Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Så herlige bilder av bustetrollet :lol:

Og pssst... vi er kommet til 2010 nå :frantics:

Takk. :)

Ooooi! :frantics: Må visst mekke meg ny signatur, gitt. :wub:

  • Svar 682
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter åtte år med min fantastiske Lupin så var det slutt. Takk for alt min fantastiske Lupilu       Noen ganger tar livet noen vendinger som man ikke helt klarer å henge med i. Pga samlivsbr

Ett helt år er gått etter at vår umistelige Hottie forlot oss. Ett år, det føles som en dag og det føles som 10 år. Savnet er fremdeles vanvittig stort. Jeg savner henne så det kjennes som det revner

Det er fryktelig sårt å oppdatere denne tråden. "Hovedpersonen" forlot oss i februar etter flere år med sykdom. Min kjære elskede Kahlo har ikke vondt mer. Grunnpilaren i Kaostrioen er borte for allti

Posted Images

  • 3 weeks later...
Skrevet

Presenterer likegod Kasko her også - så får han snike seg litt plass i Kahlo sin tråd.

Kasko er da en sort og hvit basenjigitt fra Kingwanas med det klingende navnet "Kingwanas Gentle Winterknight".

Han kom til meg i går 3. februar.

Dårlig film av Kahlo og Kaskos første lek:

Kahlo og Kasko_0002

Foreløpig er det for kaldt og for mye snø til at vi får vært noe særlig ute, dermed blir det så som så med bilder - men det kommer.

kasko75ukehode.jpg

Bilde tatt hos oppdretter noen dager før jeg henta han. :)

Skrevet

Kasko er da en sort og hvit basenjigitt fra Kingwanas med det klingende navnet "Kingwanas Gentle Winternight".

Du glemte en k i navnet, men det sier vi er valpetåka sin skyld eller? :P

Han er aldeles nydelig og jeg er ikke LITT misunnelig engang! :)

Skrevet

Du glemte en k i navnet, men det sier vi er valpetåka sin skyld eller? :P

Han er aldeles nydelig og jeg er ikke LITT misunnelig engang! :)

Oi! :P Yep - litt valpetåke ute og går her... *ile til og fikse*

Synes godt han fortjener en egen tråd, altså. Dette ble bare forvirrende. :P

Næh - enklere med kun en tråd - Kasko og Kahlo er jo stort sett sammen og med på alle bildene - så enklere å kun skulle oppdatere en tråd.

Skrevet

Er ikke så enkelt å ta bilder av dem sammen, gitt. Kahlo vil tygge på valpen (forsiktig!) men Kasko syns det er litt kjedelig - er liksom ikke så mye artig å finne på inni munnen til Kahlo, så vi jobber med leking uten å bite valp. :icon_redface:

Et par bilder av de K'ene mine da:

Wannabebriarden skjønner ikke hvorfor jeg maser om at hun skal spytte ut valpen hele tiden.

4332302459_ae2c5df293.jpg

:innocent:

4332303075_16b7ac2b31.jpg

Øh, atte du? Jeg spiiiiser!

4332302769_4aba211f78.jpg

Skrevet

Kasko har løst gåten... "Hvordan leke med bartedamen"

1. Man tar løpefart:

4336226968_dbb5ce05c9.jpg

2. Oooooog Angrip!

4336227404_996f33a3a0.jpg

Nå komemr det vanskeligste da - dersom man ikke får skikkelig tak, så må man bråsnu og pile tilbake til beina til mor og håpe Snusern blir liggende. Og så prøve igjen!

Viktig å satse riktig!

4336226582_f151164880.jpg

Og - når man får tak, så IKKE slipp!

4336226176_9dfd53d116.jpg

4336225834_8d276b60e9.jpg

:icon_confused:

Skrevet

Noe så nydelig. De kler jo hverandre. Dessuten kan det jo hende at Kahlo kjenner seg litt igjen. Var det ikke i går hun var lille krokodille? (Var inne og snoket i bloggen din i dag og fant bilder av liten bartehund med rosa sele :lol: )

Skrevet

Noe så nydelig. De kler jo hverandre. Dessuten kan det jo hende at Kahlo kjenner seg litt igjen. Var det ikke i går hun var lille krokodille? (Var inne og snoket i bloggen din i dag og fant bilder av liten bartehund med rosa sele :icon_redface: )

Hun er fremdeles krokodille hun om hun får lov - den bikkja bare ELSKER å bruke munnen. :) Så ja, tror hun kjenner seg litt igjen og syns det er fryktelig artig å "tygge" på valpen - men er så forsiktig at det er en fryd. Han er derimot ikke så forsiktig alltid. *fnis*

Vi har vært på tur og kameraet fikk være med. Jeg glemte å sjekke isoinstillinger og sånt før jeg knipset - så bildekvaliteten er så som så.

Snømonster!

4340779210_1ca13c2aab.jpg

Kasko lurer på hva snømonsteret driver med, og hvorfor hun ikke kan drive med det andre plasser enn i nysnøen:

4340779408_af3cc3881c.jpg

Ikke alt som ser like trygt ut!

4340036531_ba395ee5ac.jpg

Liten valp, stooor leke:

4340036763_ed15185dc6.jpg

"Hva gjør du?"

4340037099_d8aa661875.jpg

Dette skulle da blitt et finfint bilde der begge to stod på brøytekanten og skua utover... Jaja, nestegang kanskje. :)

4340780492_a21983045c.jpg

Ikke det at man er gal, eller no...

4340037649_6a926dd6d3.jpg

4340781048_1837af7eed.jpg

4340781354_c99409d81e.jpg

4340038409_8a171b9a48.jpg

Pustepause:

4340038653_5f94f6886e.jpg

Nam! Snø!

4340781976_1616127187.jpg

Lykketrollet mitt:

4340782492_c55dc10fb7.jpg

Lille valpen med syv sorger og syv bedrøvelser:

4340039697_96f54d1dde.jpg

4340039879_c0f24ab08e.jpg

:lol:

Skrevet

Herregud så utrolig, sinnsykt, ubeskrivelig søt Kasko er! :icon_redface: Åååe, jeg er forelsket.

Kanonkule bilder da! Kahlo ser jammen ikke helt tam ut altså :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...