Gå til innhold
Hundesonen.no

Nam! Klementin er godt!


Meg

Recommended Posts

Skrevet

endelig er det klementintid! Og jommen meg synes hundene det også... båtene går ned på høykant.. Ny type godis!

Det er vel ikke farlig for hundene?

Skrevet

Min også er veldig glad i mandariner og klementiner, så her i gården blir det sånn en-på-meg-å-så-en-på-deg opplegg :rolleyes: :rolleyes2: :)

Skrevet

Gubben sier fysj, mens valpis prøver å forsyne seg selv fra posen. Bare så synd at skallet er så ekkelt... Hun sikler mens jeg skreller av skallet, får hele i et jafs og mumser så safta spruter. Mandariner er godt!

Skrevet

Norma elsker klementiner (men hva er det nå den hunden IKKE liker... :rolleyes:), så det blir noen båter på henne innimellom. Orry derimot liker ikke frukt, og spesielt sitrusfrukt er ekkelt synes han.

Skrevet
Meg?? :wub:

Ja, jeg tror at du er direkte helsefarlig for hundene altså... :closedeyes: :o

Bridie får til tider HEL klementin, MED skall... Hu bruker lang tid på å spise, og det er klementin over halve stua etterpå. Men hu syns det er godt da, på en merkelig måte ;)

Skrevet

Bea elsker klementiner og appelsiner.. sikler som en gal mens jeg skreller.. også får hun gjerne smake en båt eller to. Skikkelig snadder synes hun!

Men det synes hun jo om det meste.. hehe

Skrevet

Casper liker godt klementing, smakte sin første i går.... det er så mye "første gangen" for han nå. Så tar jeg en klementin, får han gjerne en båt.

Han liker appelsin godt og.

ja hva er det han IKKE liker liksom...

Forresten, jeg skjønner ikke forskjellen på mandarin og klementin... har mye mer lyst til å kalle det mandarin.

Skrevet
Casper liker godt klementing, smakte sin første i går.... det er så mye "første gangen" for han nå. Så tar jeg en klementin, får han gjerne en båt.

Han liker appelsin godt og.

ja hva er det han IKKE liker liksom...

Forresten, jeg skjønner ikke forskjellen på mandarin og klementin... har mye mer lyst til å kalle det mandarin.

mandarin selges ikke lenger i Norge. så det du kjøper er klementin. Har hørt at om det er steiner i klementinen så skyldes det at det ikke er en "ren" klementin, men en hybrid med en annen sitrusfrukt (krysspolinering??).

Skrevet

Jeg tviler på at Tapper liker klementiner, han er ikke så glad i slike ting. Enda godt er det, for jeg vil ikke dele klementinene mine med noen ;)

Skrevet

Litt sånn på siden av topic, men...

Har opplevd at enkelte av klementinene virkelig stinker, er ei ubestemt lukt, kanskje litt sånn parfymeaktig, og så smaker de ikke like godt. Har kjøpt flere poser, og det har vell hvert kanskje 2-3 av klementinene som har hatt denne lukten. Skulle gjerne hatt en klementinspisende hund å gi disse til, men her i huset er bikkja veldig kresen i matveien <_<

Skrevet
mandarin selges ikke lenger i Norge. så det du kjøper er klementin. Har hørt at om det er steiner i klementinen så skyldes det at det ikke er en "ren" klementin, men en hybrid med en annen sitrusfrukt (krysspolinering??).

Men hvorfor selges det ikke i norge lenger? Hva er forskjellen på smaken egentlig?

*livetsstoremysterium* :rolleyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...