner du :) Jeg tømte de sist mandag hos dyrlegen for sikkerthets skyld, men hun sa de ikke var spes. fylte. Det stinka analkjertler hver dag etter... Jeg tror vi må hive ut teppet i stua for det lukter helt j*****

Skrevet
Da hadde jeg forhørt meg om det gikk an å få opperert de vekk.. Er jo ikke mulig å leve med den lukta i huset konstant : :)

Jeg vet :'( men er så redd for operasjon og jeg da. Hadde så vondt av henne da hun var sterilisert, men det er jo en mye større operasjon da...

Skrevet
Jeg vet :'( men er så redd for operasjon og jeg da. Hadde så vondt av henne da hun var sterilisert, men det er jo en mye større operasjon da...

Å fjerne analkjertler er en ganske liten operasjon i forhold til sterilisering av ei tispe. Selvfølgelig er det risiko med alle operasjoner... Mine hunder har kommet seg lett etter å ha fjernet de.

Skrevet
De er ikke fylte skjønner du :lol: Jeg tømte de sist mandag hos dyrlegen for sikkerthets skyld, men hun sa de ikke var spes. fylte. Det stinka analkjertler hver dag etter... Jeg tror vi må hive ut teppet i stua for det lukter helt j*****

Ah *flire* sorry, men DA forstår jeg litt bedre hva du mener. Skjønner jo at det er et problem å "vedlikeholde"....

Men er enig i det Nirm sier, det pleier som oftest å gå bra!

Skrevet

Fikk nettopp vite at dette inngrepet blir rutinemessig utført på førerhunder samtidig som de blir kastrert/sterilisert. Det er så vanlig å ha problemer med analkjertlene, og så vanskelig å oppdage for en blind, at det fjernes... *venter spent på resultatet fra operasjonen på hunden min i dag*

Skrevet

Kjøpt havrekli på butikken

Koster 15kr for en eske ( min hund veier 18 kg og får en t-skje hver dag)

Dagen etter er lukta borte

Fungerer helt supert.

Jeg ville prøvd dette før jeg opererte.

Fikk dette tipset av dyrlegen og det fungerer helt supert.

Koster bare 15kr å prøve .......

Gi gjerne en tilbakemelding om det fungerer like bra på din hund.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...