Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundesitat


ipadda

Recommended Posts

(På skiltet på døren til huset vårt står det: The dog and it's housekeeping staff lives here)¨

If you think dogs can't count, try holding 3 bisquits and giving him only 2..

My goal in life is to be as wonderful as my dog thinks I am.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dør skilt:

This is a home with dogs. You are only a guest here. The dogs live here. If you do not like dog hair, don't go in the furniture.

(En amerikansk basenji-dame som har komponert denne og laget dørskilt av det, hun ergret seg så veldig over gjester som sa til henne at hunder ikke skulle ligge i møblene.. )

edit - forresten en til:

"The quantum mechanic basenji" - if a basenji empties the garbage can and there is no one to see it, has it really eaten the garbage? (Inspirert av "hvis et tre faller i skogen og det ikke er noen der til å høre det, lager det lyd?", en typisk kvantemekanisk problemstilling siden man i kvantemekanikk ikke kan bevise at noe eksisterer hvis man ikke observerer det..)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er noen jeg liker:

"En grunn til at hunden har så mange venner; den slenger med halen i stedet

for tungen."

"A well trained dog will make no attempt to share your lunch. He just make

you feel so guilty that you cannot enjoy it."

"A dog lives for the moment and always hopes for the best."

"A dog can express more with his tail in seconds than his owner can express with his tongue in hours."

"Thorns may hurt you, men desert you, sunlight turn to fog;

but you're never friendless ever, if you have a dog."

"There is no psychiatrist in the world like a puppy licking your face."

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bolonka.jpg

Måtte bare handle fra cafepress.com da jeg fant denne. Bestilte for stor størrelse så da fikk samboeren seg ny genser :)

de selger sånne over alt ..

...... everthing els its just a dog. eller

.......others are just adog. ;)

Gledesdreper, vet det .;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dør skilt:

This is a home with dogs. You are only a guest here. The dogs live here. If you do not like dog hair, don't go in the furniture.

(En amerikansk basenji-dame som har komponert denne og laget dørskilt av det, hun ergret seg så veldig over gjester som sa til henne at hunder ikke skulle ligge i møblene.. )

edit - forresten en til:

"The quantum mechanic basenji" - if a basenji empties the garbage can and there is no one to see it, has it really eaten the garbage? (Inspirert av "hvis et tre faller i skogen og det ikke er noen der til å høre det, lager det lyd?", en typisk kvantemekanisk problemstilling siden man i kvantemekanikk ikke kan bevise at noe eksisterer hvis man ikke observerer det..)

Haha! Utrolig bra! Sånn dørskilt vil jeg også ha (slipper jeg å støvsuge sofan da?)! :closedeyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

de selger sånne over alt ..

...... everthing els its just a dog. eller

.......others are just adog. ;)

Gledesdreper, vet det .;)

Hehe nei da slettes ikke.. Greia er at de selger jo sånne gensere overalt, men slettes ikke overalt man finner bolonkaen representert uten at man selv setter navnet på. Man finner i hvertfall ikke ett bilde/illustrasjon av rasen min overalt ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"Did you ever walk into a room and forget why you walked in? I think that is how dogs spend their lives." -- Sue Murphy

"Money will buy you a pretty good dog, but it won't buy the wag of his tail.." -- Unknown

"A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself." -- Josh Billings

"Man is a dog's idea of what God should be." -- Holbrook Jackson

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principal difference between a dog and a man." -- Mark Twain

Lenke til kommentar
Del på andre sider

synes dene er så fin :

1. Jeg lever bare i 15 år. Enhver atskillelse fra deg betyr sorg for meg.

2. Gi meg tid til å forstå hva du forlanger av meg.

3. Gjør meg tillitsfull - du er hele livet mitt.

4. Vær ikke sint på meg lenge av gangen, og sperr meg ikke inne som straff.

5. Du har ditt arbeide, dine fornøyelser, dine venner. Jeg har bare deg.

6. Snakk med meg. Selv om jeg ikke forstår ordene så blir jeg glad over å høre stemmen din.

7. Husk at jeg aldri glemmer hvordan du er mot meg.

8. Før du slår meg; Husk at tennene mine kan knuse hånden din, men jeg bruker ikke styrken min mot deg.

9. Når du er irritert på meg fordi du har mye å gjøre, så tenk på at jeg kanskje er syk, eller at jeg er trøtt og lei meg.

10. Ta deg av meg når jeg blir gammel.

11. Vær hos meg når jeg har det vanskelig. Alt blir lettere å bære fordi jeg har deg - Jeg elsker deg!

kan vel ikke kalle det et sitat men ...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...