Gå til innhold
Hundesonen.no

Pito hos "Frisøren" =)


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

I dag har jeg badet og klippet Pito til utstillinga om 1 1/2 uke :P Tok litt bilder:

Her er hun nybadet..Og hun er "sååå" fornøyd :D :

badet.jpg

"Jeanette du vet jeg HATER dette! :P ":

snufs.jpg

Endelig ferdig med føning og dusj. Her før vi går i gang med klippinga:

foor.jpg

ææææ! Halve hunden falt jo av under føninga! :P

dott.jpg

Her er alt klappet og klart til å sette i gang. Vi har ikke utst bord så vi bruker mammas strykebord og så har jeg et mørkt laken bak for å kunne se de lyse hårene hennes i rumpa. Siden hun er nesten hvit i rumpa så er det veldig vanskelig å se hvor jevnt jeg klipper med en hvit vegg til bakrunn:

bord.jpg

Tata! 2 timer senere er slutt resultatet klart! :P

sept.jpg

Fiiiine vovva mi!

september2005.jpg

Skrevet

Så nydelig :D Utrolig søt på de to øverste bildene da!

Jeg bada Chessea i dag jeg også. Hun står helt rolig, og hater det. Men med en gang vi er ferdige får hun løpe rundt og gni seg på teppet, og det elsker hun :P

Skrevet

Tar det TO timer å frisere en pomme!! DE små hundene :D oioi :P

Hun ble jo så søt så, så det var vel verdt det :P

Skrevet
Sentimentale meg begynte nesten å grine av det første bildet :D Var så trist! (ja, jeg er rar!)

Men ellers gøye bilder :P

Du må jo være gravid , du, så sentimental du er fortia! :P

Skrevet
HYSJ med deg. Jeg glemte pilla en kveld i forrige uke, men det gadd jo seff ikke Anders og jeg å bry oss om :roll: Så hvem vet..

Håhoi!! Kan jeg være tante da!?

Skrevet

Ja, vi har dårlige gener, og i tillegg har jeg frykt for fødsler!! Så ja takk!

(jeg kan hvertfall være forvert, da! :D)

Skrevet
Ja - du kan ha den til den er oppdratt, så kan jeg få den tilbake :D

Helt seriøst hadde nok Anders villet beholde den selv :P

Tror nok og det ja :P

Skrevet

Kjempe flott klipp!! Pito ble bare helt nydelig... elsker den Pomeranien klippen ... den er skkikkelig elegant og vakker!!

Men jeg må legge til at Pito er vakker uansett! :D

Skrevet
Seriøst 2 timer?? :-o Det tok 2 1/2 halv å frisere, bade, nappe ører og klippe neglene til Felix i dag :P

Nei jeg brukte to timer på vask,føn og klipp :P Jeg brukte ca 1 time og 15 minutter på klipping. 45 min på bad og føn :D Men nå er jeg ikke helt ferdig da. Jeg ser alltid små "feil" som jeg må rette på når dagene går. Så det går litt mer en en time å frisere pom ja. Og nå har ikke Pito all pelsen de egentlig skal ha heller så det tar ENDA lengre tid for pommer med rasetypsik pels :P

Skrevet
hahaha, DE øya da :D hun er så nydelig! har bare sett sånne veldig lyse pommer.. synes Pito er finere!

takk! :P

Ja hun har en farge som ikke er så vanlig. Rødfarger på pom liker jeg aller best. Og hun er rød/mørk oransje. I stamtavlen står det rød :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...