Gå til innhold
Hundesonen.no

Pito hos "Frisøren" =)


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

I dag har jeg badet og klippet Pito til utstillinga om 1 1/2 uke :P Tok litt bilder:

Her er hun nybadet..Og hun er "sååå" fornøyd :D :

badet.jpg

"Jeanette du vet jeg HATER dette! :P ":

snufs.jpg

Endelig ferdig med føning og dusj. Her før vi går i gang med klippinga:

foor.jpg

ææææ! Halve hunden falt jo av under føninga! :P

dott.jpg

Her er alt klappet og klart til å sette i gang. Vi har ikke utst bord så vi bruker mammas strykebord og så har jeg et mørkt laken bak for å kunne se de lyse hårene hennes i rumpa. Siden hun er nesten hvit i rumpa så er det veldig vanskelig å se hvor jevnt jeg klipper med en hvit vegg til bakrunn:

bord.jpg

Tata! 2 timer senere er slutt resultatet klart! :P

sept.jpg

Fiiiine vovva mi!

september2005.jpg

Skrevet

Så nydelig :D Utrolig søt på de to øverste bildene da!

Jeg bada Chessea i dag jeg også. Hun står helt rolig, og hater det. Men med en gang vi er ferdige får hun løpe rundt og gni seg på teppet, og det elsker hun :P

Skrevet

Tar det TO timer å frisere en pomme!! DE små hundene :D oioi :P

Hun ble jo så søt så, så det var vel verdt det :P

Skrevet
Sentimentale meg begynte nesten å grine av det første bildet :D Var så trist! (ja, jeg er rar!)

Men ellers gøye bilder :P

Du må jo være gravid , du, så sentimental du er fortia! :P

Skrevet
HYSJ med deg. Jeg glemte pilla en kveld i forrige uke, men det gadd jo seff ikke Anders og jeg å bry oss om :roll: Så hvem vet..

Håhoi!! Kan jeg være tante da!?

Skrevet

Ja, vi har dårlige gener, og i tillegg har jeg frykt for fødsler!! Så ja takk!

(jeg kan hvertfall være forvert, da! :D)

Skrevet
Ja - du kan ha den til den er oppdratt, så kan jeg få den tilbake :D

Helt seriøst hadde nok Anders villet beholde den selv :P

Tror nok og det ja :P

Skrevet

Kjempe flott klipp!! Pito ble bare helt nydelig... elsker den Pomeranien klippen ... den er skkikkelig elegant og vakker!!

Men jeg må legge til at Pito er vakker uansett! :D

Skrevet
Seriøst 2 timer?? :-o Det tok 2 1/2 halv å frisere, bade, nappe ører og klippe neglene til Felix i dag :P

Nei jeg brukte to timer på vask,føn og klipp :P Jeg brukte ca 1 time og 15 minutter på klipping. 45 min på bad og føn :D Men nå er jeg ikke helt ferdig da. Jeg ser alltid små "feil" som jeg må rette på når dagene går. Så det går litt mer en en time å frisere pom ja. Og nå har ikke Pito all pelsen de egentlig skal ha heller så det tar ENDA lengre tid for pommer med rasetypsik pels :P

Skrevet
hahaha, DE øya da :D hun er så nydelig! har bare sett sånne veldig lyse pommer.. synes Pito er finere!

takk! :P

Ja hun har en farge som ikke er så vanlig. Rødfarger på pom liker jeg aller best. Og hun er rød/mørk oransje. I stamtavlen står det rød :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...