Gå til innhold
Hundesonen.no

Nam! Klementin er godt!


Meg

Recommended Posts

Skrevet

endelig er det klementintid! Og jommen meg synes hundene det også... båtene går ned på høykant.. Ny type godis!

Det er vel ikke farlig for hundene?

Skrevet

Min også er veldig glad i mandariner og klementiner, så her i gården blir det sånn en-på-meg-å-så-en-på-deg opplegg :rolleyes: :rolleyes2: :)

Skrevet

Gubben sier fysj, mens valpis prøver å forsyne seg selv fra posen. Bare så synd at skallet er så ekkelt... Hun sikler mens jeg skreller av skallet, får hele i et jafs og mumser så safta spruter. Mandariner er godt!

Skrevet

Norma elsker klementiner (men hva er det nå den hunden IKKE liker... :rolleyes:), så det blir noen båter på henne innimellom. Orry derimot liker ikke frukt, og spesielt sitrusfrukt er ekkelt synes han.

Skrevet
Meg?? :wub:

Ja, jeg tror at du er direkte helsefarlig for hundene altså... :closedeyes: :o

Bridie får til tider HEL klementin, MED skall... Hu bruker lang tid på å spise, og det er klementin over halve stua etterpå. Men hu syns det er godt da, på en merkelig måte ;)

Skrevet

Bea elsker klementiner og appelsiner.. sikler som en gal mens jeg skreller.. også får hun gjerne smake en båt eller to. Skikkelig snadder synes hun!

Men det synes hun jo om det meste.. hehe

Skrevet

Casper liker godt klementing, smakte sin første i går.... det er så mye "første gangen" for han nå. Så tar jeg en klementin, får han gjerne en båt.

Han liker appelsin godt og.

ja hva er det han IKKE liker liksom...

Forresten, jeg skjønner ikke forskjellen på mandarin og klementin... har mye mer lyst til å kalle det mandarin.

Skrevet
Casper liker godt klementing, smakte sin første i går.... det er så mye "første gangen" for han nå. Så tar jeg en klementin, får han gjerne en båt.

Han liker appelsin godt og.

ja hva er det han IKKE liker liksom...

Forresten, jeg skjønner ikke forskjellen på mandarin og klementin... har mye mer lyst til å kalle det mandarin.

mandarin selges ikke lenger i Norge. så det du kjøper er klementin. Har hørt at om det er steiner i klementinen så skyldes det at det ikke er en "ren" klementin, men en hybrid med en annen sitrusfrukt (krysspolinering??).

Skrevet

Jeg tviler på at Tapper liker klementiner, han er ikke så glad i slike ting. Enda godt er det, for jeg vil ikke dele klementinene mine med noen ;)

Skrevet

Litt sånn på siden av topic, men...

Har opplevd at enkelte av klementinene virkelig stinker, er ei ubestemt lukt, kanskje litt sånn parfymeaktig, og så smaker de ikke like godt. Har kjøpt flere poser, og det har vell hvert kanskje 2-3 av klementinene som har hatt denne lukten. Skulle gjerne hatt en klementinspisende hund å gi disse til, men her i huset er bikkja veldig kresen i matveien <_<

Skrevet
mandarin selges ikke lenger i Norge. så det du kjøper er klementin. Har hørt at om det er steiner i klementinen så skyldes det at det ikke er en "ren" klementin, men en hybrid med en annen sitrusfrukt (krysspolinering??).

Men hvorfor selges det ikke i norge lenger? Hva er forskjellen på smaken egentlig?

*livetsstoremysterium* :rolleyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...