Gå til innhold
Hundesonen.no

Test av evner


Ulvinna

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har "snakket" med dyr tidligere og fått korrekte svar,dog noe vage. Jeg har også lest mennesker og fått korrekte svar men dette også noe vagt.

Jeg tenkte derfor og prøve meg på mennesker og dyr jeg ikke kjenner noe til for og se om jeg faktisk har noe eller om jeg bare har hatt flaks tidligere.

Dette er et seriøst forsøk og skulle jeg klare og få opp noe om deg eller ditt kjæledyr så vil jeg selvfølgelig bli veldig glad om du gir tilbakemelding,dette gjelder også om noe skulle vise seg og være feil.

Er du intr i og hjelpe meg litt på vei så send meg gjerne en PM slik at du kan få e-post adressen min,det eneste jeg trenger er et nylig tatt bilde hvor øynene synes tydelig(altså ikke røde øyne osv), jeg vil ikke ha noe som helst info om hverken deg eller kjæledyret ditt. Det koster deg selvfølgelig ingentingen annet enn det minuttet det koster deg og sende bildet. :)

Skrevet

Takk for all interesse! :) Jeg setter meg ned i 9 tiden i kveld og forsøker meg på bildene jeg får. Sender dere svar så fort jeg er ferdig med ditt bilde. :)

Tar litt tid. Forsøkt meg på noen av dere nå,men tror ikke jeg rekker alle i kveld. Jeg må ha noen tilbakemeldinger på de jeg har forsøkt meg på alt slik at jeg vet om jeg driver i riktig retning. Går igjennom alle bildene så fort jeg kan. :)

*Dobbelpost, bruk redigeringsfunksjonen. Mod Miriam*

Skrevet

Hei! Takk for all den fine responsen. :icon_confused: Det var litt fler enn jeg trodde som meldte seg så dette kan ta litt tid. Tar litt tid og få kontakt med hvert enkelt dyr og til nå har jeg passert 30 personer som da gjerne også har flere dyr de vil høre fra.

Jeg skal prøve og få unnagjort de fleste i dag men jeg kan ikke love noe. Så vet dere at det kan ta et par dager før alle får svarene sine. :o

Skrevet

Hei! Utrolig kult da.. Men mange her på sonen har jo hjemmesider som du kan titte innom. Derfor blir jeg straks skeptisk.. Men skal sende deg bilder uansset.. Hørtes gøy ut. =)

EDIT:

Jeg kan nesten ikke vente på svar.. Så spent =) . (Håper dem er fornøyde med meg som eier da:S)

Skrevet

Jeg beklager så mye men jeg har hatt så mye og gjøre at jeg har ikke hatt tid til og skrive her. Jeg må nesten si stopp nå, det dukket opp noen uventede ting her og jeg har rett og slett ikke tid til og prøve meg på dere alle sammen. Skal prøve så godt jeg kan og få tatt noen til men dessverre har jeg ikke mulighet til alle enda.. :/

Skrevet
Jeg beklager så mye men jeg har hatt så mye og gjøre at jeg har ikke hatt tid til og skrive her. Jeg må nesten si stopp nå, det dukket opp noen uventede ting her og jeg har rett og slett ikke tid til og prøve meg på dere alle sammen. Skal prøve så godt jeg kan og få tatt noen til men dessverre har jeg ikke mulighet til alle enda.. :/

Men du prøver vell en annen dag?? Ver så snill.. :thumbs: .. Tenkte ikke å få svar på sekundet altså.. Det tar sikkert litt tid å "snakke" med vert dyr/menneske.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Håper du får tid til å prøve på meg etterhvert også:icon_confused:

Men nå ble jeg egentlig litt nysgjerrig på hva de andre har fått ut av dette, dere som har dyr som har blitt snakket med altså:ahappy: Kanskje noen kan fortelle?;)*HåpeHåpe*

Skrevet
Håper du får tid til å prøve på meg etterhvert også:icon_confused:

Men nå ble jeg egentlig litt nysgjerrig på hva de andre har fått ut av dette, dere som har dyr som har blitt snakket med altså:ahappy: Kanskje noen kan fortelle?;)*HåpeHåpe*

*Håpe sammen med*

Skrevet
Hvordan gikk dette? Noen som har lyst å fortelle? Fortsetter trådstarter med dette og hva er evt. din konklusjon?

Vel, Emma var en travel og glad hund, men som har mange viktige ting å gjøre, så hun hadde ikke så mye så god tid til å prate med damen :yes: Hun måtte vel løpe avgårde og passe på hva My finner på, antar jeg. Den jobben har hun jo tatt veldig over seg.

Men hvis man skal være realistiske, så kunne jo den lille beskrivelsen passet på de fleste hunder i Norge vil jeg tro.

Skrevet

Jeg har også veldig lyst på svar.

Til trådstarter: Har du sagt stopp for "alltid" nå, eller kommer det svar snart? Jeg sendte inn bilde for lenge siden...

Flere som vil skrive om svaret sitt? :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Håper du starter opp igjen! Hadde vært moro å få en reading på meg selv.

Jeg skal forøvrig på kurs 06-07 des på Gjøvik, kurs i dyrekommunikasjon. Om jeg får noe ut av det, og får det til, så kan jeg være villig til å prøve meg på noen få hunder til å begynne med. Kommer tilbake til dette etter kurset. :)

Skrevet

Hei Det kommer svar men jeg er "litt" distre og stressa om dagen da det plutselig skjedde en hel masse på en gang her.. Jeg beklager så mye men starter igjen så fort jeg får litt ro. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...