Gå til innhold
Hundesonen.no

Vargfjells Jailbird


JailyTina

Recommended Posts

I dag har Jaily vært på sin første badetur. Vel, første tur ved et badevann i hvertfall. Vannet var litt skummelt til å begynne med, men det gikk hvertfall ann å vasse litt.. :) Kameraet var selvsagt med på tur og da blir det bildespam! :)

bade1.jpg

bade2.jpg

bade3.jpg

bade4.jpg

bade5.jpg

bade6.jpg

bade7.jpg

bade8.jpg

bade9.jpg

bade10.jpg

bade11.jpg

bade12.jpg

bade13.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 98
  • Created
  • Siste svar
Så fin hun er :P

Du er veldig heldig da siden hun er såpass reinslig allerede.

PS: Det er helt vanlig at små valper er skeptisk til vann.

Takk.. :P Jeg hadde faktisk forventet en mye større skepsis til vannet enn hva hun viste. Vet at noen hunder ikke bader i det hele tatt og noen som ikke bader før de er "voksne". Syns faktisk vesla var veldig flink for hun tasset frivillig og på eget initiativ utti flere ganger. :ahappy: Men så er hun sinnsykt nysgjerrig og skal være med på alt også, så sjokkert er jeg vel ikke.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Lille knøtt blir stadig større! Nå er hun blitt 3 måneder gammel, veier litt over 11 kg og har vokst en hel del! :wub: De siste ukene har inneholdt både bybesøk, bading, 12ukers vaksina, hilsing på griser og geiter og en hel del kos, lek og moro... :lol:

13uker.jpg

13ukerb.jpg

13ukerc.jpg

13ukerd.jpg

13ukere.jpg

13ukerf.jpg

13ukerg.jpg

13ukerh.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nok en innholdsrik uke har passert og nå er tøtta allerede 14 uker gammel... :) Hun vokser som bare det og veier 12,5 kg nå.. Dessverre har ikke den siste uka vært bare bra. På torsdag kveld ble hun overfalt av en stor blandingstispe som tydeligvis ikke liker valper. Resultatet ble redd valp og bittsår på høyre skulder... <_< Fredag var vi innom veterinæren fordi såret hadde blitt hovent og varmt. En liten betennelse har det blitt så nå er vi igang med antibiotikakur. Heldigvis virker det ikke som at hendelsen har gjort henne redd andre hunder. For å "veie opp" traff vi en trygg og snill tispe på fredag kveld og de sprang og lekte og koste seg som før... :P I morgen drar jeg og Jaily på hyttetur noen dager og bare koser oss... :huh:

zenta1.jpg

zenta2.jpg

zenta3.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Usj, det er så trist når valper blir angrepet. God bedring med såret, og godt å høre at hun foreløpig ikke har tatt seg nær av det :) Min yngste frøken opplevde noe lignende, og hun synes ofte at fremmede hunder er skikkelig ekle om de kommer brått på.

Kos dere på hyttetur :huh:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er så fint der! :lol: Vært der innimellom med dyra mine jeg også! ;)

Veldig fint sted å trene på å være i nærheten av andre dyr der, ja! :blink:

Nå er Jaily snart 4 måneder gammel. Hun er blitt 15,5 kg tung ( :shocked: hun var så mye mindre når jeg hentet henne) og livet er en lek. Gjør fortsatt stort sett de samme tingene som tidligere med byturer, trening og skogsturer. Hun er en drøm å jobbe med selv i så ung alder. Veldig lærenem og god. Litt mammadalt har hun kanskje blitt :lol: men hun kan jo ikke være helt perferkt heller...! ;)

Denne uken har vi vært på klubben et par dager på rad. Første kvelden hilste vi på Jailys søster, Jade. De er like bøllete begge to, men "bytter på" å være bølla. ;)

Jailyjade7.jpg

Jailyjade8.jpg

Jailyjade9.jpg

Jailyjade10.jpg

Jailyjade1.jpg

Jailyjade2.jpg

Jailyjade4.jpg

Pene søstre... :lol:

Jailyjade5.jpg

Jailyjade6.jpg

Jailyjade3.jpg

Et av Jailys store forbilder; Dolf. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Tida flyr virkelig om dagen og knøttet er 5 måneder om kun få dager! :ahappy: Hun har mista en hel haug tenner og fått endel nye. Heldigvis har ingen sko, stolben, bøker e.l. gått tapt under tannfellinga. :icon_confused:

Jaily har fått prøve mange nye ting de siste par månedene. Vi har gått spor, rundert og prøvd feltsøk. Sistnevnte er nok det hun syns er aller best. Det å finne rare ting i skogen er visst råkult. Rundering var kult det å så fort hun fant ut at figurantene var morsomme og ikke skumle! ;)

Noen nye bilder av knøttet:

5mnd.jpg

Anubis? ;)

5mnd2.jpg

5mnd3.jpg

5mnd4.jpg

5mnd5.jpg

Personlig hadde jeg valgt en annen hodepute... :rolleyes:

5mnd6.jpg

Hvis noen lurer på hvor sokkene har tatt veien.....

5mnd7.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så skjønn hun er. ;) Og du store som hun vokser. Fine jenta. Mye veier hun nå?

Takk! :P Hun veide 20,5 kg for en uke siden! Er forbløffet over hvor fort hun har blitt så stor! :icon_confused:

Jeg sier fremdeles: for noen fantastiske "parabol"ører! ;) Herlig jente!

Hehehe... Ja, de er fantastik store! Ganske sikker på at hun får inn flere kanaler enn TV'n vår! :P

For en nydelig schäfer ;) Er ikke ofte jeg sier det heller, så det må hun ta til seg. :ahappy:

Takk takk! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...