Gå til innhold
Hundesonen.no

Pito hos "Frisøren" =)


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

I dag har jeg badet og klippet Pito til utstillinga om 1 1/2 uke :P Tok litt bilder:

Her er hun nybadet..Og hun er "sååå" fornøyd :D :

badet.jpg

"Jeanette du vet jeg HATER dette! :P ":

snufs.jpg

Endelig ferdig med føning og dusj. Her før vi går i gang med klippinga:

foor.jpg

ææææ! Halve hunden falt jo av under føninga! :P

dott.jpg

Her er alt klappet og klart til å sette i gang. Vi har ikke utst bord så vi bruker mammas strykebord og så har jeg et mørkt laken bak for å kunne se de lyse hårene hennes i rumpa. Siden hun er nesten hvit i rumpa så er det veldig vanskelig å se hvor jevnt jeg klipper med en hvit vegg til bakrunn:

bord.jpg

Tata! 2 timer senere er slutt resultatet klart! :P

sept.jpg

Fiiiine vovva mi!

september2005.jpg

Skrevet

Så nydelig :D Utrolig søt på de to øverste bildene da!

Jeg bada Chessea i dag jeg også. Hun står helt rolig, og hater det. Men med en gang vi er ferdige får hun løpe rundt og gni seg på teppet, og det elsker hun :P

Skrevet

Tar det TO timer å frisere en pomme!! DE små hundene :D oioi :P

Hun ble jo så søt så, så det var vel verdt det :P

Skrevet
Sentimentale meg begynte nesten å grine av det første bildet :D Var så trist! (ja, jeg er rar!)

Men ellers gøye bilder :P

Du må jo være gravid , du, så sentimental du er fortia! :P

Skrevet
HYSJ med deg. Jeg glemte pilla en kveld i forrige uke, men det gadd jo seff ikke Anders og jeg å bry oss om :roll: Så hvem vet..

Håhoi!! Kan jeg være tante da!?

Skrevet

Ja, vi har dårlige gener, og i tillegg har jeg frykt for fødsler!! Så ja takk!

(jeg kan hvertfall være forvert, da! :D)

Skrevet
Ja - du kan ha den til den er oppdratt, så kan jeg få den tilbake :D

Helt seriøst hadde nok Anders villet beholde den selv :P

Tror nok og det ja :P

Skrevet

Kjempe flott klipp!! Pito ble bare helt nydelig... elsker den Pomeranien klippen ... den er skkikkelig elegant og vakker!!

Men jeg må legge til at Pito er vakker uansett! :D

Skrevet
Seriøst 2 timer?? :-o Det tok 2 1/2 halv å frisere, bade, nappe ører og klippe neglene til Felix i dag :P

Nei jeg brukte to timer på vask,føn og klipp :P Jeg brukte ca 1 time og 15 minutter på klipping. 45 min på bad og føn :D Men nå er jeg ikke helt ferdig da. Jeg ser alltid små "feil" som jeg må rette på når dagene går. Så det går litt mer en en time å frisere pom ja. Og nå har ikke Pito all pelsen de egentlig skal ha heller så det tar ENDA lengre tid for pommer med rasetypsik pels :P

Skrevet
hahaha, DE øya da :D hun er så nydelig! har bare sett sånne veldig lyse pommer.. synes Pito er finere!

takk! :P

Ja hun har en farge som ikke er så vanlig. Rødfarger på pom liker jeg aller best. Og hun er rød/mørk oransje. I stamtavlen står det rød :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...