Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjøre båt..


12345

Recommended Posts

Nå skal båten snart ut på vann og solen kommer vell etter vært. Vi var og kjøpte splitta ny redningsvest til Kaisa i dag. Men

da var spørsmålet om hun liker seg i båt da ! Har noen av dere tatt med dere hund i båt ? Hvordan reagerte hun eller han. Hvordan skal vi trene henne opp da, akkuratt som bil, bare kjøre mange turer ? Vi har meket at hun tørr ikke gå ut på bryggen også, så noen av dere som har tatt med dere hund i båt og den har vært liv redd ?!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror det er det samme som bil ..

Bare de forbinder båt med noe positivt.

Jeg har selv aldri hatt noen problemer med det, fordi Zorba elsker og kjøre båt. Han stiller seg helt fram i båten og står med hodet i været så leppene slenger når vi kjører fort ^^

Får ikke kjøre ut med båten uten at han er med :lol:

Men han er også glad i vann, og bading også da. Har sikkert noe med det og gjøre.

Mitt tips er og ikk tving henne til noe. La henne få noen godbiter ombord i båten ? Ikke dytt Henne uti vannet eller noe skremmede ? Kjør turer i båten fra hun er liten ? Er hun er valp? Eller iværfall kjør turer med båten med henne. :lol:

Lykke til!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Har i mange år hatt med stor hund i 25 fots båt (og nå de siste åra i større seilbåt) uten problemer. Jeg tror egentlig ikke hun har vært så stor fan av selve båten, men hun godtar den og er storfornøyd med at hele familien er samla. Blir det for ille med bølger kryper hun innerst i den høyre stikkøya :lol:. Største lykken for bernerfrøkna er når hele familien er samla, og er det på båten vi er samla, så er båten et geit sted å være. At det kan være kronglete å komme i lang og ombord når vi legger til ved saberg for en 40 kilos bernerfrøken tar hun på strak (ehh) labb.

Jeg ville ikke trent opp noe som helst jeg. Ta med deg hunden ut på brygga og opp i båten. Vær positiv og ha dette-er-verdens-mest-naturlige-ting-holdninga så går det nok fint. Ikke lag problemer av ting før de er der. Det går sikkert fint og dere får nok mange fine turer sammen i sommer. Også har jo din en litt mer praktisk størrelse i båt enn min har :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aron ble dradd med i båt i en alder av 4 mnd. Han tok det som vanlig knusende med ro :lol: Han er veldig miljøtygg pga all sosialiseringen, så nå har jeg en hund som blir med over alt, mens han er 100% trygg. Han kommer nok ikke til å bli med i båt mer, ettersom jeg misstenker at øynene hans tåler dårlig trekk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pippin synes det er stas å være med over alt, båten inkludert. Første gang han opplevde litt sjøgang så han spørrende på meg, men siden jeg ikke så redd ut la han seg og sov (at jeg ikke liker sjøgang fikk han ikke vite). Symra har ikke vært i båten ennå, jeg tipper det går kjempefint med henne også.

HeiPipbt.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har aldri tenkt på at det skulle være noe veldig stort problem, og har bare løftet bikkja oppi. Redningsvest har de hatt, ja, spesielt han som ikke kunne svømme hensiktsmessig. Selv om det til tider var litt glatt på dekk, tok han hintet raskt og gikk ikke så mye der, men heller inne, hvor det var mer sklisikre tepper. Han var med i gummibåt også og fisket, og det var stas da måkene fløy rundt oss, han ble helt tullete og glemte at båten vippet og holdt på å kantre, bare han fikk lov å kaste seg etter måkene.. Det var kanskje ikke så veldig lurt, men så lenge han opplevde båtturen som morsom, og vi tross alt ikke kantret, gikk det greit. Han var også med en kompis på kanotur, og det trodde jeg ville bli katastrofe, men han hadde visstnok bare hoppet galant oppi kanoen og sittet bom stille under hele turen helt til de kom fram til øyen de skulle være på. Det hadde vært med en annen hund som hadde sittet i en annen kano, så kanskje det at han så den hunden hoppe i kanoen hadde påvirket han? Vi har også overnattet i båt med hund, og selvsagt oppfører de seg litt annerledes; ting er jo litt rart; bølgete, det gynger, og i det hele tatt. Men det har alltid gått bra, og det har ikke kommet på tale at hunden vil bli stående igjen på brygga når vi andre var i båten!

Jeg husker ikke om Tulla har vært i båt eller ikke (ferje ja, men kanskje ikke liten båt?), men det kommer litt an på hvor trygge de generelt er på forskjellig underlag, og spesielt på gyngende underlag. Tulla er ikke redd for noe underlag, og jo mer det gynger, jo flinkere tror hun at hun er! Vi har nemlig trent balanse på gyngende ting, så hun er vant til sånt. Hvis hunden derimot kun har gått på parkett og asfalt, spørs det om den vil reagere likens.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min hund har vært i båt stort sett daglig siden han var 8 uker gammel..

Vi bor nemlig i en seilbåt :lol:

Her er gleden like stor hver gang vi er på vei hjem til båten.

Forresten, det er ingenting som heter å kjøre båt.

Man seiler eller er underveis.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Pan skrev:
Min hund har vært i båt stort sett daglig siden han var 8 uker gammel..

Vi bor nemlig i en seilbåt :lol:

Her er gleden like stor hver gang vi er på vei hjem til båten.

Forresten, det er ingenting som heter å kjøre båt.

Man seiler eller er underveis.

Jeg vil se bilde av båten du bor i!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Pippin&Symra skrev:
Jeg vil se bilde av båten du bor i!

Det kommer når websiden vår er klar.

  Einstein&Charlie skrev:
Hvis det er en speedbåd så er det faktisk køre og ikke sejle :icon_redface:

Der tar du feil.

En båt kan ikke kjøres..

Den kan seiles, man kan gå for motor med den, og man kan være underveis..

Men den kan ikke kjøres.

Begrepene henger igjen fra gammelt av, og kun gå for motor er relativt nytt.

De andre begrepene henger igjen fra tiden man ikke hadde speedbåter og sånt crap.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har ei tispe på 10 måneder  fra hu var 5 måneder gammel , ble hun plutselig redd for å bevege seg på alle slags type gulv.. men det var mye av og på, ene dagen gikk hun normalt andre dagene står hun bare på gulvet og piper.. vi har vært hos dyrlegen når hu var 5 måneder gammel , da hu slo ut på blodprøve på lever, tatt CT da dyrlegen mistenkte shunt. Men ingen funn.. så forsvant symptomene litt igjen.. så fikk hun symptomer igjen etter noen uker , og ville heller ikke bevege seg.. tok røntgen av mage , uten noe funn.. Noen dager etter kastet hu opp et  (helt) ben som hu ikke har fått siden hu var 5 måneder gammel ..  som mest sannsynlig var slukt.. dyrlegen tok nye prøver , og det slo ut på bukspyttkjertelbetennelse gjennom en test.. men det som er rart , er at hu ikke har noen symptomer på det ? Utenom at hu noen ganger tviler når hu går inne på gulv.. Det gjelder alle typer gulv. gikk så noen uker til, der hu kom seg veldig og følte seg plutselig trygg på de fleste gulv.. De nærmeste som har fulgt hun siden hu var valp, spurte oss « hva har skjedd med hun? Siden hu oppførte seg plutselig helt normal og bevegde seg normalt på gulvene» Nå igjen har det oppstått symptomer der hun ikke vil bevege seg og tviler på gulvene igjen. hun har ikke noen andre symptomer .. annet enn noen dager vil hu ikke ha godbiter og går dårligere, andre dager er hun normal..  Noen tips på hva det kan være? har tenkt også det kan være spøkelsesalder , men det er igjen rart hu skal slå ut på prøver hos dyrlegen og dyrlegen mistenker at det er noe.. blir litt forvirret av det her. jeg har vært i kontakt med oppdretter , men oppdretter sier at hun er frisk, men hu har ikke sett hvordan hu har oppført seg på de dårlige dagene , vi sees heller ikke så ofte..
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...