Gå til innhold
Hundesonen.no

Chodsky Pes


Inustaff

Recommended Posts

Jeg har aldri hørt om,eller sett denne rasen før,og lurer på om noen vet hvilket opphav den har sånn utenom det åpenbare?

For meg ser det ut som noe Belger,Eurasier greier utenom Schæferhund!

Veldig vakre hunder synes jeg ihvertfall :shocked:

Noen som har sett sånne i virkeligheten eller?

http://www.dogbreedinfo.com/bohemianshepherd.htm

http://www.finn.no/finn/bap/object?finnkod...amp;WT.svl=Link

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg blir litt skeptisk til å betale 10.000,- for en hund som ikke er godkjent i Norge. Og hvorfor kan man ikke få stamtavle? Det er vel mulig å registrere de i tjekkisk kennel klubb eller lignende?

Og når de skriver dette om en Ni (9) uker ung valp, begynner jeg hvertfall å bli kritisk!

"Hun er.

VELDIG Lydig,VELDIG VÅKEN, Uredd og veldig Fortrolig! Lært seg å kjøre bil/buss,blir ikke bilsjuk,legger seg og sover.

Er by trent og Bra Sosialisert!Kose gris..men ligger gjerne for seg selv,eller leker alene..Smil.

Går pent i bånd.Sover i bur om natten,spiser Royal Canin. Har fått alle orm kurene og er lus og Loppe og flått behandlet."

En så ung hund skal ikke ha blitt by trent! Blant annet!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det jeg lurer på er hvem er det som kjøper seg en valp ifra sverige for så å selge den med engang igjen i norge, mht valpen er bare 9 uker så kan ikke "matmor" ha hatt valpen sin lenge før hun fant ut at denne skulle hun selge !?

En annen ting.. hva vet man om en valp er renraset når det ikke finnes papirer på den ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Unnskyld meg Linda Marie,må bare spør deg hva som er feil med å introdusere valper for byen ved 9 uker?

Jeg har hatt 5 uker gamle valper i bybildet jevnt 2-4 dager i uken til de ble 8-9 uker.Utrolig sosiale valper,og veldig trygge voksne idag.De var også med på bussen for å komme til byen.Det var kjempegøy!

Godt at folk begynner tidlig mener jeg!

Ellers virket annonsen litt "barnslig" men bedre med barnslig glede en en kort kjedelig hund selges annonse!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Unnskyld meg Linda Marie,må bare spør deg hva som er feil med å introdusere valper for byen ved 9 uker?

Jeg har hatt 5 uker gamle valper i bybildet jevnt 2-4 dager i uken til de ble 8-9 uker.

Unnskyld meg, men det er rett og slett VANVITTIG! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Unnskyld meg, men det er rett og slett VANVITTIG! :D

Hvorfor det? Mange oppdrettere bor i byer, og har byen rett utenfor inngangspartiet sitt. Da er jo byen en naturlig del av en valps inntrykk helt fra de begynner å være ute. Jeg vil ha syntes det hadde vært supert om My hadde vært miljøtrent i en by før hun kom til meg, jeg! Hun hadde bare vært i hagen til oppdretter (januarkull, og oppdretteren bor langt inni sverige... Sier seg selv at det er SNØ der) og noen småturer i skogen. Det gikk smertefritt å introdusere My for bylivet (vi bor jo i en by) - men alikevel hadde jeg ikke sett noe galt i det så lenge man er sikker på at oppdretteren man skal ha valp fra er en fornuftig person som ikke utsetter valpekullene sine for mer enn de vet at de takler.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Øh,javel..og hvorfor det?

Tror du en gjeng valper har vondt av å være i byen x antall minutter flere ganger i uken i den viktigste sosialiseringsperioden?

Høh,har jeg hørrt det og..

Neidu,det har vært veldig positivt og valpene har vært utrolig åpne,trygge og frempå...

Jeg og et par venniner gjorde dette med valpene og tok også med mamman.

Valpene fikk hilse på masse mennesker og barn,og var fornøyde og glade.

Bedre det enn å ha dem stående hjemme eller på tomta hele tiden.

Jeg ser helt ærlig ikke problemet!Det er jo ikke snakk om timesvis ,men 30-60 minutter i bybilde noen dager i uken er i mine øyne bare positivt!

PS.Jeg kommer ALDRI til å slutte med det.'Det er obligatorisk for meg.Og nå som vi har bil er det rett i bilen for en bytur,og rett hjem etterpå.

Enkelt å greit.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det blir noe HELT ANNET om man drar med seg hele valpekullet + tispemoren, men nå trodde jeg aldri du hadde holdt på med oppdrett, Inustaff så jeg tenkte ikke den tanken engang, men trodde du hadde fått valper så tidlig fra oppdretter og hjem til deg som valpekjøper for så begynne å dra den ene valpen med til bye for sosialisering og bytrening.

Dette hadde vært i såfall vanvittig, så klart det blir noe helt annet når vi snakker om et helt kull som har mamma`n sin ved siden side, håper både Inustaff og Anniken&rotta ser den ?!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Give people some credit.Jeg har aldri tatt imot så unge valper.Og hvis jeg hadde det så hadde jeg tatt dem med på akkurat det samme.Trodde egentlig det kom frem at det ikke var kjøpte hunder,men så vet jeg jo egentlig at man må skrive svært nøyaktig når man skriver innlegg,tilfelle noen tar deg for å være blåst.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...

Kjempefin rase det der da! =)

Folk får nå bare selge hundene sine til den prisen de vil sier nå jeg.. de får finne ut selv hva som er en gunstig pris med tanke på hunden.. :icon_redface:

Og at den er lydig når den er 6 mnd er vel ikke så rart? Mange som kan være det.. så forleden kveld en liten valp på ca 3 mnd som kunne mange komanoder. Uten at eieren snakket mener jeg.. :o Dette var en Aussie da.. Kan hende det var derfor.. :P Har inntrykk av at de veldig gjerne vil gjøre eiern til lags :wub:

Men ellers en nydelig hunderase da.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...