Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mye bruker du på mat på en måned?


tuppetroll

Recommended Posts

Jeg satt og summerte matutgiftene for forrige måned i hodet, og kom fort opp i et alt for høyt beløp sett utifra at jeg bor alene og ikke kjøper mat ute mer enn kanskje en gang i måneden. Skal forsøke å moderere ned antallet turer i butikken og planlegge mer, men er litt usikker på hva det er realistisk å kutte ned til. Hva bruker dere på mat og dagligvarer (tannbørste, toalettpapir, shampoo, vaskepulver osv.) i løpet av en måned?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Samboeren min og meg har budsjett hvor vi skal bruke ca 2800 kr i måneden tilsammen, og da spiser vi middag hver dag som oftest med kjøtt/fisk og grønnsaker/salat. Men det kan ofte bli 3000 i måneden. Vi handler en gang i uken og er relativt opptatt av å bruke gode sunne råvarer i maten. Men det blir jo fort litt dyrere per pers når man bor alene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Altfor mye :ahappy: men ikke røyker vi, og ikke drikker vi, så litt må man da unne seg :ahappy:

hehe, samme her :yes:

Gubben hadde visstnok brukt rundt 3000 når han bodde alene... Og jeg brukte vel kanskje rundt 1500-2000 når jeg bodde alene.

Nå som vi bor sammen bruker vi mer enn det tror jeg, totalt :yes: Er kanskje ikke rart jeg har gått opp i vekt etter vi ble sammen igjen? :hyper:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke har jeg peil på kronene som går. Men tror virkelig bra måter å kutte ned på er f.eks å kjøpe 3kg kjøttdeig i Sverige :rolleyes: fryse ned i ok porsjonspakninger (kanskje noen for 1pers og noen for flere?) Da har man ganske mange middager hvor man kan ha alt fra kjøttkaker, taco, spaghetti og lasagne. Er man flink til å handler i litt større mengder (og da gjerne på tilbud) så kan man jo si til seg selv at man skal ta ut mat fra fryseren min 4 dager i uka?

Vi har blitt litt late her i huset siste året å kjøper mye middag fra dag til dag - og JA det ER mye dyrere!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjøper stort på salg,og fryser ned.. Lager engne brød, spiser mye poteter(er det rektig stramt så blir det noen dager med poter og gulerøttstappe- billig og en blir mett) Ellers prøver jeg å fryse ned alt jeg ikke spiser opp, istedefor å bare spise det opp- er jo ikke så farlig...

Og det hjalp at jeg sluttet å drikke brus ja..

Var på ICA idag der hadde de tikroners salg- fikk mye for lite,og fryser som ****.. Lett er det ikke...

Vaskemidler osv kjøper jeg stort- felleskjøpet er ikke dumt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

aaaalt for mye! Men så lenge jeg har nok penger så gir jeg litt f.. jeg asså.. Mat og godis må man jo ha:P

Og så kan jeg skylde på at jeg ikke har mulighet til å fryse ned så mye mat, for fryseren min er full av hundemat :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Knekkebrød, med ost eller noe annet lett. Youghurt. Drikker mye grønn te med honning, som metter i grunn litt.

Middag er som oftest laks, pakninger fra Rema 1000. Tilbehør er ris og fryste grønnsaker.

Noen dager spiser jeg på jobb, siden det er lettest.

Har alltid poteter, ris og fryste grønnsaker i hus. Kjøper ofte inn mat som går ut på dato noen dager før, og fryser ned. Tar dem kun opp samme dag jeg skal bruke det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ca 800 - 1000 i måneden. Når jeg er flink. Ser mye på priser, og prøver å lage matpakke til høyskolen, kantinen er så dyr.

Havregrøt havregrøt havregrøt brød havregrøt frukt havregrøt semulegrøt risengrynsgrøt makaroni havregrøt det som trekker opp det jeg bruker er at noen ganger faller jeg jo for ferdigmatfristelsen, og det er dyrt.

Pålegg kjøper jeg der jeg finner det billig, smøroster og sånn til ti kr på spar nå, så kjøpte noen sånne, de holder seg. Så pålegget jeg har i kjøleskapet avhengiger av hva som er på tilbud. Kan gå mange uker bare med smør og banan på brødskiven:P

memo til meg selv: spis mer fisk.

Bor alene. Eller gjør ikke det, men deler ikke mat og sånn. Casper spiser for ca 5-600.

Debbie; er det hundepoter du spiser da? Stakkars Zebra om du er helt blakk en uke da, og desperat :S

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Alt for mye på røyk, så det vil jeg ikke regne med :icon_cry: .Veldig mye på frukt, men uten går det slett ikke, baker eget brød,veldig sjelden middag,så sånn ca(uten røyk) rundt tusen tenker jeg... I tillegg kommer godis til dyra da :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Altfor mye, for jeg er ustrukturert og kjøper fra dag til dag. Da vi kjøpte inn for hele uken klarte vi oss på rundt 2000 i mnd (to mennesker). Det som trekker opp er at jeg MÅ spise sunt; rene grønnsaker, frukt, kylling, fisk. Fra og med jul blir jeg alene, da skal jeg klare meg på max 350 i uka, det er målet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...