Gå til innhold
Hundesonen.no

Tollerkvalpen - Nica!


Susanne&Tapper

Recommended Posts

Eg er Nica, eller som det står på stamtavla mi, Sunlit Nica Debsemil. Eg var født den 14.03.08 på kennel Sunlit i Hof. Nokre bilete, og litt om korleis eg har hatt det den første veka hos Susanne finner du på den gamle tråden eller i bloggen min. Anna eg kan seie om meg sjølv er at eg er ein livsnyter og eg er alltid glad! :lol:

Her er litt bilder som viser korleis vi feira 17.mai i år :)

17mai-Nica025.jpg

17mai-Nica026.jpg

17mai-Nica035.jpg

17mai-Nica056.jpg

17mai-Nica095.jpg

17mai-Nica105.jpg

17mai-Nica107.jpg

17mai-Nica126.jpg

17mai-Nica131-1.jpg

17mai-Nica146-1.jpg

17mai-Nica154.jpg

17mai-Nica156.jpg

17mai-Nica168.jpg

17mai-Nica179.jpg

17mai-Nica211.jpg

17mai-Nica069.jpg

Fiine koooikeren Tequila! :)

17mai-Nica093.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar
  • 2 weeks later...

Her kjem litt bilder som illustrerer det eg og Nica har gjort på dei siste dagane! :P

SologBad002.jpg

SologBad011.jpg

SologBad018.jpg

SologBad027.jpg

SologBad029.jpg

SologBad032.jpg

SologBad039.jpg

SologBad041.jpg

SologBad068.jpg

SologBad080.jpg

SologBad112.jpg

SologBad148.jpg

SologBad216.jpg

Ridingoghund174.jpg

Ridingoghund177.jpg

Ridingoghund240.jpg

Prøver oss på ståbilde .. :P

Ridingoghund255.jpg

Fleire andre bilder ligger på bloggen :P Og det er ikkje reint lite bilder som ligg der heller .... :P

Der står også litt om diverse ting som vi har drevet på med dei siste dagane! :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Forventer du at hun kommer til å beholde svart nese, eller pleier de å bli lysere?

Må innrømme at det var utrolig sjarmerende med den svarte nesa..

Og det skulle nesten ikke være mulig, så utrolig pene som Toller-valper er fra før! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

No er Nica blitt 13 veker, og den deilige kvalpepelsen forsvinner litt etter litt .. :lol: Men bitinga har gitt seg veldig, og ho er blitt såå flink til å tisse ute! :P No var det på tide med nokre fleire bilder av vesle søta/bølla mi :)

13vbilder2149.jpg

Ho har også hilst på eit fjordhestføll! :P Flinke jenta mi var ikkje redd i det heile tatt! :P

13vbilder2145.jpg

13vbilder2193.jpg

13vbilder2240.jpg

13vbilder2241.jpg

13vbilder2246.jpg

13vbilder2263.jpg

13vbilder2270.jpg

13vbilder2272.jpg

Litt trist? .. :P

13vbilder2278.jpg

Og eit ståbilete frå da ho var 12 og 1/2 veker gammal!

125vbilder030.jpg

Vakre jenta mi! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Her kjem litt bilder frå Søndagen! Nica er no blitt 15 veker, og er ei aktiv lita jente, men akk så skjønn! :console:

15vmedHaifa052.jpg

Eit litt dårleg ståbilde av jenta mi, men eg synst at ho sto bra med god kontakt sjølv om bildet var skeivt og med dårlig bakgrunn i folhold til dei kvite partiane hennar.. (Dei forsvinner jo ....)

15vmedHaifa080.jpg

Leike med Lindsee er KJEKT!

15vmedHaifa082.jpg

15vmedHaifa083.jpg

15vmedHaifa085.jpg

Lindsee søta mi :)

15vmedHaifa088.jpg

Nica har nokre heilt fantastiske uttrykk når ho springer! :lol:

15vmedHaifa117.jpg

Sprett er det i ho ja! :)

15vmedHaifa123.jpg

Synst dette bildet blei litt kult eg!

15vmedHaifa199.jpg

I'm so cute that I can eat you up and get away with it!

15vmedHaifa198.jpg

Nica 14 veker!

hundestevne347.jpg

14vhundestevne203.jpg

14vhundestevne247.jpg

14vhundestevne312.jpg

hundestevne329.jpg

14vhundestevne052.jpg

HAHAHAHA! Snakk om flott uttrykk! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...