Gå til innhold
Hundesonen.no

Imagecopy Flying Finish "Supra"


Recommended Posts

Skrevet
Blir sliten av sånt, så da legger man seg og drikker vann :rolleyes:

Det må være noe med ImageCopy hundene. Stitch ligger også å drikker vann :rolleyes:

Herlige bilder :whistle:

  • Svar 203
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet
Det må være noe med ImageCopy hundene. Stitch ligger også å drikker vann :rolleyes:

Herlige bilder :)

Hehe, kan nok være det ja, bortsett fra Molly da hun ligger ikke :)

Skrevet

Hun er en nydelig liten jente ja... Nå er jeg jo og stor fan av pappan hennes :)

Herlig hund på alle måter (og så er jo han halvbrorsan til lille Gigi-min)

Moro å følge med på sånne søte små baby-barracuda-terviser :)

Skrevet

Så flotte jenter! :lol:

Har alltid syntes Supra var et kjempetøft navn, men har liksom ikke kommet så langt at jeg har kjøpt meg tispe. Tenkte det ville være kjedelig for en høy, mørk herremann å hete Supra liksom.. :rolleyes:

Skrevet
Så flotte jenter! :lol:

Har alltid syntes Supra var et kjempetøft navn, men har liksom ikke kommet så langt at jeg har kjøpt meg tispe. Tenkte det ville være kjedelig for en høy, mørk herremann å hete Supra liksom.. :rolleyes:

Planen er jo å prøve å komme ordentlig langt i agility med henne, og da tenkte jeg Supra ville passe bra.

Det navnet bestemte jeg meg for da jeg satt på flyet på vei til Island i begynnelsen av mars (valpene var ett par dager gamle). Bare at da forsøkte jeg å overbevise meg selv om at jeg ikke skulle ha valp, så det var perfekt navn til valpen jeg IKKE skulle ha,hehe :rolleyes:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Hvis jeg ikke har mistet helt tellingen så er lille pirajaen nå blitt 17 uker gammel. Hun har vokst veldig siste ukene og begynner å bli riktig så fin synes jeg :lol: (noe annet ville vel vært rart,hehe)

Hun er full av krutt og fantestreker, utrolig lærevillig- en liten superhund akkurat som jeg ønsket meg :)

Vi har begynt å trene litt feltsøk, poletten begynner å ramle ned og hun synes det er kjempegøy!

Ellers leker vi oss på agility banen, tunell og pølse er kult!

Noen nye bilder av lille krokodille,

(jada, jeg vet at den muren skriker etter å males grå... :lol: )

DSCF3083.jpg

DSCF3085.jpg

DSCF3079.jpg

DSCF3081.jpg

Noe spennende her tro?

DSCF3082.jpg

DSCF3088.jpg

DSCF3089.jpg

DSCF3087.jpg

Guest Belgerpia
Skrevet

*fnise panisk*

Stakkars - hun burde jo ikke vokse sånn i rykk og napp *latter*

Og hun har vokst fra all pelsen sin - unntatt på hodet, hun har jo skikkelig sveis jenta - *ler så jeg griner*

Men jeg tror hun kommer til å bli ei vakker tøtte..

Skrevet

Vakker vakker vakker vakker!! Rett og slett herlig. Dette blir ei vakker dame :icon_cry:

Samboern maser om at vi skal ha Terv som nr to hvis det blir enda en belger senere, men jeg vil ha svart :roll: Når jeg ser slike bilder blir jeg litt i tvil om fargen kjenner jeg. hehe.

Skrevet
Det var en søt og langbeint liten belgertott :whistle:

Jepp, hun er en liten søtnos :ahappy:

*fnise panisk*

Stakkars - hun burde jo ikke vokse sånn i rykk og napp *latter*

Og hun har vokst fra all pelsen sin - unntatt på hodet, hun har jo skikkelig sveis jenta - *ler så jeg griner*

Men jeg tror hun kommer til å bli ei vakker tøtte..

Ja, pelsen passer liksom ikke helt lenger, mamma hadde ikke sett henne på halvannen uke nå og utbrøt, "Den pelsballen har jo blitt til en hund jo!"

En jeg kjenner (gammal "hundemann") mener at i ett terv kull så vet man aldri om valpen ender opp som terv eller malle, det ser man ikke før de er større liksom, så han er overbevist om at Supra holder på å bli en malle *fnis*

Vakker vakker vakker vakker! Rett og slett herlig. Dette blir ei vakker dame :hug:

Samboern maser om at vi skal ha Terv som nr to hvis det blir enda en belger senere, men jeg vil ha svart :roll: Når jeg ser slike bilder blir jeg litt i tvil om fargen kjenner jeg. hehe.

Ja, jeg synes både svarte og røde er fine. Jeg hadde egentlig planer om at neste belger i huset skulle være sort, men så fristet det mer med dette terv kullet.

(Selv om jeg brukte valpens første 4 leveuker på å overbevise meg selv om at vi ikke trengte en valp til i huset før Easy ble større :rolleyes: Men det går overraskende smertefritt og jeg har ikke angret ett sekund :icon_cry: )

  • 2 months later...
Guest Belgerpia
Skrevet

Vel - siden hun som "eier" bikkja ikke er så aktiv med kamera så tillater jeg meg å oppdatere tråden til Supra med dagsferske bilder av den vakre jenta. Fikk gleden av å hilse på både Elin, Guttorm, Thomasbarnet, Molly og Supra i Fredrikstad i dag - veldig veldig hyggelig. Jeg har truet Elin med at jeg og Tone tar oss en tur til Arendal om ikke så lenge....... og det har vi tenkt til faktisk.

Men her er bilder av den vakre flisa

aIMG_9917.jpg

aIMG_9927.jpg

aIMG_0251.jpg

aIMG_0009.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...