Gå til innhold
Hundesonen.no

Avstemming fotokonkurransen uke 28-29


Miriam

Avstemming uke 28-29  

106 stemmer

  1. 1. "Idyll"

    • 1
      5
    • 2
      2
    • 3
      1
    • 4
      10
    • 5
      1
    • 6
      2
    • 7
      0
    • 8
      1
    • 9
      12
    • 10
      0
    • 11
      0
    • 12
      6
    • 13
      5
    • 14
      0
    • 15
      4
    • 16
      1
    • 17
      5
    • 18
      9
    • 19
      1
    • 20
      0
    • 21
      2
    • 22
      1
    • 23
      1
    • 24
      4
    • 25
      0
    • 26
      0
    • 27
      1
    • 28
      3
    • 29
      0
    • 30
      8
    • 31
      0
    • 32
      1
    • 33
      0
    • 34
      2
    • 35
      6
    • 36
      1
    • 37
      1
    • 38
      0
    • 39
      0
    • 40
      0
    • 41
      0
    • 42
      0
    • 43
      2
    • 44
      0
    • 45
      0
    • 46
      2
    • 47
      1
    • 48
      2


Recommended Posts

Skrevet

1.

b_387607.jpg

2.

IMG_3893.jpg

3.

Ligge på plena å knafse tørfiske er idyll det.

idyll.jpg

4.

IMG_2011.jpg

5.

IMG_3639.jpg

6.

IMG_0659-1.jpg

7.

8cc4c76b.jpg

8.

i348504058_52037_6.jpg

9.

2389293057_70676baaa8_o.jpg

10.

2008_0703desember20070049.jpg

11.

Billede225.jpg

12.

028.jpg

13.

thailandseptember2006124.jpg

14.

sommer1.gif

15.

4215ram.jpg

16.

DSC_0020-1.jpg

17.

konk1.jpg

18.

Basenji_Liv_Irene_Nyfloet_Bambi.jpg

19.

DSC_0098-1.jpg

20.

post-1141-1215514982.jpg

21.

DSCF2103-1.jpg

22.

dsc00756jo6.jpg

23.

trening060607029kopiera.jpg

24.

17juni10co1.jpg

25.

013-1.jpg

Skrevet

Hvorfor får jeg ikke til å stemme på nytt?

Jeg hadde stemt på 2 bilder, men nå er begge stemmene borte og det står at jeg allerede har stemt i denne pollen.

Skrevet
Hvorfor får jeg ikke til å stemme på nytt?

Jeg hadde stemt på 2 bilder, men nå er begge stemmene borte og det står at jeg allerede har stemt i denne pollen.

Send meg en PM om hvilket bilde du stemte på så skal jeg fikse det. Skikkelig sorry! :beklager:

Skrevet
Hvorfor får jeg ikke til å stemme på nytt?

Jeg hadde stemt på 2 bilder, men nå er begge stemmene borte og det står at jeg allerede har stemt i denne pollen.

Samme her. "Mitt" bilde hadde fått 3 stemmer når jeg sjekket i stad, mens det nå står oppført med 0??

Skrevet

Nå har jeg lagt til stemmene til de som har sendt meg PM, samt de som står oppført her. Er det fremdeles noen som ikke har fått med sin stemme, så er det bare å sende meg en PM så retter jeg på det så fort jeg får mulighet (vanligvis i løpet av et par timer).

Skrevet
Egentlig har det vært til mer spennende om de ikke ha vært lov å stemme på sitt bilde!

Men det er jo umulig og kontrollere?

Jepp, det er umulig å kontrollere, dessverre.

Guest Christine
Skrevet
Jeg synes det blir helt teit hvis folk stemmer på sine egene bilder! :)

Jeg syns det er unødvendig jeg også.

Tonjes bidrag var :)

(måtte bare skyte det inn..)

Skrevet

Så mange idylliske bilder!

Mulig det står her et sted, men jeg klarer altså ikke å finne det: Når stenger avstemningen?

Skrevet
Så mange idylliske bilder!

Mulig det står her et sted, men jeg klarer altså ikke å finne det: Når stenger avstemningen?

Det har visst ikke blitt skrevet ned denne gangen, men den varer i to uker fra og med datoen den ble lagt ut :angry:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...