Gå til innhold
Hundesonen.no

Fargehjelp - avstemning!


Carina

Fargevalg  

32 stemmer

  1. 1.

    • Hvit?
      14
    • Grå?
      7
    • Sort?
      11


Recommended Posts

Skrevet

Se vekk i fra fargene på linkene, de vil jeg tilpasse fargen som til slutt blir valgt. Har du andre idèer eller synspunkter, kom gjerne med dem. :ahappy:

hvit.jpg

gra.jpg

svart.jpg

svartkutt.jpg

Edit: La til et bilde av den svarte bakgrunnen for å vise teksten bedre.

Skrevet
Likte hvit best. Syns det er slitsomt å lese hvit skrift på svart bakgrunn, og grått syns jeg ikke passet inn i det heltatt.

Skriften på den svarte bakgrunnen er grå, men det kommer litt dårlig frem på bildet. :ahappy:

Edit: For nærmere øyesyn. :P

svartkutt.jpg

Skrevet

Jeg likte den svarte bakgrunnen best av den enkle grunn at hvis man en dag har vondt i hodet, så er det ikke godt å komme inn på en side med så store kontraster som det er på den hvite, selv om jeg liker den og. :ahappy:

Hilsen en som har mye vondt i hodet for tiden. :P

Skrevet

Hvis bildene står i fokus og skal fremheves best mulig, så ville jeg valgt svart bakgrunn, hvit skrift mot svart bakgrunn fungerer fint. Skal teksten stå i fokus ville jeg valgt hvit bakgrunn, da svart tekst mot hvit bakgrunn er lettest å lese.

Skrevet

Jeg må bare si at jeg likte den sorte best! Synes det kan bli litt skarpt(vet ikke om det er helt det ordet jeg leter etter...) med hvit bakgrunn, men til sist så er det jo din side, så da synes jeg du burde gå for den DU liker best :ahappy:

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Skal jeg lese lengre tekster er helt klart svart (evt mørk blått) på hvit bakgrunn det mest behagelige. Fancy, skrikende farger gjør at jeg forsvinner kjapt ut fra en hjemmeside igjen. Men den svarte bakgrunnen syns jeg var finest.

Skrevet

Hmm, det var jammen ikke lett dette. Jeg liker godt å ta bilder og synes jo de fremheves bedre av den sorte bakgrunnen. Samtidig skriver jeg jo blogg (det hender iallefall) og da blir det kanskje litt vanskelig/slitsomt å lese den. Og det ville jo være dumt å plutselig ha hvit bakgrunn på den dersom jeg har sort på resten.. :ahappy:

Alle bildene mine (i galleriet) åpnes i nytt vindu med Simpleviewer og der er jo bakgrunnen allerede sort, men blir liksom aldri helt fornøyd med den hvite bakgrunnen. Har prøvd andre farger også, men synes ikke noe passer. :P

Skrevet
Hmm, det var jammen ikke lett dette. Jeg liker godt å ta bilder og synes jo de fremheves bedre av den sorte bakgrunnen. Samtidig skriver jeg jo blogg (det hender iallefall) og da blir det kanskje litt vanskelig/slitsomt å lese den. Og det ville jo være dumt å plutselig ha hvit bakgrunn på den dersom jeg har sort på resten.. :ahappy:

Alle bildene mine (i galleriet) åpnes i nytt vindu med Simpleviewer og der er jo bakgrunnen allerede sort, men blir liksom aldri helt fornøyd med den hvite bakgrunnen. Har prøvd andre farger også, men synes ikke noe passer. :P

Men hvis ikke du føler deg helt fornøyd med hvit bakgrunn, men liker den sorte.. Da synes jeg du skal gå for sort bakgrunn igjen jeg. Det går fint ann å lese lys skrift på mørk bakgrunn også :P

Skrevet

Jeg ville valgt en annen farge på rammen jeg - svart ramme synes jeg sjelden fungerer bra fordi den krever så mye oppmerksomhet. Kanskje en mørk grå i rammen og en lysere grå ellers...

Skrevet
Jeg ville valgt en annen farge på rammen jeg - svart ramme synes jeg sjelden fungerer bra fordi den krever så mye oppmerksomhet. Kanskje en mørk grå i rammen og en lysere grå ellers...

Morsomt at du skulle si det, prøvde akkurat noe nytt. Se bildet.

Hva synes dere er best av den svarte bakgrunnen for selve siden og denne gråe tingesten?

grabak.jpg

Skrevet

Den siste ramma var fin. En anelse lysere grå bakgrunn enn den i den første posten tror jeg hadde blitt veldig fint til den. Vet ikke helt hvor jeg leste det, men sort skrift mot en lys, men ikke helt hvit bakgrunn skal være det som er best lesbart.

Kjempeflott side!

Skrevet
Hvor mener du? :ahappy:

Der du beskriver i pollen, altså der det er tekst, bilder o.l.

edit; kanskje #282828 eller noe sånt :P

Skrevet

Ok, nå fikk jeg nesten vondt i hodet bare av å drive å redigere på denne siden, så nå prøvde jeg noe heeelt annet...

Hva var best? Svart eller lyst?

lys.jpg

Skrevet

Lyst, helt klart.

(om det er hvit eller lysgrå på svart bakgrunn syns jeg det er slitsomt å lese på. Spesielt om det er mye tekst. Og altfor store kontraster blir fort litt mye det også).

Likte faktisk begge de to siste forslagene dine, men med det lyse blir det ikke så store kontraster, og mye mer behagelig å se på :ahappy: Flott side forresten. :P

Skrevet
Jeg likte også det lyse best, men savna litt de bildene på sida. Men det er sikkert bare meg, da. :ahappy:

Ja, jeg syntes også det plutselig ble 'tomt' der, men typen klaga på at det ble lite symmetrisk med de bildene på ene siden. Mulig de kommer tilbake likevel, jeg likte dem. :P

Tror nok jeg holder meg til det lyse, kjente at jeg ble helt ør i hodet av å redigere den svarte siden, da er den sikkert ikke mye bedre å surfe rundt på heller. :rolleyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...