Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Hamar


SFX

Recommended Posts

  • Svar 246
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg har jo delt litt allerede, men for å oppsummere

Luna 1, 4 jk

Mille 1, 3 jk med ck

Loke 1,2 jk med ck

Dennis 1,1 chk med ck, beste hannhund, norsk vinner -08 og BIM!

Hans fulle tittel blir da N Fin U ch NV-08 Kingwanas Dinari

:whistle:

Skrevet

Oppdretteren til jaktlykke her på sonen fikk beste avlsklasse med HP og 2. beste oppdretter m/ HP.

Er vel omtrent første gangen i Norge med en avlsklasse av den rasen i storeringen, så gleder meg til å høre hvordan det har gått :whistle:

Skrevet

Jøss, så rart... Sitte på jobben og vite at det pågår der i Vikingskipet.

Jeg har på INGEN måte kommet i noe "Norsk Vinner-modus" ennå, og lurer på når det skal komme..

Har to hunder å børste og bade, men skal jo ikke stille før på søndag, så jeg har jo god tid sånn sett.

Grattis til gode resultater "so far" !

2 x NV 2008 - kjempebra! Men hvor mange blir det i løpet av helgen??

Susanne

Skrevet
Jøss, så rart... Sitte på jobben og vite at det pågår der i Vikingskipet.

Jeg har på INGEN måte kommet i noe "Norsk Vinner-modus" ennå, og lurer på når det skal komme..

Har to hunder å børste og bade, men skal jo ikke stille før på søndag, så jeg har jo god tid sånn sett.

Grattis til gode resultater "so far" !

2 x NV 2008 - kjempebra! Men hvor mange blir det i løpet av helgen??

Susanne

Når stiller du Susanne? og hvilken ring? Jeg vil se på! :whistle:

Gratulerer med resultater! :)

Skrevet

Stemmer at Memphis ble norsk vinner, ja! Fine gutten, både jww-08 og nv-08, bare 19 mnd gammel. Han ble BIM, slått av tanten sin (også fra kennel Rugdelia) som er INT uch og norsk vinner-04. Dommeren likte Memphis veldig godt, men han trengte enda en 12 mnd for å komme seg helt i bevegelsene. Tanten ble også 4BIG i gruppen, og i oppdretterklasse fikk vi HP og ble 3BIS oppdretter! :whistle:

Skrevet

Kjempegrattis til NV08 !! Det var en bra start på Norsk Vinner, det :whistle:.

Jeg kan melde at min gamle Lotta's barnebarn N UCH Precieux Bijou Carpe, med fører Tina Nøkleholm, vant LP kl 1 i dag med hele 191 poeng og ble dermed også vinnere av HP Pettersens Minnepokal !! Pappa'n Rocky (Mezzoforte Something Special) skulle startet i elite, men måtte trekkes pga skade i foten.

Skrevet
Er det noen som har hørt noen LP resultater?

Gikk klasse I selv i dag men "kjenner" ingen soniser/doggiser men vet at i denne klassen ble topplasseringen slik:

1 En herlig svart Briard - en nytelse å se denne ekvipasjen

2 en spretten og kvikk Kelpie

3 delt mellom en flott Risensnauzcher og en Toller

Selv klarte vi å plassere oss som nr. 8 med 174,5 poeng.

De øvrige klassene har jeg ingen snøring på... :whistle:

Skrevet

Har vært med MartineH og sett gode resultater fra hennes kant idag :whistle: Hun vil vel fortelle resultatene selv..

Ellers har jeg sett Huldra, Fanny, Benedicte, wesminster og sikkert fler! Var jo ikke såå mange folk der idag, så regner med det blir fler i morgen.

Skrevet
Oppdretteren til jaktlykke her på sonen fikk beste avlsklasse med HP og 2. beste oppdretter m/ HP.

Er vel omtrent første gangen i Norge med en avlsklasse av den rasen i storeringen, så gleder meg til å høre hvordan det har gått :whistle:

Og det gikk STRÅLENDE! De vant avlsgruppa :P:):D

Det er første gang i historien at norske stabijer har deltatt i avls- og oppdretterklassen - og at de deretter vinner er superbra! Gratulerer så mye - jeg er sååååå misunnelig for at Amigo og jeg måtte være hjemme!

Skrevet

Marco fikk 1jk, 2jkk og HP i dag :whistle: Veldig fornøyd, super kritikk og generellt sett mye skryt og laaange blikk fra andre lapphundeiere :)

Søstera hans fikk 1jk, 1jkk, CK og 3BTK i dag. Ikke verste å hevde seg såpass blant en haug av champion tisper.

Utrolig nok fikk hun faktisk certet som jeg knyttet rundt båndet hennes, men så sa plutselig hun med 2btk'en at certet skulle til henne ettersom at hunden hennes ikke var norsk champion allikevel selv om hun akkurat hadde svart ja på spørsmålet.. Så sånn kan man bli misforstått gitt... hehe, men innmari morsomt var det uansett.

Skrevet

Vi hadde storeslem i agilityringen i dag :whistle:

Hopp kl 2: 0 feil, napp nr.2 og 1.plass(11 sekunder forran nummer 2)

Agility kl 2: 0 feil, napp nr.2 og 2.plass

Filmer i bloggen

Hyggelig å hilse på folk her inne :)

Skrevet

Gratulerer masse med kjempe resultater til de som har fått det! :whistle: Morro!

*sitte å irritere seg over at jeg ikke kommer meg dit grunnet operasjon........*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...