Gå til innhold
Hundesonen.no

Et bilde som beskriver hunden din


ipadda

Recommended Posts

Skrevet

Fenris: full fart, livet er herlig, jeg er kongen og mamma er gud! Tjoho!

0810299.jpg

Spot: Forvirra; alltid og hele dagen. WTF??? Hodet er for tregt, kroppen for kjapp... :

10295.jpg

Frost:Full fart og alltid noe spiselig i kjeften."Se på meg'a, Fenris! jeg har pinnen din, kom å ta den ellers spiser jeg den til frokost!" :

08102915.jpg

Skrevet

Dette bildet er typisk Tinka fordi hun har funnet seg et eple på bakken som hun bare mååååtte spise, hun ser stakkarslig, drømmende og fjern ut, samtidig som hun er teit og søt. Også har hun sikkel over hele trynet. :rolleyes2:

IMGP5725.jpg

Skrevet

Dette er Pia, en snill frøken, som har litt maur i baken, og sliter med å ligge stille lenge av gangen. (Men hun er bare 6.5 mnd på bildet så det er lov).

post-3772-1226006795_thumb.jpg

post-3772-1226007075_thumb.jpg

Skrevet

Dette beskriver hunden min ganske godt.

lide.jpg

Er alltid synd på henne og hun er alltid døende hvis det er noe hun ikke liker :) Kryper sammen, skjelver eller later som hun har vondt i beinet. Skikkelig utspekulert er hun!

Eller dette.. Full av energi, leken og alltid glad! (nesten da hehe)

Leke2907075.jpg

Skrevet

Roma:

Lykken er en pinne..... Aner ikke hvor mange sånne bilder jeg har liggende på pc'en hjemme... :)

roma070508-3.jpg

Gigi:

Lykken er å ta rennefart og helst slå luften ut av Roma (hun begynner å bli så stor at det er mulig nå... før var det bare som å treffe en murvegg :) )

roma_gigi_011108-2.jpg

Skrevet

ET bilde som skal beskrive Bridie??? :shocked::) Ehhh.... Det kreves egentlig MINST to bilder, men hovedsaklig er det vel DETTE vil jeg si...

110508_002.jpg

Ellers burde bildet der hu flørter med rose i kjeften også være med. For hu KAN å flørte! Og å smiske seg innpå osv :)

Skrevet
Mona:

blikk.jpg

Siri:

IMG_4497.jpg

Mona har jo en SJEL inni der! Sukk, har du sett! For et blikk! Alle verdens sorger eller bare veldig forståelsesfull? Og Siri da :)

Skrevet
Mona har jo en SJEL inni der! Sukk, har du sett! For et blikk! Alle verdens sorger eller bare veldig forståelsesfull? Og Siri da :D

Ja, jeg veeet. Blir helt trist av det blikket jeg :lol:

Siri er bare mongo :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...