Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken oppdretter har dere ?


12345

Recommended Posts

  • Svar 101
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Min Dansk / Svenske gårdshund Hampus ( Moonix A-Meriadock Brandybuck av Lene ) kommer fra Moonix kennel på Osterøy utenfor Bergen.

Shibaen min Linus ( Soldoggen`s Jet Lee ) kommer fra Soldoggen kennel utenfor Narvik.

Skrevet
Hvilken oppdretter er deres hund fra ?

Kaisa er fra oppdretter Kennelcairndale her i Bergen

som er uti Åsane.

Har de en datter som heter Synnøve?

Korthårede vorstehhunden min er fra kennel Rugdelia i Fana utenfor Bergen

Australian Shepherd'en er fra kennel Ki-ro-mas i Sandefjord

Labradoren er fra Oslo (som nå har kennelnavnet Drottsvingen)

Skrevet

Norma (Lochaline's Kitty White) er fra Lochaline på Stange, mens Orry (Fantins Oroveso) er fra Fantin i Vestby :wub:

Guest Dratini
Skrevet

Odin (Flymossens Dratini): Kennel Flymossen, Sverige

Amy (Nuch Skoddevikas Black Amy): Skoddevika, Arendal

Zuma (Dratini's Azumarill): Eget oppdrett

Dratini's Beautifly: Eget oppdrett (skal ut på foravtale når hun er gammel nok, p.d.d. 4 uker gammel)

Medeier i Charon (Nuch Hauswarts Black Heavy Charon): Hessdalen

Guest Jonna
Skrevet

Blaze er fra Glimmergruvans Kennel i Sverige. Desverre ble dette hans siste kull før han forlot denne jorden, etter 28 år med AK oppdrett. (Glimmergruvans Ô-Blaze)

Talli er fra Kennel DeepEyes. Som er eget oppdrett. (DeepEyes Talia al Ghul I)

Skrevet

De som bor hjemme hos oss:

Centa (N u ch Century)- Basenji-kommer fra Fredrikstad (uten kennelnavn)

Bambi (Zande Fedha) - Basenji- kommer fra Zande Kennelen i England.

Billy (Leeland Play On Billy)- Sheltie- kommer fra Leeland kennelen i Akershus (Mine svigerforeldre)

Dennis (Kingwanas Dinari) - Basenji- kommer fra eget oppdrett.

Ute på för har vi: (alle er Basenjis)

Echo (N u ch Bulldobas Echo Of Kenya) fra Bulldobas kennelen i Finland

Duna (Kingwanas Duna O'Kande) fra eget oppdrett

Mille (Kingwanas Entertaining Story) fra eget oppdrett

Luna (Bulldobas Be My Valentine) fra Bulldobas kennelen i Finland

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...